תרופות וטיפולים

הצמחת שיער בלייזר רך: המדריך המלא 2021

הפעם אנחנו הולכים לבחון את ההתפתחויות האחרונות בתחום עצירת ההתקרחות השיער בעזרת קרני לייזר. בנוסף, אתם הולכים לקבל רשימה של כמה טיפים שימושיים ומועילים במיוחד שיאפשרו לכם לקבל את התוצאות הטובות והמהירות ביותר מטיפול של הצמחת שיער בלייזר. אני בטוח שתעריכו את הבונוס השווה הזה ותפיקו את מלוא התועלת לא רק ממנו, אלא גם מהמדריך כולו. אז בואו נצא לדרך.

הצמחת שיער בלייזר רך (LLLT): מי מה מו?

אישה עם שיער ארוך נשענת אחורה אחרי הצמחת שיער בלייזר רך LLLT

תרפיה בלייזר רך זוכה לשימוש נרחב במגוון גדול של תחומים ובעיות בריאותיות. לאחרונה, טכנולוגיית ה-LLLT הוכיחה את עצמה בצורה יוצאת דופן גם בתחום הטיפול באובדן שיער. ההגדרה הפשוטה ביותר של שיטה זאת שלא תדרוש מכם תואר בפיזיקה היא שמדובר בשימוש בפעימות אור לייזר מרוכזות שמופעלות בעוצמה נמוכה כדי לגרות את זקיקי השיער ולשפר את תפקודם.

כיצד טיפול הצמחת שיער בלייזר מגביר את צמיחת השיער?

איך בדיוק טיפול בלייזר יכול לעזור עם נשירת שיער? למעשה, ישנן כמה דרכים מוכחות ומבוססות מדעית שבעזרתן טכנולוגיית הלייזר מעודדת צמיחת שיער. בואו נגלה איך זה קורה!

 • המרצת תאי גזע אפידרמיים – במילים אחרות, במסגרת טיפול של הצמחת שיער בלייזר רך, אפשר לגרות בנפרד כל זקיק שיער פגוע, ולעודד את צמיחתו המחודשת.
 • גידול בכמות זקיקי השיער הנמצאים בשלב הצמיחה הפעילה (אנגן) – טיפול עם לייזר רך יכול לעורר זקיקים רדומים שאינם צומחים בקצב הטבעי והתקין שלהם, ולגרום לתקופת הצמיחה שלהם להתארך. זה יוביל לכך שיותר שערות בריאות ימלאו את ראשכם ופחות שערות ינשרו ממנו לפני הזמן.
 • שיכוך תהליכים דלקתיים – הצמחת שיער בלייזר קר מאפשר לטפל באופן ממוקד ויעיל במגוון רחב של סוגי נשירת שיער שונים. גם במקרה של קרחת טיפוסית, נמצאו ראיות לכך שקרני לייזר בעוצמה נמוכה מרגיעים תהליכים דלקתיים והתקרחות אזורית (אלופציה אראטה).

מה המדע אומר על זה?

למרות שחקר השפעת הטיפול בטכנולוגיית LLLT על נשירת שיער עדיין נמצא בשלביו הראשוניים והמוקדמים ביותר, בשנים האחרונות נערכו קרוב ל-21 מחקרים שהוקדשו לנושא, וביניהם מספר ניסויים שנערכו בין השנים 2012 ל-2016 בארה"ב.

בכל אחד מהניסויים הנפרדים, הקבוצה שטופלה בעזרת קרני לייזר רך הציגה תוצאות עדיפות בהרבה על קבוצת הביקורת שזכתה לטיפול דמה.

בסך הכל, הממצאים של המחקרים מצביעים על ראיות מתונות עד חזקות ומשכנעות במיוחד ליעילות הגבוהה של טיפול הצמחת שיער בלייזר רך עבור אנשים הסובלים מהתקרחות. כמובן, שבפני המדענים בתחום עומדת עוד עבודה רבה מאוד ויש צורך לערוך מחקרים נוספים, במיוחד אלה המתבצעים באופן אקראי וכוללים השוואה לקבוצת ביקורת.

תופעות לוואי אפשריות ושיקולים נוספים שחייבים לקחת בחשבון

גבר עם ידיים על הפנים שסובל תופעות לוואי

למרות שהסיכון לסבול מהשלכות מסוכנות לאחר הטיפול בקרני לייזר באזור הקרקפת הוא מאוד נמוך, חשוב להכיר כמה מתופעות הלוואי השכיחות ביותר:

 • כאבי ראש
 • צריבה וכאבים בעור
 • גרד
 • אדמומיות
 • חוסר תחושה קל

עוד משהו שחשוב להיות מודעים אליו: אם אתם סובלים מגידולים ממאירים על הקרקפת, יש להימנע מטיפול בלייזר באזור מאחר והוא עלול להשפיע על גדילתם.

המכשירים הכי טובים של הצמחת שיער בלייזר

טיפולי צמיחת שיער באמצעות טכנולוגיית LLLT מוצעים על ידי מומחי שחזור שיער רבים שנותנים גיבוי מלא לטיפול המהפכני וממליצים עליו בחום. אבל, ישנה אפשרות לבצע טיפול בלייזר בנשירת שיער גם מבלי לצאת מהבית ולהוציא סכומי כסף משמעותיים על השירותים של בעלי מקצוע המתמחים בשיטה זאת. בשוק קיימים מספר מוצרי לייזר קומפקטיים שיאפשרו לכם לבצע את הטיפול בנוחות וביעילות מהבית.

מסרק לייזר לנשירת שיער

מסרק לייזר לנשירת שיער של היירמקס הוא מכשיר הלייזר הטיפולי היחיד עד כה שקיבל אישור רשמי ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA). אפשר למצוא מוצר זה בבתי מרקחת, בחנויות טיפוח או לרכוש אותו דרך האינטרנט.

מסרק הלייזר פועל ישירות על זקיקי השיער, מחדיר את האנרגיה הנדרשת לצמיחתם הרגילה והטבעית, ומסייע להחזיר את שיערכם לימים יפים יותר. למעשה, יש ראיות שהשימוש במסרק לייזר יכול לעודד עליה ניכרת במספר זקיקי השיער המצויים בשלב הצמיחה הפעילה.

קסדת לייזר

קסדת לייזר לטיפול בנשירת שיער של iRestore

יש כמה דגמים של קסדות לייזר בשוק, אבל קסדת הלייזר של iRestore היא היחידה שקיבלה אישור ממנהל המזון והתקופות האמריקאי, והפופולריות שלה עולה בקצב מסחרר בזמן האחרון והיא הופך לחלופה נפוצה למסרק הלייזר שזכה להכרה הרשמית של רשויות הבריאות בארצות הברית.

העיצוב של המכשיר הזה נראה כמו כובע או קסדת אופניים. יש פשוט להניח את קסדת הלייזר על הראש ולאפשר לה לבצע את עבודתה.

שילוב טיפול הצמחת שיער בלייזר בשגרה היומית

שולחן מחשב נייד ותה שמדמים שגרת עבודה

אחד מהיתרונות הגדולים ביותר של טיפול בלייזר רך להצמחת שיער הוא שאפשר לעשות אותו בקלות יחד עם כמעט כל שיטה טיפולית אחרת בנשירת שיער. למעשה, מנתחים רבים ממליצים על הטיפול עם לייזר רך לאחר ביצוע השתלת שיער!

הנה כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם להוציא כמה שיותר מהטיפול בלייזר רך ולהעלות את סיכויי ההצלחה שלו:

 • תנקו את הקרקפת ממוצרי טיפוח – זה אולי נשמע מובן מאליו, אבל חשוב להגיד את זה. כדי לשפר את היעילות של קרני הלייזר ולהקל עליהם לחדור לזקיקי השיער, כדאי שהקרקפת שלכם תהיה כמה שיותר נקייה ממוצרי טיפוח (ג'לים, ווקסים, וכו'). בנוסף, עדיף לחכות לפחות שעה לפני שאתם משתמשים במוצרי טיפוח לשיער אחרי הטיפול בלייזר.
 • תשמרו על עקביות – זה אולי נשמע קצת כמו קואצ'ינג בשקל, אם אתם רוצים להשיג שיפור ממשי, אתם חייבים להתחייב לטיפול ולבצע אותו לאורך זמן. בדיוק כמו עם כל טיפול בנשירת שיער, אסור לעגל פינות ולקצר תהליכים. אם אתם לא רואים תוצאות תוך יום אחד, זה בגלל שאתם לא אמורים לצפות לראות תוצאות תוך יום אחד בלבד. תנו לזה כמה חודשים לפחות כדי לעשות השוואה ברורה ולקבל אינדיקציה אם הטיפול עובד בשבילכם או לא.
 • לא מדובר בפתרון פלא – גם אם תשקיעו זמן ומאמץ בשיטה טיפולית מסוימת, היא לא תספק תוצאות מיידיות ומושלמות. אם אתם מחכים לשיקוי פלא שיצמיח לכם רעמת שיער אדירה ומפוארת תוך לילה אחד, אז חשוב להגיד מראש שזה לא עובד ככה. כמו שאמרתי – תנו לזה צ'אנס וזמן לפני שאתם שופטים.

הצמחת שיער בלייזר רך: סיכום ומסקנות

בחורה שמגיעה למסקנות על הצמחת שיער בלייזר רך LLLT

בשורה התחתונה, אין בי ספק שטיפולי צמיחת שיער עם לייזר רך יכולים להאיץ את קצב הצמיחה של שיערכם. מדובר בפתרון שכדאי לבחון ברצינות ולתת לו סיכוי אמיתי. וגם, תמיד אפשר להגיע לתוצאות טובות יותר מהטיפול בלייזר רך, באמצעות שילובו עם תכשירים וטיפולים אחרים נגד נשירת שיער. בכללי, עדיף לעשות משהו מאשר לא לעשות כלום.

יגאל בולדינג

יגאל הוא דמות פיקטיבית של פרופסור מפורסם בתחום נשירת והשתלות השיער. מוחו הוא מעיין ידע לא נגמר של כל מה שקשור לנשירת שיער גברית, וגם קצת נשית. פרופסור בולדינג תמיד ישמח לענות על שאלות, לתת מענה לקוראי האתר ולפרסם מחקרים, מאמרים, טיפים וגם את הגיגיו האישיים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

יש 10 תגובות למאמר

 1. בדיוק קניתי מסרק לייזר כמו הזה שכתבת עליו, מקווה לראות ממנו תוצאות טובות! אני משלב אותו עם פרופסיה.

  1. היי חן,
   תתחדש 🙂
   מחכים לשמוע את חוות הדעת שלך עליו.
   השילוב עם הפרופסיה אפשרי בהחלט – לא מעט מטופלים עושים את השילוב הזה.

  1. שלום יוסי,
   למרות שאין שום דבר וודאי בנושא (הקסדות טרם קיבלו אישור מה-FDA), באופן כללי, טיפול לייזר להצמחת שיער משתמש בקרינה בלתי מייננת (באנרגיה נמוכה), שעליה אפשר לקרוא כאן:
   http://he.wikipedia.org/wiki/קרינה_בלתי_מייננת
   לנשים בהריון לא מומלץ להשתמש בקסדת לייזר מבלי להיוועץ ברופא.
   אם אתה צורך תרופות שמשפיעות על רגישות העור לאור, יש להיוועץ ברופא לפני השימוש.
   וכמובן שאין להשתמש בקסדה במקרים של סרטן העור על הקרקפת.
   כמו שכתוב במדריך, במחקר שאפשר לקרוא בקישור הזה:
   http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24078483/
   מטופלים שהשתמשו בקסדה למשך 16 שבועות, לא דיווחו על תופעות לוואי, משימוש של 25 דקות ביום.
   המשך יום נעים,
   יגאל

 2. שמע אתה פשוט מדהים איזה כתיבה והשקעה אני בשוק לא קראתי מאמר כזה מושקע כל כך הרבה שנים בחיים (אם בכלל).
  לא יודע אם כתבת את זה בעצמך או עם עוד אנשים אבל – זה מעולה.

  1. שלום בר,

   המון תודה על הפרגון – מאוד נעים לשמוע 🙂

   אני מאוד שמח שאנחנו מצליחים להעשיר את הידע של הקוראים שלנו – אנחנו עובדים על זה מאוד קשה!

   יגאל

 3. ודרך אגב יש לי את הקסדת לייזר של החברה המתחרה של irestore הזו עלה לא מעט.. משתמש כבר כמה ימים

  1. שלום בר,

   נשמח לשמוע עדכונים על התוצאות – האם הקסדה עזרה?
   אם כן, אז מה השיפור שאתה רואה?

   יגאל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *