טיפולי פלזמה לשיער: האם טיפול PRP הוא הסוף להתקרחות?

רץ ברחבי הרשת: הנה הטיפול הכי מדובר בנשירת שיער לשנת 2024.

HRGrowth – מוצר ייחודי המסייע בחיזוק שורש השיערה ובמניעה של נשירת שיער. לחצו כאן כדי לקבל הנחה על ההזמנה הראשונה!

מיליוני גברים ונשים בכל רחבי העולם סובלים משיער דליל ומקריח. הם מוכנים לעשות הכול כדי לשים סוף למפרצים ולקו השיער הנסוג, ולכן אין פלא שכל הזמן מופיעות להן שיטות טיפול חדשות בנשירת שיער: אחת מהטכניקות החדשניות והמתקדמות ביותר שהופיעו לאחרונה בתחום נקראת טיפול PRP לשיער (פלזמה עשירה בטסיות), והיא כבר זוכה לשימוש רחב בכל העולם ורושמת תוצאות מוצלחות ומרשימות ביותר (1).

במאמר הזה, נכיר לעומק את טיפול ה-PRP, ונבין מה המשמעות של הטכנולוגיה החדישה הזאת עבור אנשים הסובלים מנשירת שיער.

נבחן את כל הסוגיות הבאות: איך טיפול PRP לשיער מתבצע, כיצד הוא משפיע על צמיחת השיער, והאם יש ראיות מדעיות מבוססות ליעילות שלו. בנוסף, נציג גם כמה פתרונות חלופיים להאטת ומניעת נשירת שיער.

מה זאת בכלל פלזמה עשירה בטסיות (PRP)?

מבחנות עם פלזמה מלאה בטסיות בשביל טיפול PRP לשיער

קודם כל, בואו ננסה להבין מה זאת החיה הזאת בכלל. ניתן להגדיר את המושג פלזמה עשירה בטסיות בשתי דרכים שונות: המשמעות הראשונה היא ההגדרה המילולית שלו, והמשמעות השנייה של המושג הזה מתייחסת לטכניקה הספציפית לטיפול בהתקרחות.

נתחיל מהפירוש המילולי: פלזמה עשירה בטסיות מופקת מהדם המלא בגופנו. מדובר בנוזל מרוכז של טסיות דם בעלות הרכב חלבונים ייחודי.

החומר הזה מתקבל לאחר הרחקת כל רכיבי הדם האחרים (כולל תאי דם אדומים) בעזרת צנטריפוגה. לאחר הפעלת המכונה הזאת, הדם מופרד לחלקיו השונים וטסיות הדם מבודדות משאר התאים בדם.

אבל מהו התפקיד של הפלזמה בגוף? לנוזל הצהבהב הזה יש חשיבות אדירה. הפלזמה מכילה את תאי הדם ומאפשרת להעביר אותם ממקום למקום בכל רחבי הגוף.

לא רק שהיא מאפשרת אספקת רכיבים חיוניים, אלא גם משמשת כמאגר של חלבונים זמינים (מאחסנת אותם עד שהם נדרשים לתהליך מסוים בגוף) ומשחקת תפקיד חשוב בשמירת האיזון האלקטרוליטי (ויסות מינרלים חיוניים שמופיעים בצורת מלחים בעלי מטען חשמלי בגוף ונוטלים חלק בכמה תהליכים מרכזיים הנדרשים לתפקודו התקין).

אבל, איך כל הסיפור הזה בכלל מתקשר לצמיחת שיער הקרקפת?

ובכן, המונח "פלזמה עשירה בטסיות" אינו מתאר רק את הנוזל שמצוי בדם בגופנו, אלא מתייחס גם לטיפול חדיש בנשירת שיער מוגברת.

טיפול פלזמה לשיער הוא שיטה לא ניתוחית שמאפשרת לנצל את הדם שלכם כדי להאיץ את צמיחת השיער. הטיפול מבוסס על הזרקת הטסיות לתוך אזורי הקרקפת הבעייתיים, וניתן לשלב אותו עם פתרונות אחרים להתקרחות (כמו השתלת שיער), או לבצע אותו לחוד ובפני עצמו.

איך מתבצעים טיפולי פלזמה לשיער?

טיפול PRP בנשירת שיער מורכב משני שלבים עיקריים:

השלב הראשון של התהליך כולל לקיחת מנת דם מהמטופל והפרדת הדם למרכיביו השונים בעזרת צנטריפוגה – כדוריות הדם האדומות מורחקות מנוזל הטסיות המרוכז.

בשלב השני, הפלזמה מבודדת מהדם שנלקח ומוזרקת לתוך הקרקפת של המטופל, באזורים המקריחים שיש לטפל בהם. במפגש אחד שנמשך בדרך כלל 60 דקות, מתבצעות כמה זריקות.

למה טיפול PRP לשיער עובד ומביא תוצאות?

תקריב מיקרוסקופי של פלזמה עשירה בטסיות

במבט ראשוני, זה יכול להיראות טיפה מוזר ומשוגע: למה לעזאזל צריך לקחת דגימת דם ואז להזריק בחזרה חלק ממנה אל תוך הגוף, מה ההיגיון בכל הקטע הזה?

קודם כל, צריך להבין את ההרכב יוצא הדופן של הפלזמה בדם. כמו שכבר הזכרנו, היא מאחסנת מאגר בלתי נדלה של חלבונים שמחכים לשעת הצורך בהם, אבל היא גם מכילה חלבונים חיוניים אחרים משל עצמה, כמו גם גורמי גדילה (הורמונים האחראיים על התרבות והתפתחות התאים) (2). לפניכם כמה מהחשובים ביותר:

 • גורם גדילה הקשור בטסיות הדם (PDGF, בעל חלק חשוב בתהליכי החלמה וריפוי בגוף).
 • גורם גדילה TGF-β (קשור להתפתחות תקינה).
 • גורם גדילה של כלי הדם והלימפה (VEGF).
 • גורם גדילה של שכבת העור החיצונית (EGF).
 • גורם גדילה דמוי אינסולין (IGF).

למרות שכל גורם גידול עובד בצורה שונה, לכולם יש את אותה מטרת העל: להאיץ את התרבות והתמיינות התאים. הם תורמים את חלקם גם באזור הקרקפת. החוקרים משערים שהורמונים אלה מגרים את פעילות ותפקוד תאי הגזע בבסיס זקיקי השיער ותורמים לצמיחה מואצת של שערות חדשות (3).

תאי גזע הם תאי גוף ייחודיים שאינם מתוכנתים לפעול ברקמה מסוימת, ויכולים להתמיין לסוגים שונים של תאים. מדובר בתאים "רב תכליתיים" שיכולים לאמץ כמה תפקידים שונים ולשנות את ייעודם.

יכולת יוצאת דופן זאת מקנה להם תפקיד מכריע בצמיחת השיער (45). הם נמצאים בשורש זקיק השיער, המקום שבו נוצרות ומתפתחות שערות חדשות. כשתאים אלה מופעלים ונכנסים להילוך גבוה, הם יכולים לשדרג ולחזק את צמיחת השיער.

גורמי הגדילה שנמצאים בפלסמת הדם מסוגלים לעורר תאים חשובים אלה, שיכולים לסייע לכסות את כל הקרחות שלכם בשיער שופע.

אם זה לא מספיק, אז טיפול של פלזמה עשירה בטסיות גם תורם להמרצת זרימת לאזור הקרקפת. זה מבטיח אספקה טובה יותר של חמצנים וחומרי הזנה חיוניים לזקיקים, מה שיוצר את התנאים הטובים ביותר לצמיחה מהירה ומשופרת שלהם.

הראיות המדעיות לאפקטיביות של טיפול PRP לשיער

מדען מבצע מחקר במעבדה

המחקר המדעי עדיין ממשיך לבחון את טכניקת ה- PRP, אבל כבר כעת יש בידנו כמה תוצאות של מחקרים קודמים שהתיימרו לקבוע את מידת היעילות של הפתרון החדיש. למרות שיש עוד כברת דרך גדולה לעבור, המעט שכבר ידוע לנו נראה מבטיח ומעודד במיוחד.

אוניברסיטת קטלוניה (ספרד), 2015

מדובר באחד מהמחקרים הגדולים ביותר שבחנו את טיפול ה-PRP. הוא נערך בקרב 25 מתנדבים, שכל אחד מהם קיבל טיפול בצד אחד של הקרקפת וטיפול דמה בצד השני (6).

סך הכול, נערכו 3 טיפולי PRP, אחד בחודש. סוג הטיפול המדויק הוסתר מהחוקרים והמטופלים כדי למנוע הטיה של הממצאים.

כדי להעריך את תוצאות הטיפול, החוקרים בדקו את רמת צמיחת השיער והצפיפות שלו אצל הנסיינים, 3 ו-6 חודשים לאחר קבלת הטיפול הראשון. הממצאים הראו שצד שקיבל טיפול PRP נשירת שיער רשם עליה במספר זקיקי השיער בשלב הצמיחה הפעילה (אנגן) ובצפיפות שלו, לעומת הצד שקיבל טיפול דמה.

תוצאות ניסוי פלזמה עשירה בטסיות באוניברסיטת קטלוניה בספרד

החוקרים התרשמו מהתוצאות החיוביות, והסיקו שה-PRP מסוגל לטפל ביעילות בהתקרחות טיפוסית.

האוניברסיטה הקתולית של הלב הקדוש (איטליה), 2015

במחקר זה שכלל קבוצת ביקורת, השתתפו 23 גברים בסך הכול (שלושה מהם הורחקו בסוף המחקר) (7). גיל הנסיינים נע בין 19 ל-63. לכולם הייתה התקרחות בדרגה IIa על פי סולם נורווד-המילטון לדירוג חומרת נשירת השיער.

כל המשתתפים עברו טיפול PRP לשיער. עם זאת, הזריקות התבצעו במקומות שונים, ומומחי הטריקולוגיה (רפואת השיער והקרקפת) שניתחו את התוצאות לא ידעו את הפיזור המדויק שלהם.

חלוקת סוגי המשתתפים בניסוי על טיפול PRP לשיער

הערכת התוצאות נערכה בשישה שלבים: בתחילת הניסוי, לאחר חודשיים, לאחר 6 חודשים, לאחר שנה, לאחר 16 חודשים, ולאחר 24 חודשים. החוקרים השתמשו בבדיקות שונות למדידת התקדמות צמיחת השיער, כולל תצלומים של הקרקפת, הערכות של המטופלים ושל מומחים בתחום שדירגו את השיפור במצב, וצילום טריכוגרמי.

גם המשתתפים וגם הרופאים שבדקו את השפעת הטיפול הבחינו בצמיחת שיער ממשית (כולל ספירת וצפיפות שיער) כבר לאחר 14 שבועות מטיפול הזרקת הטסיות הראשון:

תוצאות הניסוי האיטלקי על פלזמה עשירה בטסיות לשיער

אין ספק שמדובר בתוצאה מרשימה על הנייר, אבל איך זה נראה במציאות?

תוצאות לפני ואחרי של הניסוי האיטלקי של טיפול PRP לשיער גברי

הקולג’ הרפואי של אוניברסיטת סנטוש (הודו), 2015

עוד מחקר בקנה מידה קטן יותר- שכלל 20 משתתפים (10 קיבלו טיפול בפלזמת טסיות דם, השאר קיבלו טיפול דמה), גילה תוצאות מבטיחות שצריכות לעניין כל אדם שסובל מנשירת שיער (8).

במשך 3 חודשים, המטופלים קיבלו זריקות עם טסיות דם כל 2-3 שבועות. בסוף המחקר, התבצע ניתוח של הממצאים (כולל ספירת שיער, עובי השיער, חוזק שורשי השערות, ובחינת נשירת השיער הכללית).

והנה התוצאות של 10 המטופלים שקיבלו טיפול של פלזמה עשירה בטסיות:

תוצאות הניסוי ההודי בPRP אחרי משיכת שיער

כמו שאפשר לראות בתמונה למעלה, לפי בדיקה באמצעות משיכת שיער, המטופלים שעברו טיפול PRP השיגו ירידה ממוצעת של 65% בחומרת נשירת השיער!

החוקרים טוענים ש: "ניתן היה להבחין בצמיחת שיער בולטת בקרב 6 מהמשתתפים כבר לאחר שבוע, ואצל 4 מהמשתתפים, התחילה צמיחת שיער מחודשת לאחר 15 ימים. בסוף הניסוי, כל משתתפי המחקר שקיבלו טיפול פלזמה לשיער נהנו מצמיחת שיער מוגברת."

טיפול PRP לשיער לפני ואחרי

מדוברת בתוצאות מדהימות ומלהיבות!

מי יכול להיות מועמד מתאים של טיפול PRP לשיער?

ביצוע של טיפול PRP לשיער בגבר

למרות שאין המלצות רשמיות ומפורשות בנושא, ישנם כמה מקרים ספציפיים שבהם טיפול PRP לשיער יכול לספק להם מענה מוצלח במיוחד. לפניכם רשימה של המועמדים האידיאליים לטיפול:

 • גברים ונשים שסובלים מנשירת שיער והתקרחות טבעית.
 • גברים ונשים עם נשירת שיער מוגבלת המתרחשת באזור מסוים (כמו הרקות וכתר הראש).
 • גברים ונשים עם בריאות תקינה ללא כל מחלות ובעיות רפואיות מיוחדות.

מטופלים שנמצאים בשלבים המוקדמים וההתחלתיים של התקרחות יהנו בדרך כלל מהתוצאות הטובות ביותר מטיפול של PRP, אבל גם אנשים הנמצאים בשלבים מתקדמים וקשים יותר של נשירת שיער, עשויים לראות שיפור ממשי.

אם אתם חולים או עוברים טיפול רפואי שגורם לנשירת שיער מוגברת (למשל כימותרפיה) מומלץ לחכות עד שתחלימו או שהטיפול יסתיים, לפני שתפנו להזרקת טסיות דם לקרקפת.

האם לטיפול PRP לשיער יש תופעות לוואי ושיקולים מיוחדים שכדאי לקחת בחשבון?

המחקרים המדעיים בנושא נמשכים גם עכשיו, ובשלב זה אי אפשר לשלול לגמרי תופעות לוואי אפשריות שעדיין לא התגלו. עם זאת, חשוב להדגיש שכל המחקרים שנערכו עד עכשיו מצאו שהסיכון להשלכות לא רצויות של טיפול בפלזמה עשירה בטסיות הוא מינימלי.

מפני שהשיטה הזאת מבוססת על שימוש בדם של המטופל, זה הגיוני להניח שלא יהיו ממנה תופעות לוואי שיש בתכשירים סינתטיים לצמיחת שיער כמו פרופסיה או מינוקסידיל.

טיפול PRP לשיער אינו מערב כל חומר חיצוני וזר שמוכנס לגוף, אבל עדיין הוא מספק תוצאה חיובי ומרשימה של הצמחת שיער.

ייתכן שתרגישו גירוי קל של העור במקומות שבהם התבצעו הזריקות: הוא יכול להתבטא בגרד, אדמומיות ועקצוץ. אבל, כל התופעות האלה אמורות להיעלם תוך יום או יומיים לאחר הטיפול.

למרות שלא מדובר בתופעת לוואי, חשוב מאוד להדגיש שהתוצאות שמקבלים מטיפול PRP לשיער משתנות בצורה ניכרת ממטופל למטופל. הרופא שפניתם אליו יכול לתת לכם מושג כללי בנוגע להשפעה הצפויה שלו, אבל תזכרו שמדובר בהערכה בלבד. בכל אופן, אני תמיד ממליץ לא לפתח ציפיות מוגזמות ולא מציאותיות.

מהי העלות של טיפול PRP לשיער?

יד שמחזיקה כרטיס אשראי

מחיר הטיפול תלוי במדינה שבה הוא מתבצע, בחומרת ההתקרחות שלכם, ובמוניטין של הרופא. למרות התנודות החדות בעלות האפשרית של הטיפול, עדיין אפשר להעריך את העלות הממוצעת שתצטרכו לעמוד בה בעזרת משאל שבחן את הסוגיה הזאת.

77 מטופלים שעברו את הטיפול בכל רחבי העולם, דיווחו על הסכום שהם נאלצו להוציא מכיסם. הממצאים העלו שהמחיר הממוצע של טיפול PRP לשיער עומד על 1,725 דולר. כשהמחיר הנמוך ביותר היה 50 דולר בלבד, והמחיר הגבוה ביותר הגיע לסכום של 5,000 דולר.

לפני שתחליטו ללכת על הטיפול הזה, מומלץ שתעשו סקר שוק מעמיק ותבחנו כמה אפשרויות שונות. תפנו לכל הפחות לשלושה רופאים שונים המומחים בטיפולי PRP לשיער. במהלך שיחת הייעוץ הראשוני, תבררו את העלות המשוערת, כמות המפגשים הנדרשת, ואיזה שיפור אתם צפויים לראות.

האם ישנן אלטרנטיבות ראויות לטיפול בפלסמה עשירה בטסיות?

רופאה שמראה לפציינט טיפולים שונים לנשירת שיער במחשב

עם כל ההתקדמות האדירה בתחום המאבק בהתקרחות, אי אפשר לבקש פתרון טבעי יותר מטיפול PRP. אחרי הכול, השיטה הזאת עושה שימוש בדם שלכם, כדי להצמיח את שיערכם.

למרות היתרונות שלו, לא כולם מוכנים ויכולים לעבור את הטיפול הנסיוני הזה. אז, האם ישנם פתרונות נוספים לעידוד צמיחת שיער הקרקפת?

דרמה רולר (מזותרפיה)

דרמה רולר בגדלים שונים

בעוד שהמנגנון המרכזי לשיפור צמיחת השיער שעליו מתבסס טיפול ה- PRP הוא הפעלת תאי הגזע, קיימות גם אסטרטגיות נוספות לבלימת ומניעת התקרחות, כמו המרצת זרימת הדם באזור הקרקפת. אחת מהשיטות היעילות ביותר שיבצעו בהצלחה משימה זאת היא מזותרפיה לשיער.

מדובר בטכניקה בסיסית ופשוטה שעושה את עבודתה מבלי להמציא את הגלגל ולהתחכם יותר מדי. היא כוללת החדרת מחטים זעירות לאזורי צמיחת השיער החלשה בקרקפת.

ניתן לעשות זאת בצורה פשוטה מבלי לצאת מהבית בעזרת מכשיר מיוחד שנקרא דרמה רולר (גלגלת עם מחטים), או גרסה טיפה שונה שלו שנקראת DermaStamp, או כלי דיקור קומפקטי וממוקד יותר המזכיר בצורתו עט.

המחטים הזעירות דוקרות את העור ויוצרות חתכים קטנטנים שכלל לא תרגישו ותבחינו בהם. אבל, פציעת העור מפעילה את מנגנון הריפוי וההתחדשות של הגוף. תהליך זה מכיל שלושה שלבים:

 1. התפתחות דלקת באזור הפגוע.
 2. ייצור מואץ של תאים חדשים.
 3. תיקון, ריפוי וחידוש הרקמה.

תהליך זה מגביר את ייצור הקולגן באיזור המטופל ולהיווצרות של תאי עור חדשים (9). התוצאה תהיה צמיחת עור חדש, ויחד איתו גם זקיקי שיער חדשים ובריאים.

ניתן לעבור טיפול דיקור עור אצל רופא עור, או לעשות את זה במו ידיכם. כל מה שתצטרכו זה אביזר דיקור נקי (כמו דרמה רולר) ואתם יכולים לצאת לדרך.

טיפול בלייזר

רצועת לייזר לשיער של היירמקס

הטיפול הזה פותח רק לאחרונה והוא יכול להיות חלופה טובה של טיפול PRP לשיער מבחינת תמורה למחיר.

הפתרון החדשני הזה מנצל קרני לייזר רך (LLLT) שחודרים לתוך הקרקפת ופועלים באופן ממוקד על תאים מסוימים בזקיקי השיער. הם סופגים את אור הלייזר וממירים אותו לאנרגיה, המתדלקת כמה תהליכי צמיחה חשובים (10).

מומחים מאמינים שטיפול הצמחת שיער בלייזר רך יכול (11):

 • להאיץ את המעבר של זקיקי השיער משלב הטלוגן (תקופת סיום הצמיחה והמנוחה) לשלב האנאגן (תקופת הצמיחה הפעילה).
 • להאריך את משך שלב הצמיחה הפעילה (האנאגן).
 • לשפר את קצב התרבות וחלוקת התאים בזקיקים שנמצאים בשלב הצמיחה הפעילה (אנאגן).
 • למנוע מעבר מוקדם מדי בין שלב הצמיחה הפעילה (אנאגן) לשלב ההאטה (קטגן).

בצורה כזאת, טיפול בלייזר רך, לא רק יכול לחדש את צמיחת השיער, אלא גם יכול לאפשר מניעה של נשירה והתקרחות עתידית.

אפשר לערוך את הטיפול במרפאה מיוחדת, או ליהנות מכל היתרונות שלו גם מהבית. תוכלו לרכוש קסדת או מסרק לייזר לנשירת שיער, שאם תשתמשו בהם באופן קבוע ומתמיד, יכולים לעזור לכם להחזיר את שיערכם לימי התהילה שלו.

כמה מחשבות אחרונות לסיום

קלואוז אפ של גבר חושב עם עט ביד

האם טיפול PRP לשיער הוא טיפול אפקטיבי במאבק בהתקרחות ונשירת שיער? אם נבחן את רוב המחקרים המדעיים שנערכו בנושא, אז נראה שהתשובה היא בהחלט חיובית.

ככל שהפופולריות של הטיפול הזה תגדל והוא יהפוך לנפוץ וזמין יותר, וגם כמות המחקרים שיבחנו את אופן ההשפעה ומידת היעילות שלו, תזנק בהתאם.

עם זאת, אם אינכם יכולים לעמוד בעלות של הטיפול ואינכם יכולים להרשות אותו לעצמכם, אין מה להתייאש ולאבד תקווה: קיימות אפשרויות הרבה יותר נגישות וזמינות מבחינת מחיר (מזותרפיה עור או טיפול בלייזר) שיכולות לעזור להצמיח שיער חדש על הקרקפת.

יגאל בולדינג
יגאל בולדינג

יגאל הוא דמות פיקטיבית של פרופסור מפורסם בתחום נשירת והשתלות השיער. מוחו הוא מעיין ידע לא נגמר של כל מה שקשור לנשירת שיער גברית, וגם קצת נשית. פרופסור בולדינג תמיד ישמח לענות על שאלות, לתת מענה לקוראי האתר ולפרסם מחקרים, מאמרים, טיפים וגם את הגיגיו האישיים.

12 תגובות
 1. היי יגאל,
  לפני כמה שנים עשיתי טיפול PRP לשיער והתוצאות היו ממש טובות. החיסרון היחיד לפי מה שאני מבין, הוא שהתוצאות של הטיפול הן לא לתמיד וצריך להמשיך לעשות את הטיפולים , זה נכון?

  • הגב
   פרופסור יגאל בולדינג 9 באוגוסט 2019 ב13:11

   היי שמואל,
   לפי מה שידוע לי, כן, יש להמשיך לעשות את הטיפולים כדי לשמר את התוצאות.
   אבל בינינו, טיפול אחד פעם בשנה – שנתיים זה לא ביג דיל.
   בנוסף, אתה יכול תמיד להוסיף לשגרת הטיפול שלך כמה טיפולים טבעיים שתהיה להם השפעה חיובית על התהליך.

 2. כשהייתי בן 27 בערך איבדתי כמות אדירה של שיער ובאמת שמדובר באחת החוויות הכי גרועות שהיו לי בחיים. קרוב משפחה שלי המליץ לי על טיפול PRP לשיער ועל רופא ישראלי אחד שעושה אותו, ואני חייב לומר שהתוצאות היו פשוט מדהימות. כתבה מעולה תודה!

  • הגב
   פרופסור יגאל בולדינג 9 באוגוסט 2019 ב13:13

   היי יוחאי,
   אני שמח מאוד לשמוע שאתה מסופק מהתוצאות.
   תודה רבה על המילים החמות!

 3. שלום…אני עומד לבצע השתלת שיער בטורכיה והחבילה כוללת זריקת prp.
  חבר שלי עשה את התהליך גם אבל סירב לקבל זריקת prp בטענה שזה לא בריא מייד לאחר השתלה .
  השאלה שלי האם נכון הדבר?
  האם זו חתונה קתולית שאצטרך לבצע זריקה כל חיי בגלל שקבלתי מייד לאחר ההשתלה. ובאיזו תדירות

  • הגב
   פרופסור יגאל בולדינג 24 בנובמבר 2019 ב17:00

   שלום משה,
   אין שום בעיה לקבל זריקת PRP במעמד ההשתלה, זה לא מסוכן וב-90% מהקליניקות כוללים את ה-PRP כטיפול תומך להשתלה.
   זריקת PRP אינה טיפול מזיק או מסוכן וכמובן שטרם הטיפול עצמו יש לוודא שנפגשים עם רופא. לאחר שתעשה השתלת שיער בטורקיה מומלץ לבצע טיפול PRP לשיער בין 2 ל-3 פעמים בשנה, למשך שנתיים.
   לאחר מכן יש לבחון אם יש צורך בטיפולים נוספים.
   אם תרצה המלצה על אחת הרופאות הכי טובות בארץ לביצוע הטיפול, אתה מוזמן לפנות אלינו דרך עמוד הצור קשר.
   בברכה,
   יגאל

 4. היי! רציתי לדעת אם מפסיקים את הטיפול prp, למשל בגלל בעיה רפואית. האם השיער שצמח לי בעקבות הטיפול ינשור? ז"א האם הזקיקים שקיבלו טיפול prp והתרגלו לקבל אותו, הולכים לנשור עם הפסקת הטיפול?

  • הגב
   פרופסור יגאל בולדינג 15 בדצמבר 2019 ב16:05

   היי אדיר,
   טיפול PRP דורש תחזוק.
   במידה והוא מופסק לגמרי, אכן יש סיכוי שהשיער שהשתמר באמצעות הטיפול ינשור.
   לכן, ההמלצה הכללית היא לתחזק לפחות פעם בשנה ולהשתמש גם בתכשירים מונעי נשירה כמו פרופסיה או דקל ננסי – הכל בכפוף להתייעצות עם הרופא המטפל שלך שמכיר את מצבך הרפואי.
   בברכה,
   יגאל

 5. אני בת 37 עם דלילות בשיער. האם יכול להתאים לי טיפול prp?

 6. שלום .אני בן 52. עברתי השתלה בתורכיה. יומיים לאחר מכן במרפאה שם, קבלתי זריקות מזוטרפיה. הרופאה אמרה לי שבגילי עדיף לי זריקות מזוטרפיה על prp.
  להמשך טיפול בארץ היא המליצה על עוד 2 סבבים של זריקות מזוטרפיה ולא prp. עשיתי כהמלצתה.

  מה דעתך על זריקות מזוטרפיה כמחליפי prp?

  • הגב
   פרופסור יגאל בולדינג 25 ביוני 2020 ב17:13

   שלום משה,

   זריקות מזותרפיה הן לא טיפול נפוץ לאחר השתלת שיער, ומעט תמוה לי מדוע הרופאה המליצה דווקא על זה ולא על טיפולי PRP.
   זריקות מזותרפיה הן בעיקר למטרות קוסמטיות.

   יגאל

השאר תגובה

פתרון מהפכני לנשירת שיער
מגזין בולדינג
Logo