תרופות וטיפולים

מסרק לייזר לנשירת שיער: טיפול מהפכני או בזבוז כסף?

היום נדבר על מסרק לייזר לנשירת שיער: במשך אלפי שנים, בני האדם נהגו לסרק, לסדר ולעצב את השיער שלהם בעזרת מסרקים ומברשות. אבל לאחרונה, אפילו האביזר הבסיסי הזה שמשרת אותנו בנאמנות משחר האנושות התקדם למאה ה-21 בזכות טכנולוגיית קרני לייזר עתידנית שנראית כאילו היא לקוחה מסרט מדע בדיוני.

אבות אבותינו יכלו רק לחלום על מסרק לייזר, אבל מכשיר כזה באמת קיים במציאות והוא מבטיח הרים וגבעות בתור טיפול בנשירת שיער. המסרק המשוכלל הזה לא רק מונע מהשיער שלכם לתפוס יום רע ולצאת משליטה, אלא גם מתיימר להאיץ ולשפר את צמיחתו, לכאורה. המוצר הזה בהחלט מעלה המון ציפיות, וכולם רוצים לדעת אם הוא באמת עובד.

האם מסרק לייזר גם מוסיף נפח לשיער וגם משדרג את בריאותו ותורם לצמיחה חזקה וטובה? הנושא הזה הפך לשיחת היום באינספור פורומים ואתרים המוקדשים להתקרחות. הדעות בקרב משתמשי המכשיר חלוקות, ולצד אנשים מרוצים שמתלהבים מהאפקט החיובי של המסרק, ישנם כאלה שלא מבינים על מה כל המהומה וטוענים שהוא בכלל לא מספק את הסחורה. אבל רוב הדעות לכאן ולכאן מבוססות על חוות דעת אישיות וסובייקטיביות.

מותגי מסרקי הלייזר השונים מוכנים להישבע שמדובר במוצר מעולה שנתמך בשלל ראיות מדעיות מבוססות, אבל כולנו מבינים שמדובר בגורמים משוחדים ומוטים שיעשו הכול כדי למכור לכם כמה שיותר מוצרים ולעשות קופה יפה על חשבונכם. הם מודעים לעובדה שאנשים רבים יכניסו את ידם עמוק לכיס ויוציאו כל סכום אפשרי כדי להציל את שיערם ולהחזיר אותו לימיו הטובים. ולכן זה לא מפתיע שהמכשיר הנוצץ שמשדר קדמה וחדשנות מגיע עם תג מחיר גבוה.

אז במקום להאמין לכל מה שאומרים לנו על היכולות הבלתי מוגבלות של ההמצאה החדשה ולרכוש מסרק לייזר מבלי לדעת אם ואיך הוא באמת עובד, תענו לעצמכם בכנות על שאלת מיליון הדולר שעוברת לכולם בראש: "האם מסרק לייזר הוא מכשיר שבאמת יכול לטפל בנשירת שיער או שמדובר בעוד גימיק שיווקי מתוחכם ללא כל תוצאה ממשית בשטח?"

איך מסרק לייזר לנשירת שיער עובד?

בגדול, קרני הלייזר של המסרק חודרות לזקיקים, ומעניקות להם את האנרגיה הנדרשת להצמחת שיער חדש. הן גם ממריצות את הזנת שורשי השערות כדי לסייע לצמיחת שיער בריא, חזק ועמיד יותר.

טיפול עם מסרק לייזר נועד להציל את זקיקי השיער לפני שיהיה מאוחר מדי, לעצור את תהליך המזעור ולנטרל את השפעתו המזיקה, מה שגורם לשיער סמיך, בריא ומלא נפח.

בנוסף, מסרקי לייזר גם עוזרים לגרות את צמיחת השיער העדין – שיער קצר, רך ופלומתי, ומספקים לו אנרגיה המאפשרת לו לגדול ולהתעבות, ולהפוך לשיער בוגר, מלא וטרמינלי. זאת עוד דרך של מסרק לייזר להגביר את כמות השיער הבריא שעל הראש.

האם מסרקי לייזר באמת עוזרים?

אישה בשחור לבן תוהה אם מסרק לייזר לנשירת שיער עובד

שוטטות קצרה באינטרנט מראה שמידת היעילות של טיפולי הצמחת שיער בלייזר היא סוגיה טעונה ושנויה במחלוקת: חלק מהאנשים מספרים שזה שינה להם את החיים ועזר להם לשים סוף לנשירת השיער, וחלק אומרים שזה לא ממש השפיע עליהם, בקיצור, אפשר למצוא המון ביקורות של מסרקי לייזר שונים.

אבל מעבר לדעות והתרשמויות אישיות, מה יש למחקר המדעי להגיד על טיפול עם מסרק לייזר לנשירת שיער? ישנם כמה מחקרים שניסו לבחון את הנושא הזה. אתם מוזמנים לעבור על הממצאים והמסקנות שלהם כדי לקבוע האם הפתרון הזה באמת עובד או שאין מספיק הוכחות וראיות ממשיות לתועלת שלו.

בשנת 2009, נערך מחקר בקרב משתמשי מסרק לייזר של חברת היירמקס (HairMax). הוא נמשך 26 שבועות ובסופו נרשמה התווספות של 17 שערות חדשות )בקירוב( באינץ’ מרובע של הקרקפת.

המחקר הראה שבשימוש נכון ורציף במסרק הלייזר, הוא משפר מעט את המצב, עם זאת לא באופן משמעותי. למרות שנצפה הבדל מסוים, הוא לא היה בולט וגדול מספיק אצל רוב משתתפי הניסוי.

למי מתאים טיפול באמצעות מסרק לייזר לנשירת שיער?

סימן שאלה עם ספל קפה בצבע כתום

מסרק לייזר יעבוד רק עבור אנשים הסובלים מנשירת שיער הנמצאת בשלבים הראשוניים וההתחלתיים שלה, אבל רוצים להקדים תרופה למכה ולחסוך את אי הנעימות מראש.

בגלל הביקורות המעורבות של מסרקי הלייזר, המסקנה הכי חכמה שניתן להסיק היא שמדובר בטיפול משלים ולא בטיפול ראשי. אפשר לשלב אותו יחד עם דברים נוספים. כמובן שהיו מקרים שבהם רק המסרק ושום דבר אחר עזר לטפל בבעיית שיער, אבל ככל הנראה נראה שלא כדאי להסתמך עליו בלבד.

מסרקי הלייזר הטובים ביותר כולל מחירים וחוות דעת

סמיילים בצבעים ומבטים שונים על לוח גיר

אם החלטתם לתת סיכוי אמיתי לטיפול עם מסרק לייזר לנשירת שיער, אבל אתם הולכים לאיבוד בים הדגמים והאפשרויות ואין לכם מושג אל מה חשוב לשים לב ואילו שיקולים צריכים לקחת בחשבון, אז הגעתם למקום הנכון. דאגתי לכם לכמה טיפים שימושיים ומועילים שיעזרו לכם לעשות את הבחירה הנכונה.

קודם כל, מה צריך להיות במסרק לייזר? יש כמה היבטים חשובים שתצטרכו לבדוק לעומק. קודם כל – הביצועים. חד וחלק, זה הקריטריון החשוב והעיקרי לרכישת מכשיר מסוים. מדובר בדבר הראשון שצריך לעניין אתכם בכל מכשיר שאתם חושבים לקנות. כמו שכבר הזכרתי קודם לכן, יש רק יצרן מסרקי לייזר אחד שקיבל אישור מה-FDA.

מסרק הלייזר של חברת היירמקס (HairMax) לא רק קיבל גיבוי מגופי הבריאות הרשמיים בארצות הברית, אלא גם זוכה לביקורות אוהדות יחסית בקרב האנשים שניסו אותו והתרשמו מיכולותיו. עם זאת, כל היתרונות האלה משתקפים גם במחיר שלו.

מסרק לייזר לנשירת שיער: סיכום ומסקנות

גבר צעיר חושב על טיפול באמצעות מסרק לייזר לנשירת שיער

תעברו על הפוסטים, התגובות והכתבות באינטרנט, תעשו את השיקולים האישיים שלכם, ותבחרו האם באמת כדאי לנסות טיפול עם מסרק לייזר או שזה לא בשבילכם. אם הזווית המדעית והרפואית חשובה לכם, אז גם היא לא תספק תשובות ברורות וחד משמעיות: יש מחקרים שגילו תוצאות מרשימות לאחר טיפול במסרקי לייזר, ולצידם גם מחקרים שלא ראו תוצאות מרשימות במיוחד.

לדעתי האישית, גם אם מסרק לייזר לנשירת שיער לא יביא למהפך של 180 מעלות במצב, עדיין שווה להשתמש בו גם אם במקרה שלכם הוא יביא רק לשיפור של 10%-20%, ולשלב אותו עם טיפולים נוספים. כי כשזה מגיע לטיפול בנשירת שיער, בדרך כלל כל המוסיף – מוסיף.

יגאל בולדינג

יגאל הוא דמות פיקטיבית של פרופסור מפורסם בתחום נשירת והשתלות השיער. מוחו הוא מעיין ידע לא נגמר של כל מה שקשור לנשירת שיער גברית, וגם קצת נשית. פרופסור בולדינג תמיד ישמח לענות על שאלות, לתת מענה לקוראי האתר ולפרסם מחקרים, מאמרים, טיפים וגם את הגיגיו האישיים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

יש 2 תגובות למאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *