הצמחת שיער בלייזר רך (LLLT): המדריך המלא 2024

רץ ברחבי הרשת: הנה הטיפול הכי מדובר בנשירת שיער לשנת 2024.

HRGrowth – מוצר ייחודי המסייע בחיזוק שורש השיערה ובמניעה של נשירת שיער. לחצו כאן כדי לקבל הנחה על ההזמנה הראשונה!

הצמחת שיער בלייזר רך (LLLT), הידוע גם בתור טיפול לייזר בנשירה, הוא טרנד יחסית חדש בתחום של הטיפולים בנשירה. השילוב המושלם של מינימום סיכונים ותופעות לוואי יחד עם תוצאות חיוביות מרשימות מסביר בקלות את הפופולריות העולה של הטיפול המתקדם!

במאמר הזה, נבחן את ההתפתחויות האחרונות בתחום עצירת ההתקרחות השיער בעזרת קרני לייזר – טכנולוגיית Low-Light Laser Therapy או בקיצור – LLLT. נדבר על איך הטיפול מתבצע ומשיג את מטרתו, נעבור על ראיות מדעיות מוצקות ליעילות ולאפקט החיובי של טיפול בלייזר, ונלמד איך אפשר להתחיל את הטיפול בהקדם האפשרי.

בנוסף, אתם הולכים לקבל רשימה של כמה טיפים שימושיים ומועילים במיוחד שיאפשרו לכם לקבל את התוצאות הטובות והמהירות ביותר מטיפול של הצמחת שיער בלייזר. אני בטוח שתעריכו את הבונוס השווה הזה ותפיקו את מלוא התועלת לא רק ממנו, אלא גם מהמדריך כולו. אז בואו נצא לדרך.

הצמחת שיער בלייזר רך (LLLT): מי מה מו?

אישה עם שיער ארוך נשענת אחורה אחרי הצמחת שיער בלייזר רך LLLT

תרפיה בלייזר רך זוכה לשימוש נרחב במגוון גדול של תחומים ובעיות בריאותיות. לאחרונה, טכנולוגיית ה-LLLT הוכיחה את עצמה בצורה יוצאת דופן גם בתחום הטיפול באובדן שיער.

ההגדרה הפשוטה ביותר של שיטה זאת שלא תדרוש מכם תואר בפיזיקה היא שמדובר בשימוש בפעימות אור לייזר מרוכזות שמופעלות בעוצמה נמוכה כדי לגרות את זקיקי השיער ולשפר את תפקודם.

בעוד כמה רגעים, נדבר בהרחבה על המנגנונים המדויקים שבעזרתם טיפול בלייזר משיג את מטרתו ותורם לצמיחה מהירה יותר של שיער חזק ובריא.

עובדה משעשעת: היעילות הרבה של טכנולוגיית קרני לייזר בעוצמה נמוכה בהתמודדות עם שיער מקריח ודליל התגלתה לגמרי במקרה וללא כל כוונה תחילה על ידי הרופא ההונגרי אנדרה מסטר.

בעוד שמטרתו המקורית הייתה לטפל בגידולים אצל עכברים, הוא כוונן את קרני הלייזר לעוצמה נמוכה יחסית, וגילה תופעת לוואי לא צפויה: למרות שלא נרשם כל שיפור בגידולים של עכברי המעבדה, הרופא שם לב שהשיער המגולח על גופם צמח בחזרה במהירות הרבה יותר גבוהה באזור שעליו התבצע טיפול בלייזר, לעומת האזור שבו לא התבצע טיפול בלייזר.

כיצד טיפול הצמחת שיער בלייזר מגביר את צמיחת השיער?

למרות שהמחקר המדעי בנושא עדיין נמצא בראשית דרכו ובשלביו המוקדמים ביותר, כבר הצטברו כמה ממצאים והשערות בנוגע לדרכים האפשריות שבהן טיפול בלייזר מעודד צמיחת שיער חזקה.

עם זאת, כדי להבין בצורה מלאה איך הטיפול בקרני לייזר מסייע בהצמחת שיער, חשוב קודם להבין למה יש נשירה מלכתחילה.

מגוון רחב של סיבות יכולות להוביל לאובדן שיער, אבל הסוג הנפוץ ביותר הוא התקרחות גברית טיפוסית (באנגלית: "Male Pattern Baldness" או בקיצור: "MPB"). צורה זאת של נשירה נגרמת מרגישות יתר של הזקיקים להורמון הגברי DHT שמופק באופן טבעי בגוף.

כשההורמון הזה נוצר במהלך תגובה כימית בין הטסטוסטרון לאנזים 5 אלפא רדוקטאז, זה יוצר תגובה דלקתית בזקיק השיער.

כשאין שום דבר שמגביל ומווסת את ההמרה הזאת, נוצרות כמויות גבוהות של DHT שפוגעות בתפקוד התקין של זקיקי שיער הרגישים לפעילותו. כאשר ההורמון מציף את שיער הקרקפת, הוא מפעיל את תהליך מזעור הזקיקים.

במהלך תהליך המזעור, זקיקי השיער מצטמקים ונחלשים, ועל כן מספר הולך וקטן שלהם מצליח לפלס את דרכו החוצה אל מעל לפני העור ולעלות משורש הזקיק (מבנה דמוי פקעת בבסיסו) לקרקפת. בסופו של דבר, במקום לבצבץ על עור הקרקפת ולצמוח בצורה תקינה, הזקיקים מתנוונים, מתנתקים לגמרי מהראש ונושרים.

אז, איך בדיוק טיפול בלייזר נכנס לתמונה ועוזר להציל את המצב?

למעשה, ישנן כמה דרכים מוכחות ומבוססות מדעית שבעזרתן טכנולוגיית ה-LLLT מעודדת צמיחת שיער. בואו נגלה איך זה קורה!

המרצת תאי גזע אפידרמיים

תאי גזע צהובים על רקע כחול

תאי הגזע הם חלק חשוב במנגנון ההתחדשות והתיקון של רקמות הגוף. אבל יש להם תפקיד חיוני גם בצמיחה של שיער הראש ובשמירה על התפקוד התקין והמאוזן בתאים של זקיקי השיער.

כשקרני הלייזר חודרות לקרקפת, הן מצליחות להיקשר לתאי גזע מסוימים בגוף, שמסוגלים לספוג את אור הלייזר הנקלט ולהמיר אותו לאנרגיה זמינה. גופנו מנצל את האנרגיה הזאת לזירוז תהליכי השיקום והבנייה מחדש של התאים, מה שמעודד את מחזור צמיחת השיער.

דרך הפעולה של LLLT

במילים אחרות, במסגרת טיפול של הצמחת שיער בלייזר רך, אפשר לגרות בנפרד כל זקיק שיער שנפגע מתהליך המזעור, ולעודד את צמיחתו המחודשת.

גידול בכמות זקיקי השיער הנמצאים בשלב הצמיחה הפעילה (אנגן)

מחזור צמיחת השיערה

כמו שכבר הזכרנו, אור הלייזר נספג ביעילות בתאי הגוף ומסייע לעורר את מחזור הצמיחה של השיער. הוא משיב את מחזור הצמיחה הטבעי של השערות למסלולו הרגיל ומאריך את זמן הצמיחה הפעילה של הזקיקים. כדי שאפשר יהיה להבין לעומק כיצד פועל הטיפול בלייזר להצמחת שיער, צריך להכיר את 3 שלבי צמיחת השיער השונים:

 1. אנגן (Anagen): תקופת הצמיחה הפעילה.
 2. קטגן (Catagen): תקופת מעבר.
 3. טלוגן (Telogen): תקופת מנוחה.

השיער על ראשכם יצמח בצורה טובה, רק אם רוב זקיקי השיער יהיו בשלב הצמיחה הפעילה (האנגן) בכל רגע נתון. אבל, תהליך מזעור השיער ושורה של גורמים נוספים יכולים לשבש את מחזור חיי השערה ולגרום למעבר מוקדם מדי בין שלב האנגן לשלב המנוחה (טלוגן), עוד לפני שהשערה מגיעה לשיא אורכה ומממשת את מלוא פוטנציאל הצמיחה שלה.

במצב כזה, שלב האנגן יתקצר משמעותית בכל מחזור צמיחה חדש של השיער. כלומר, החלק הגדול של שיערכם יהיה בשלב הטלוגן, שהיא תקופת המנוחה והסיום של חייו. כך שבמקום שהשיער שמעטר את ראשכם יצמח, הוא ינשור בכמויות גדולות ותתחילו להבחין במפרצים וקרחות על הקרקפת.

טיפול עם לייזר רך יכול לעורר זקיקים רדומים שאינם צומחים בקצב הטבעי והתקין שלהם, ולגרום לתקופת הצמיחה שלהם להתארך. זה יוביל לכך שיותר שערות בריאות ימלאו את ראשכם ופחות שערות ינשרו ממנו לפני הזמן.

שיכוך תהליכים דלקתיים

סוגים רבים של אובדן שיער, כולל התקרחות גברית טיפוסית (MPB) והתקרחות אזורית (Alopecia Areata) יכולים להוביל להתפתחות דלקות בקרקפת. למרבה הצער, הדלקות רק מחמירות את נשירת השיער (הסיבה הראשונית להיווצרותן), וכך נוצר מעגל נשירה אכזרי שקשה לצאת ממנו.

אבל, טיפול LLLT יכול להיות גלגל ההצלה שלכם: הוא עשוי להפחית תהליכים דלקתיים ולעצור את נשירת השיער.

למעשה, דלקת היא סימן שמאותת על הניסיון של הגוף לרפא את עצמו. כשהדלקת עוברת עם הזמן, אין צורך לדאוג ולהתרגש יותר מדי. אבל, דלקת כרונית קשה שאתם סובלים ממנה זמן ממושך יכולה להיות תמרור אזהרה רציני שמשהו בגוף שלכם לא עובד כמו שצריך.

במקרה של התקרחות גברית טיפוסית, הנוכחות של הורמון ה-DHT גורמת לתהליכים דלקתיים בזקיקי השיער. עם זאת, לא מדובר בגורם היחיד: סיבות אפשריות אחרות יכולות להיות כשל במערכת החיסונית (במקרה של התקרחות טיפוסית) או אפילו זיהום פטרייתי (במקרה של גזזת).

הצמחת שיער בלייזר קר מאפשר לטפל באופן ממוקד ויעיל במגוון רחב של סוגי נשירה שונים. גם במקרה של קרחת טיפוסית, נמצאו ראיות לכך שקרני לייזר בעוצמה נמוכה מרגיעים תהליכים דלקתיים והתקרחות אזורית.

הראיות המדעיות ליעילות של הצמחת שיער בלייזר רך (LLLT)

למרות שחקר השפעת הטיפול בטכנולוגיית LLLT על נשירה עדיין נמצא בשלביו הראשוניים והמוקדמים ביותר, בשנים האחרונות נערכו כמה מחקרים שהוקדשו לנושא.

רוב המחקרים המדעיים בנושא – כולל 2 שהתבצעו על חלקיקים במעבדה, 7 בבעלי חיים, ו-12 מחקרים קליניים, הוצגו בסקירה בשנת 2016:

מחקר בבעלי חיים על הצמחת שיער בלייזר רך LLLT
מחקרים קליניים על הצמחת שיער בלייזר רך LLLT

בואו נבחן את המחקרים מקרוב:

ארצות הברית, 2012

במחקר זה, לקחו חלק 14 עכברים שהראו תסמינים של התקרחות אזורית. הבעיה אובחנה אצל 2 מהם, בעוד 12 מהנותרים קיבלו את הטיפול הנדרש כדי לעורר אותה באופן מלאכותי.

הקבוצה הראשונה (6 עכברים) טופלה באמצעות מסרק לייזר של "הייר מקס" במשך 20 שניות, 3 פעמים בשבוע. הניסוי ארך 6 שבועות. הקבוצה השניה (גם של 6 עכברים) קיבלה טיפול "דמה", נטול פעימות אור לייזר.

כדי לבחון את תוצאות הטיפול ומידת הצלחתו, נלקחו דגימות עור מכל 12 העכברים והן עברו בדיקה מיקרוסקופית מקיפה:

ביופסיה של העכברים

כמו שאפשר לראות, הממצאים היו חד משמעיים ודיברו בעד עצמם: הקבוצה (מצד שמאל) שלא זכתה לטיפול לייזר אמיתי, לא רשמה כל שיפור במצב זקיקי השיער ואופן צמיחתם. לעומת זאת, בקרב קבוצת הנסיינים שטופלו במסרק הלייזר (בצד ימין) נרשמו שינויים משמעותיים בדפוסי הצמיחה של השיער.

תוצאות של טיפול מסרק לייזר לנשירת שיער על עכברים

החוקרים ציינו שלאחר תקופה של 6 שבועות, זקיקי השיער של רוב העכברים שקיבלו את טיפול הלייזר היו בשלב הצמיחה הפעילה (אנגן), ורק עכברים ספורים נכנסו לשלב הקטגן שבו השערה מפסיקה לגדול. לעומת זאת, רוב זקיקי השיער בקבוצת הביקורת שלא טופלה באמצעות קרני לייזר רך, נשארו בשלב המנוחה (טלוגן).

כמובן, שאי אפשר להסיק שהשפעת הטיפול תהיה זהה גם בקרב בני אדם. אבל למרבה המזל, קיימים גם מחקרים שהתבצעו גם על בני אדם!

ארצות הברית, 2014

הניסוי המקיף והמקצועי הזה עמד בכל אמות המידה המקובלות של מחקר מדעי אובייקטיבי: הוא נעשה באופן אקראי וסוג הטיפול הספציפי שקיבל כל אחד ממשתתפי הניסוי לא היה ידוע גם לו וגם לחוקרים האחראיים עליו.

המחקר כלל 269 אנשים (128 גברים ו-141 נשים) שאובחנו כסובלים מנשירה אנדרוגנית. הנסיינים שובצו בצורה אקראית בארבעה ניסויי משנה שונים:

הניסוי הראשון כלל 78 נשים שקיבלו טיפול במסרק לייזר בעל 9 מקורות אור או טיפול דמה.

הניסוי השני התבצע בקרב 63 נשים שזכו לטיפול במסרק לייזר בעל 12 מקורות אור או לטיפול דמה.

הניסוי השלישי כלל 49 גברים שקיבלו טיפול במסרק לייזר בעל 7 מקורות אור או טיפול דמה.

הניסוי הרביעי נערך אצל 79 גברים שטופלו בעזרת מסרק לייזר בעל 9 ו-12 מקורות אור או קיבלו טיפול דמה.

הדרך העיקרית להערכת יעילת הטיפול הייתה מדידת צפיפות קו השיער הקדמי לאחר פרק זמן של 26 שבועות. הדמיה ממוחשבת מתקדמת נבחנה על ידי רופא מנתח המומחה להשתלות שיער, מבלי שהוא מודע לסטטוס הניסוי של המטופלים, בשביל למנוע הטיה. לפניכם תוצאות המחקר:

ניסוי הצמחת שיער בלייזר קר LLLT על סטודנטיות
תוצאות הניסוי של הצמחת שיער בלייזר קר LLLT על גברים

בכל אחד מהניסויים הנפרדים, הקבוצה שטופלה בעזרת קרני לייזר רך הציגה תוצאות עדיפות בהרבה על קבוצת הביקורת שזכתה לטיפול דמה.

טיפול בנשירת שיער עם לייזר תמונה של לפני ואחרי

בקיצור, לאחר שהיא בחנה את מיטב המחקרים בתחום, הסקירה שנעשתה בשנת 2016 הגיעה למסקנה הבאה: "בסך הכול, הממצאים של המחקרים שנכללו בסקירה מצביעים על ראיות מתונות עד חזקות ומשכנעות במיוחד ליעילות הגבוהה של טיפול הצמחת שיער בלייזר רך עבור אנשים הסובלים מהתקרחות".

כמובן, שבפני המדענים בתחום עומדת עוד עבודה רבה מאוד ויש צורך לערוך מחקרים נוספים, במיוחד אלה המתבצעים באופן אקראי וכוללים השוואה לקבוצת ביקורת.

תופעות לוואי אפשריות ושיקולים נוספים שחייבים לקחת בחשבון

גבר עם ידיים על הפנים שסובל תופעות לוואי

למרות שהסיכון לסבול מהשלכות מסוכנות לאחר הטיפול בקרני לייזר באזור הקרקפת הוא מינימלי, חשוב להכיר כמה מתופעות הלוואי השכיחות ביותר:

 • כאבי ראש
 • צריבה וכאבים בעור
 • גרד
 • אקנה
 • אדמומיות
 • חוסר תחושה קל

מתוך כל המחקרים שהופיעו בסקירה המעמיקה משנת 2016, עלה רק מקרה אחד ויחיד של נשירה לאחר הטיפול. קרוב לוודאי, שאין כל קשר בין הטיפול בלייזר להתפרצות הבעיה הרפואית הזאת אצל אותו מטופל.

עוד משהו שחשוב להיות מודעים אליו: אם אתם סובלים מגידולים ממאירים על הקרקפת, יש להימנע מטיפול בלייזר באזור מאחר והוא עלול להשפיע על גדילתם.

המכשירים הכי טובים של הצמחת שיער בלייזר

טיפולי צמיחת שיער באמצעות טכנולוגיית LLLT מוצעים על ידי מומחי שחזור שיער וקוסמטיקאים רבים שנותנים גיבוי מלא לטיפול המהפכני וממליצים עליו בחום.

אבל, ישנה אפשרות לבצע טיפול בלייזר בנשירה גם מבלי לצאת מהבית ולהוציא סכומי כסף משמעותיים על השירותים של בעלי מקצוע המתמחים בשיטה זאת. בשוק קיימים מספר מוצרי לייזר קומפקטיים שיאפשרו לכם לבצע את הטיפול בנוחות וביעילות מהבית.

מסרק לייזר

מסרק לייזר לנשירה של היירמקס הוא מכשיר הלייזר הטיפולי היחיד עד כה שקיבל אישור רשמי ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA). אפשר למצוא מוצר זה בבתי מרקחת, בחנויות טיפוח או לרכוש אותו דרך האינטרנט.

מסרק הלייזר פועל ישירות על זקיקי השיער, מחדיר את האנרגיה הנדרשת לצמיחתם הרגילה והטבעית, ומסייע להחזיר את שיערכם לימים יפים יותר. למעשה, מחקר עדכני שהוקדש לבדיקת השפעת הטיפול בלייזר על עידוד צמיחת השיער והתבצע על עכברים, מצא עליה ניכרת במספר זקיקי השיער המצויים בשלב הצמיחה הפעילה (אנגן).

הוראות שימוש

יש לבצע את הטיפול במסרק הלייזר לפחות שלוש פעמים בשבוע, כשאורך כל טיפול אמור לעמוד על 15 דקות.

כדי להתחיל בטיפול, הצמידו את המסרק (כשהשיניים שלו נוגעות ישירות בקרקפת) על קו השיער הקדמי. תחליקו את המסרק באופן איטי, תזיזו אותו למרחק של 1.25 ס"מ בקירוב כל ארבע שניות.

תתמקדו באזורי השיער הדלילים והבעייתיים שדורשים תשומת לב מיוחדת (קו השיער וכתר הראש), ותעברו עליהם כמה פעמים עם מסרק הלייזר במהלך כל טיפול.

חשוב מאוד להקפיד שיהיה מגע מלא בין כל שיני המסרק לקרקפת, זה מבטיח את חדירת קרני הלייזר לתוך תאי הגוף וחיוני להצלחת הטיפול.

עלות וזמינות

מסרקי לייזר הפועלים בטכניקת LLLT לשיפור צמיחת השיער נמכרים במגוון רשתות שונות וניתן להשיגם בקלות גם אונליין. כך שלא תהיה לכם כל בעיה לרכוש את המכשיר. העלות שלו יכולה להשתנות ממותג למותג (וכמובן גם מאיכות לאיכות), ולכן חשוב שתוציאו את כספכם בחוכמה על מוצר איכותי ואמין שיספק את הסחורה.

תג המחיר הנמוך ביותר של מסרק לייזר עומד על פחות או יותר 200 דולר, אבל המחיר יכול להגיע בקלות גם לאזור של 1,000 דולר.

קסדת לייזר

קסדת לייזר לטיפול בנשירת שיער של iRestore

יש כמה דגמים של קסדות לייזר בשוק, אבל קסדת הלייזר של iRestore היא היחידה שקיבלה אישור ממנהל המזון והתקופות האמריקאי, והפופולריות שלה עולה בקצב מסחרר בזמן האחרון והיא הופך לחלופה נפוצה למסרק הלייזר שזכה להכרה הרשמית של רשויות הבריאות בארצות הברית.

העיצוב של המכשיר הזה נראה כמו כובע או קסדת אופניים. יש פשוט להניח את קסדת הלייזר על הראש ולאפשר לה לבצע את עבודתה. מחקר שנעשה בשנת 2013 הראה ששימוש קבוע בקסדת לייזר לאורך פרק זמן ממושך יכול לגרום לעליה מרשימה של 35% בנפח השיער החדש שצומח על ראשכם.

הוראות שימוש

מפני שהמוצר היחיד שקיבל אישור מה-FDA הוא קסדת הלייזר של iRestore, קשה למצוא עלון הוראות שימוש מפורט ומקיף על המוצרים האחרים. אבל, כמה מחקרים שבדקו את מידת ההשפעה של קסדות הלייזר על צמיחת שיער הראש יכולות להצביע על אופן השימוש היעיל ביותר במוצר ומידת הבטיחות שלו.

במחקר שהוזכר בפסקה הקודמת, מטופלים השתמשו במכשיר כל יומיים למשך 25 דקות. לא התקבלו דיווחים על תופעות לוואי כתוצאה משימוש בתדירות הזאת, אבל המחקר נמשך 16 שבועות בלבד.

עלות וזמינות

בהשוואה למסרקי הלייזר שהצגנו קודם לכן, קשה יותר למצוא קסדות לייזר למכירה והן בהחלט פחות זמינות. אך, עדיין אם תחפשו בצורה יסודית, תמצאו כמה אפשרויות טובות באינטרנט או בחנויות מוצרי בריאות וטיפוח רגילות.

העלות של קסדת הלייזר דומה למחיר המסרק, ונעה בדרך כלל מכמה מאות דולרים עד לאלף דולר עבור הדגמים היוקרתיים והמתקדמים יותר. תזכרו שמדובר ברכישה חד פעמית שאמורה לשרת אתכם בנאמנות שנים רבות.

מוטות לייזר

למרות ששני המתחרים העיקריים שלו עולים עליו בהרבה מבחינת ביקוש וחשיפה, מוט לייזר הוא פתרון חלופי למסרקי וקסדות הלייזר.

למרות שלא מדובר בשרביט קסמים אמיתי, אופן השימוש בו מזכיר את האביזר הקסום. פשוט "מנופפים" במוט מעל לקרקפת ומחכים לתוצאות חיוביות. גם המכשיר הזה פולט פעימות לייזר מרוכזות, אבל בשונה מהקסדה והמסרק, לא נוצר מגע ישיר בינו לבין הקרקפת בעת הטיפול, ולכן לכאורה מידת היעילות שלו נמוכה יותר.

הוראות שימוש

תדירות השימוש במוצר דומה לזאת של שני המכשירים הקודמים שסקרנו (כלומר, בסביבות שלוש פעמים בשבוע).

לקבלת התוצאות הטובות ביותר מהטיפול, ההמלצה היא לחלק את השיער בקרקפת לכמה מקטעים נפרדים כדי שאפשר יהיה להתמקד בכל אזור בנפרד. עם זאת, אל תפעילו את המכשיר במשך יותר מ-20 שניות על חלק אחד בראש.

עלות וזמינות

רוב הסיכויים שתוכלו לקנות מוט לייזר באינטרנט, שכן הוא נדיר למדי בחנויות הפארם הרגילות. אין פער גדול בין המחירים של היצרנים והדגמים השונים. ניתן לרכוש מוט לייזר איכותי בכמה מאות דולרים, אבל יש גם כמה אפשרויות זולות יותר.

שילוב טיפול הצמחת שיער בלייזר בשגרה היומית (3 עצות להגברת היעילות של מכשירי הלייזר)

שולחן מחשב נייד ותה שמדמים שגרת עבודה

אחד מהיתרונות הגדולים ביותר של טיפול בלייזר רך להצמחת שיער הוא שאפשר לעשות אותו בקלות יחד עם כמעט כל שיטה טיפולית אחרת בנשירה. למעשה, מנתחים רבים ממליצים על הטיפול עם לייזר רך לאחר ביצוע השתלת שיער!

הנה כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם להוציא כמה שיותר מהטיפול בלייזר רך ולהעלות את סיכויי ההצלחה שלו:

תשאירו את הראש נקי מכל מוצרי השיער שאתם רגילים להשתמש בהם

בין אם מדובר במוצר עיצוב שנועד להעניק אחיזה לשיער ולקבע אותו במקום (ג’ל, ווקס או מוס) או תכשירים להצמחת שיער (לדוגמה minoxidil), מומלץ שהם לא יהיו על הקרקפת שלכם בזמן הטיפול בלייזר קר.

כשאתם מנצלים את היתרונות של קרני לייזר להצמחת שיער חדש, חשוב לעשות זאת על קרקפת יבשה ונקיה לגמרי. כדי להשיג את המטרה הזאת, כדאי לתכנן מראש את זמני הטיפול ולהתאים אותו לשגרת טיפוח הקרקפת הרגילה שלכם.

אפשר לבצע את הטיפול בבוקר או בלילה. אם אתם משתמשים במכשיר הלייזר זמן קצר אחרי שהתעוררתם, תעשו זאת לפני שאתם מורחים מוצר עיצוב כלשהו על הקרקפת. בנוסף, יש להמתין לפחות 20 דקות בין סיום הטיפול לשימוש בתכשיר להאטת ההתקרחות כמו רוגיין.

אם אתם מעדיפים לבצע את הטיפול לפני השינה, תוודאו ששיערכם נקי ויבש לגמרי.

תשמרו על עקביות

גם אם טיפול לייזר רך בטכנולוגיית LLLT הוא לא משהו שעושים כל יום, חשוב לשמור על התדירות השבועית המומלצת. זה יסייע להבטיח את התוצאות הטובות ביותר לאורך זמן.

יש לחזור על הטיפול לפחות 3 פעמים בשבוע. אגב, לא נמצא כל ביסוס מדעי להשפעה טובה יותר של הטיפול בשימוש יומיומי קבוע.

כדי שלא תפספסו שום טיפול ותחזרו עליו כנדרש בצורה שוטפת, אני מציע לבנות לוח זמנים מסודר שתיצמדו אליו, ותחזרו על הפעולה בימים קבועים בזמנים מוגדרים מראש. זה יקל על חייכם וימנע את האפשרות שתשכחו לבצע את הטיפול בזמן.

אם אתם רוצים להשיג שיפור ממשי, אתם חייבים להתחייב לטיפול ולבצע אותו לאורך זמן. בדיוק כמו עם כל טיפול בנשירת שיער, אסור לעגל פינות ולקצר תהליכים.

אל תצפו לניסים

גם אם תשקיעו זמן ומאמץ בשיטה טיפולית מסוימת, היא לא תספק תוצאות מיידיות ומושלמות. אם אתם מחכים לשיקוי פלא שיצמיח לכם רעמת שיער אדירה ומפוארת תוך לילה אחד, אז חשוב להגיד מראש שזה לא עובד ככה.

ציפיות מנופחות ולא מציאותיות יכולות לפגוע במוטיבציה שלכם להתמיד בטיפול לאורך זמן, ולכן תמיד מומלץ שתישארו עם הרגליים על הקרקע ותלמדו להעריך גם את ההתקדמות הקטנה ביותר.

לדוגמה, אם אתם סובלים מנשירה חמורה במיוחד שנמצאת בשלב הרביעי על פי סולם נורווד, אז אל תצפו לאפקט מיידי.

תתאזרו בסבלנות ותפנימו שמדובר בתהליך שלוקח זמן. טיפול בטכניקת LLLT הוא רק אחד מכלי הנשק שלכם נגד התקרחות. תשלבו בחוכמה בין כמה דרכים יעילות להתמודדות עם נשירה והרווח יהיה כולו שלכם. והכי חשוב, אל תמהרו לשפוט אותן לחומרה בטרם עת ולקטוע את הטיפול באמצע ללא כל סיבה מוצדקת.

הצמחת שיער בלייזר רך: סיכום ומסקנות

בחורה שמגיעה למסקנות על הצמחת שיער בלייזר רך LLLT

האם טיפול בלייזר רך הוא הפתרון הטוב והמומלץ ביותר לאנשים הסובלים מנשירה? אי אפשר לספק תשובה גורפת וחד משמעית, ויעילות הטיפול תלויה במקרה הספציפי שלכם.

כשמדובר בהתקרחות גברית תורשתית והתקרחות מקומית שמוגבלת לאזורים ממוקדים בקרקפת, טיפול בלייזר רך מאפשר להשיג תוצאות יפות לאחר טיפול עקבי ורציף. כמובן, ששיפור ממשי דורש זמן, וההשפעה יכולה להשתנות באופן ניכר מאדם לאדם.

בשורה התחתונה, אין בי ספק שטיפולי צמיחת שיער בשיטת LLLT יכולים להאיץ את קצב הצמיחה של שיערכם. מדובר בפתרון שכדאי לבחון ברצינות ולתת לו סיכוי אמיתי. וגם, תמיד אפשר להגיע לתוצאות טובות יותר מהטיפול בלייזר רך, באמצעות שילובו עם תכשירים וטיפולים אחרים נגד נשירה.

יגאל בולדינג
יגאל בולדינג

יגאל הוא דמות פיקטיבית של פרופסור מפורסם בתחום נשירת והשתלות השיער. מוחו הוא מעיין ידע לא נגמר של כל מה שקשור לנשירת שיער גברית, וגם קצת נשית. פרופסור בולדינג תמיד ישמח לענות על שאלות, לתת מענה לקוראי האתר ולפרסם מחקרים, מאמרים, טיפים וגם את הגיגיו האישיים.

10 תגובות
 1. בדיוק קניתי מסרק לייזר כמו הזה שכתבת עליו, מקווה לראות ממנו תוצאות טובות! אני משלב אותו עם פרופסיה.

  • הגב
   פרופסור יגאל בולדינג 8 באוגוסט 2019 ב13:59

   היי חן,
   תתחדש 🙂
   מחכים לשמוע את חוות הדעת שלך עליו.
   השילוב עם הפרופסיה אפשרי בהחלט – לא מעט מטופלים עושים את השילוב הזה.

 2. איזה מגניב
  לא תיארתי לעצמי שמשהו כזה קיים
  טכנולוגיה זה אדיר וכאלה :))))

 3. שלום יגאל האם ניתן לדעת בודאות שקסדת הלייזר בטוחה לשימוש? בכל זאת מדובר בקרינה?

  • הגב
   פרופסור יגאל בולדינג 10 באוקטובר 2019 ב10:42

   שלום יוסי,
   למרות שאין שום דבר וודאי בנושא (הקסדות טרם קיבלו אישור מה-FDA), באופן כללי, טיפול לייזר להצמחת שיער משתמש בקרינה בלתי מייננת (באנרגיה נמוכה), שעליה אפשר לקרוא כאן:
   http://he.wikipedia.org/wiki/קרינה_בלתי_מייננת
   לנשים בהריון לא מומלץ להשתמש בקסדת לייזר מבלי להיוועץ ברופא.
   אם אתה צורך תרופות שמשפיעות על רגישות העור לאור, יש להיוועץ ברופא לפני השימוש.
   וכמובן שאין להשתמש בקסדה במקרים של סרטן העור על הקרקפת.
   כמו שכתוב במדריך, במחקר שאפשר לקרוא בקישור הזה:
   http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24078483/
   מטופלים שהשתמשו בקסדה למשך 16 שבועות, לא דיווחו על תופעות לוואי, משימוש של 25 דקות ביום.
   המשך יום נעים,
   יגאל

 4. שמע אתה פשוט מדהים איזה כתיבה והשקעה אני בשוק לא קראתי מאמר כזה מושקע כל כך הרבה שנים בחיים (אם בכלל).
  לא יודע אם כתבת את זה בעצמך או עם עוד אנשים אבל – זה מעולה.

  • הגב
   פרופסור יגאל בולדינג 25 ביוני 2020 ב17:52

   שלום בר,

   המון תודה על הפרגון – מאוד נעים לשמוע 🙂

   אני מאוד שמח שאנחנו מצליחים להעשיר את הידע של הקוראים שלנו – אנחנו עובדים על זה מאוד קשה!

   יגאל

 5. ודרך אגב יש לי את הקסדת לייזר של החברה המתחרה של irestore הזו עלה לא מעט.. משתמש כבר כמה ימים

  • הגב
   פרופסור יגאל בולדינג 25 ביוני 2020 ב17:51

   שלום בר,

   נשמח לשמוע עדכונים על התוצאות – האם הקסדה עזרה?
   אם כן, אז מה השיפור שאתה רואה?

   יגאל

השאר תגובה

פתרון מהפכני לנשירת שיער
מגזין בולדינג
Logo