נאו-גרפט: מדריך מקיף על השיטה והטכנולוגיה

רץ ברחבי הרשת: הנה הטיפול הכי מדובר בנשירת שיער לשנת 2024.

HRGrowth – מוצר ייחודי המסייע בחיזוק שורש השיערה ובמניעה של נשירת שיער. לחצו כאן כדי לקבל הנחה על ההזמנה הראשונה!

השתלה בשיטת נאו-גרפט (NeoGraft) היא סוג של השתלה בשיטת FUE (חילוץ יחידת זקיק) – זאת שיטה להשתלה של המטופל באמצעות שיער בריא שנלקח מחלק אחר של הקרקפת שלו.

מדובר בטכניקת ה-FUE הראשונה שקיבלה אישור רשמי ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA). היא מאפשרת להאיץ את התהליך ולהפחית את הסיכון להצטלקות העור באמצעות שימוש בזרוע מכנית מתקדמת.

המערכת הזאת נקראת נאו-גרפט, והרופא ששולט במכשיר מסוגל לבצע את השתלת השיער בצורה מהירה ומדויקת יותר.

שיטת נאו-גראפט: איך זה עובד?

בואו נבין איך כל התהליך הזה עובד: קודם כל, מתבצע חילוץ של זקיקי שיער בודדים מאזור מסוים של הקרקפת שבו השיער צומח באופן רגיל ובריא – בדרך כלל מדובר בחלק האחורי של הראש.

אולי שמתם לב שרוב האנשים שסובלים מהתקרחות גברית טיפוסית מתחילים להקריח רק באזור העליון של הקרקפת. הסיבה לכך היא שהאזור שהשערות צומחות ממנו בחלק האחורי ובצדי הראש שונה מעט ברמה הגנטית מקו השיער הקדמי. לכן, ההשפעה המזיקה של הורמון ה-DHT לא מזיקה לזקיקי השיער האלה והם מצליחים להדוף אותה.

בהשתלת נאו-גרפט הזקיקים אינם מחולצים באופן מפזור ואקראי, אלא בדפוס אחיד ועקבי בעל מרווחים שווים. זה נועד למקסם את הכמות שלהם. מערכת הנאו-גרפט מתבססת על שליטה פנאומטית בחילוץ זקיקי השיער – זה מאפשר לחלץ כל זקיק בצורה מלאה ונקייה מבלי לפגוע בו.

ברגע שכל השתלים הוצאו מהקרקפת, המנתח מכין את אזורי ההשתלה לקליטת זקיקי השיער החדשים.

חשוב לבצע את הפעולה הזאת בצורה נכונה כדי שהשיער המושתל יתאים למראה ולסגנון שסוכם עם המטופל לפני ביצוע הניתוח. לאחר מכן, שתלי השיער המוכנים מוכנסים למקומם בקרקפת.

כל התהליך לוקח בין שלוש לשמונה שעות, ומתחלק לשני שלבים:

בשלב הראשון, נקצרים הזקיקים הבריאים. זה ידרוש מכם לשכב על הבטן במשך 2-4 שעות. כמובן שכל זה יתבצע תחת הרדמה מקומית. ברגע שהחלק הזה יסתיים, יהיה לכם זמן לנוח, לאכול, וללכת לשירותים, לפני שיתחיל השלב השני בתהליך ההשתלה.

בשלב השני, תצטרכו לשבת זקוף, בזמן שתקבלו זריקת הרדמה באזור הקדמי של הקרקפת שאליו יוכנסו זקיקי השיער.

ברגע שהרופא יוודא שכל השתלים נמצאים במקומם הנכון, הוא יטפל באזור התורם והמושתל, ינקה ויחטא אותם היטב. אתם תקבלו הנחיות והמלצות בנוגע לאופן הטיפול בקרקפת במהלך תקופת ההחלמה שלאחר הניתוח, אבל לא מדובר במשהו קשה ומורכב מדי.

תחושת חוסר הנוחות בדרך כלל נעלמת כבר ביום השני אחרי ההשתלה, אבל מומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת במשך שבוע לאחר הטיפול.

השתלת נאו-גרפט נחשבת לנגזרת של שיטות ה- FUE הפופולרית, והמטופלים שבוחרים ללכת על הפתרון הזה כמעט ולא מתלבטים בינו לטכניקות שחזור שיער אחרות – הם הרבה יותר עסוקים במציאת רופא טוב שיבצע את הטיפול הזה על הצד הטוב ביותר.

אם אתם תוהים למה השתלת FUE בטכנולגיית נאו-גרפט הפכה לאחת מהשיטות המועדפות של טכניקת ה-FUE (כמו למשל FUE ספיר), לפניכם כמה יתרונות חשובים של השיטה החדשנית:

 • אין צורך בתפרים או סיכות.
 • תחושת אי נוחות מופחתת.
 • התהליך מהיר יותר מאשר שיטת FUE רגילה.
 • רוב המטופלים מתאוששים מהר מהניתוח וחוזרים לשגרה מלאה תוך שבוע בלבד.

שיער גוף

הכול טוב ויפה, אבל מה קורה אם בעיית ההתקרחות התפשטה לכל חלקי הקרקפת שלכם ובקושי נשארו לכם שערות? אחרי הכול, כדי לבצע את ההשתלה- אתם זקוקים לזקיקי שיער בריאים שיהפכו לשתלים ויכסו את הקרחות שלכם בשיער שופע. אם אמרו לכם שההשתלה אינה אפשרית במקרה שלכם ואתם בטוחים שהמצב אבוד, יש פתרון אחד שיכול לחלץ אתכם מהמבוי הסתום שנקלעתם אליו.

אתם צריכים לבחון לעומק תהליך השתלה של שיער גוף (BHT). גם אם לא נשאר לכם מספיק שיער על הראש, יש לכם עוד 5 מיליון שערות על הגוף שלכם. אז למה לא להשתמש בהם בתור שתלים? האזורים העיקריים שמשמשים לטכניקת ההשתלה הזאת כוללים את הזקן, החזה, והבטן.

כמובן שצריך לדון עם רופא מוסמך עד כמה הטיפול הזה מתאים ויעיל עבורכם.

טכנולוגיית נאו-גרפט

מערכת נאו-גרפט מורכבת ממכשיר שמוחזק בידו של הרופא. הוא מסיר את השתלים מהקרקפת בשיטת "שאיבת ואקום". זה הופך את תהליך ניתוח ה-FUE לפשוט ומהיר במיוחד עבור הצוות הרפואי, בזכות האפשרות ללקט שתלים אחידים בגודל זהה.

עם זאת, צריך לציין שצוותים רפואיים מנוסים ומיומנים במיוחד טוענים שלמרות הנוחות של טכנולוגיית נאו-גרפט, הביצועים שלהם בלי המכשיר עולים על אלו של המכשיר והם מסוגלים לפעול בצורה מהירה ומדויקת יותר באמצעות אזמל רגיל או להב ספיר.

ביקורת אחרת טוענת שמערכת נאו-גרפט מאפשרת לכל צוות רפואי לבצע תהליך של השתלה, גם אם אין לו כל ניסיון וידע בתחום הזה. נוכלים כאלה פשוט פותחים מרפאה, ואז כשדברים משתבשים, הם מפילים את כל האשמה על המהנדסים של חברת NeoGraft. זה מסיר מהם כל אחריות לכשלים או לתקלות שיכולים להתרחש בעת תפעול המכשיר. אני בטוח שאף אחד לא היה רוצה להתעסק עם צוות רפואי שאין לו מושג מה הוא עושה.

השתלה בשיטת FUE בעזרת מערכת נאו-גרפט היא פולשנית במידה מינימלית ומשאירה צלקות קטנות וזניחות שמחלימות תוך זמן קצר.

המכשיר יכול להוציא זקיקים בגודל של 0.6 עד 0.8 מ"מ, כשכל אחד מהם מכיל בין 1-3 שערות. אפילו צוותים רפואיים פחות מנוסים יכולים להגיע לתוצאות מרשימות במהלך חילוץ הזקיקים.

אבל, רמת המומחיות והכישורים של הצוות הרפואי באים לידי ביטוי בתהליך ההשתלה. השלב הזה מורכב יותר, וכדי ליצור מראה טבעי ואותנטי, חשוב להכניס את השתלים באופן הנכון ובתבנית מתוכננת מראש שתחקה את השיער הקיים שלכם. צוות רפואי לא מיומן יתקשה לעשות את זה כמו שצריך.

חוות דעת על טכנולוגיית נאו-גרפט

תמונת אילוסטרציה של הרבה חוות דעת וביקורות

רוב חוות הדעת על נאו-גרפט נוטות להיות חיוביות. אבל, צריך לקחת בחשבון, שהן משקפות בעיקר את היכולות של הצוות הרפואי ולא את הטכנולוגיה עצמה.

באופן כללי, רוב האנשים שביצעו את הטיפול הזה מתרשמים ממנו באופן הבא:

 • התהליך נטול כאבים.
 • זה לקח פחות זמן ממה שהם ציפו.
 • התוצאות עלו על הציפיות שלהם.
 • הטכנולוגייה הזאת עדיפה על טיפולים אחרים – שזאת לדעתי טענה קצת מוזרה כי איך הם יכולים לדעת שסוגים אחרים של השתלות שיער הם יותר או פחות טובים, אם הם עשו רק בשיטה הזאת?

למרות שיש יחסית מעט ביקורות שליליות, לפניכם כמה תלונות של מטופלים מאוכזבים:

 • ההשתלה התבצעה על ידי טכנאי שלמד לתפעל את המכשיר ולא על ידי צוות רפואי מיומן.
 • הטכנאי עשה כמה שגיאות במהלך קיבוע השתלים למקומם. התוצאה הייתה דימום יתר.
 • תוך שלושה שבועות כל השיער שהושתל נשר.
 • תופעות הלוואי כוללות נפיחות בפנים.
 • הטיפול השאיר צלקת קבועה.

חוות הדעת השליליות האלה מוכיחות את הצורך בבחירת צוות רפואי מנוסה ואמין שאפשר לסמוך עליו. צריך לוודא שהצוות הרפואי יערוך את ההשתלה בעצמו ולא תצטרכו להפקיד את הקרקפת היקרה שלכם בידי טכנאי זוטר.

התוצאות של השתלת Neograft

השתלת נאו-גרפט מוצלחת צריכה להחזיק מעמד לשארית חייכם. ההבדל הגדול ביותר בין ניתוח שמתבצע באמצעות טכנולוגיית נאו-גרפט לטכניקות השתלה אחרת היא היעדר הצטלקות וחתכים עמוקים באזור התורם.

במקום להותיר צלקת קווית בולטת, מערכת נאו-גרפט משאירה צלקות נקודתיות זעירות שבכלל לא יהיה ניתן להבחין בהן לאחר שהשיער החדש יגדל.

החדשות הטובות הן שברוב המקרים המראה המתקבל הרבה יותר טוב מאשר השתלת פלאגים לשיער (שיטת השתלה מיושנת שהייתה מעניקה מראה בובתי לשיער).

כדי לשמור על הצמיחה הבריאה של השיער החדש שלכם ולמנוע נשירה מחודשת שלו, ייתכן שהרופא שלכם ימליץ על טיפול תרופתי ממושך בעזרת מינוקסידיל או פינסטריד.

תוצאות גרועות או סיבוכים של השתלת נאו-גרפט הם בדרך כלל תוצאה ישירה של צוות רפואי לא מיומן וחסר ניסיון או טכנאי חיצוני שביצעו את הטיפול. צריך להפנים שמערכת נאו-גרפט היא כלי לייעול של ההשתלה: לא מדובר בטיפול קוסמטי חדש, אלא באביזר שמקל על עבודתו של המנתח וחוסך לו זמן.

אבל, זה ממש לא אומר שהמכשיר הזה יחפה על חוסר הניסיון והידע של צוות רפואי מתחיל ולא מיומן. תחשבו על זה באופן הבא: אף אחד לא מצפה שאדם ללא כל ידע וכישרון בציור יצייר יום אחד יצירת מופת מדהימה רק כי הוא השתמש במברשות הכי טובות. אז אותו הדבר נכון גם לשימוש במכשיר נאו-גרפט.

לפני שאתם מסכמים עם רופא מסוים, תבקשו ממנו להתרשם מתוצאות של ניתוחים אחרים שהוא והצוות הרפואי שלו ביצעו. תעברו על כל הביקורות, חוות הדעת וההמלצות שהם קיבלו. אף פעם אל תקפצו על המחיר הזול ביותר שמציעים לכם – תזכרו שאתם משלמים על הכישורים והמוניטין של הצוות הרפואי שעורך את ההשתלה, ולא הטכנולוגיה שהוא משתמש בה.

מה קורה לפני ואחרי טיפול נאו-גרפט?

תמונה של סימן שאלה מצוייר בגיר לבן על לוח

לפני שתעברו תחת סכין המנתחים (או תחת כלי הניקוב, אם להיות מדויקים יותר), תבקרו אצל רופא מומחה שיערוך בדיקה גופנית וידבר איתכם על מצב נשירת השיער שלכם.

תצטרכו להסתפר קצר כדי שלצוות הרפואי תהיה גישה קלה ונוחה יותר לזקיקי השיער. במהלך השלב הזה, אתם חייבים לעשות מחקר מקיף ומעמיק בקשר לצוות הרפואי ולסוג הטיפול שבחרתם בהם. תתמקדו בפרטים הבאים:

 • האם הרופא הראשי בצוות עבר הסמכה והכשרה בתחום השתלת השיער?
 • פרטי האישורים והתעודות של הרופא שעומד בראש הצוות הרפואי.
 • היקף וסוג ההכשרה וההתמקצעות שלו בתחום.
 • הנסיון והמומחיות שלו בהשתלות שיער.
 • תוצאות מתועדות של עבודות קודמות של הצוות הרפואי: תעברו על תמונות לפני ואחרי של מטופלים אחרים.
 • כמות המטופלים ואחוז ההצלחה שלו.
 • האם יש אחריות להצלחת הטיפול?

גם הרופא הראשי יתרום את חלקו ויקבע את ההיבטים החשובים הבאים:

 • מספר השתלים שתצטרכו.
 • עלות השתלת השיער.
 • אילו תרופות לטיפול בנשירת שיער תצטרכו לקחת באופן מידי או בעתיד.

לאחר שהליך ההשתלה יושלם, השתלים יתרוממו מעט למשך שבוע או שבועיים כתוצאה מהיווצרות של גלדים בחתכים הקטנים שהתבצעו במהלך ההשתלה. זה יכול להיות קצת מציק, אבל מדובר במצב זמני שיחלוף מהר מאוד. כדי להבטיח שתהליך ההחלמה וקליטת השתלים יעבור בצורה החלקה והטובה ביותר, צריך להקפיד על כמה כללים חשובים: לא לגרד את הקרקפת, להימנע מחשיפה לקרינת שמש חזקה, ולא להשתמש במוצרי עיצוב לשיער.

לאחר שהתאוששתם בצורה מלאה מהניתוח, תצטרכו לשים לב לאזורים בקרקפת שלכם שבהם לא התבצע הטיפול – הם עדיין נמצאים בסיכון ויכולים להתחיל להקריח, ואני בטוח שתרצו למנוע את התסריט הזה בכל מחיר.

תוכלו לקחת תכשיר טיפולי או להשתמש בטיפולים שונים שימנעו נזק ופגיעה בזקיקים. תכשירים כמו מינוקסידיל או פרופסיה הם פתרונות פופולריים של טיפול בנשירת שיער.

כמה עולה שימוש בטכנולוגיית נאו-גראפט?

כרטיס אשראי וכסף מזומן בתוך כיס אחורי של ג'ינס

ברוב המקרים, הדאגה הגדולה ביותר בנוגע להשתלה היא העלות הגבוהה שלו. זאת הסיבה שאנשים רבים מעדיפים לעשות השתלת שיער בטורקיה איפה שהמחיר הרבה יותר זול והרופאים נחשבים לרופאים מהטובים בעולם, עם זאת עדיין מדובר בהוצאה כספית של לפחות 10,000 ש"ח בשביל התהליך כדי לעשות אותו עם צוות רפואי מיומן בעל שם עולמי.

מערכת NeoGraft מקצרת את הזמן שהצוות הרפואי צריך להקדיש לתהליך ההשתלה, מה שיכול לחסוך לכם חלק מהתשלום שתצטרכו לשלם לו ויוזיל את עלות הטיפול.

כדי שהשתלת השיער תספק תוצאות מוצלחות ותעמוד בציפיות שלכם, חשוב לבחור בצוות רפואי עם ניסיון וכישורים מוכחים. אם תתפתו להוזיל עלויות ולבחור ברופא ראשי וצוות רפואי חובבנים שיתאמנו עליכם – זה מתכון לאסון.

גם אם השיער החדש ייקלט בצורה טובה ויתחיל לצמוח, סביר להניח שצוות רפואי פחות מיומן ומנוסה יעשה טעויות חמורות בתהליך הנחת השתלים. התוצאה תהיה מראה מבולגן ומלאכותי שאפילו לא מזכיר את דפוס הצמיחה המקורי והטבעי של שיערכם. וכמו שאתם בטח מבינים כל ניסיון לתקן את הפגמים והכשלים האלה יכול להיות מסוכן ויקר.

לכן, לא כדאי להתפשר על איכות בשביל מחיר זול – הקפידו לבחור בצוות רפואי עם מוניטין חיובי וקבלות מוכחות.

על פי אתר RealSelf.com, המחיר הממוצע של השתלת שיער בטכנולוגיית נאו-גרפט עומד על 10,525 דולר – בערך 37,000 ₪.

העלות המדויקת יכולה להשתנות באופן משמעותי, והיא תלויה במספר השתלים שתצטרכו. תדברו עם הרופא שלכם ותבקשו ממנו הערכת מחיר למקרה הספציפי שלכם.

חברת נאו-גרפט מציעה גם כמה טיפולים שתוכלו לבצע בבית שלכם בתקופה שלאחר הניתוח.

מחיר של שתל אחד בטיפול NeoGraft

מחיר כל שתל מושפע ממיקום המרפאה שבה יעבור הניתוח, כמו גם המוניטין ורמת המומחיות של המנתח שיבצע את ההשתלה. טווח המחירים של שתל אחד עומד על 6-12 דולר.

סיכום

מכשיר נאוגרפט מכל מיני זוויות

אי אפשר להתווכח עם העובדה שמערכת נאו-גרפט הפכה לטכנולוגיה פופולרית עבור ביצוע השתלה בשיטת FUE. אם היא נמצאת בידיים טובות ומיומנות, הטיפול הזה יכול לספק תוצאות יוצאות מהכלל.

מטופלים ששוקלים לבחור בפתרון הזה להשתלה צריכים לזכור שמכשיר נאו-גרפט הוא בסך הכול כלי שמסייע לבצע את ההשתלה, ולא מדובר בתחליף לכישורים וליכולות של הצוות הרפואי, אלא באביזר שמקל על עבודתו.

רוב האנשים שעברו השתלת נאו-גרפט מרוצים מהתוצאות, אבל, המטופלים המאוכזבים תמיד מאשימים את הגורם האנושי – צוות רפואי חסר ניסיון או טכנאי זוטר שנשארו חסרי אונים כשהדברים לא הלכו על פי התכנון המקורי.

בשורה התחתונה, גם אם הטעויות היו שלהם, אתם תהיו אלה שתאכלו אותה בגדול.

ועוד דבר חשוב שצריך לציין: להשתלות שיער יש כמה תופעות לוואי אפשריות. נכון שהן מתרחשות לעתים נדירות ובאחוז קטן מהמקרים, אבל חשוב שתהיו מודעים לסיכון הזה ותיקחו אותו בחשבון.

יש לכם שאלות על טכנולוגיית נאו-גרפט? שאלו אותנו בתגובות שלמטה!

יגאל בולדינג
יגאל בולדינג

יגאל הוא דמות פיקטיבית של פרופסור מפורסם בתחום נשירת והשתלות השיער. מוחו הוא מעיין ידע לא נגמר של כל מה שקשור לנשירת שיער גברית, וגם קצת נשית. פרופסור בולדינג תמיד ישמח לענות על שאלות, לתת מענה לקוראי האתר ולפרסם מחקרים, מאמרים, טיפים וגם את הגיגיו האישיים.

נשמח לשמוע את דעתכם!

השאר תגובה

פתרון מהפכני לנשירת שיער
מגזין בולדינג
Logo