קרטין לשיער

רץ ברחבי הרשת: הנה הטיפול הכי מדובר בנשירת שיער לשנת 2024.

HRGrowth – מוצר ייחודי המסייע בחיזוק שורש השיערה ובמניעה של נשירת שיער. לחצו כאן כדי לקבל הנחה על ההזמנה הראשונה!

עולם טיפוח השיער ועיצובו ממשיך להתפתח מדי יום, ומדי פעם יוצאים לעולם טיפולים ומוצרי טיפוח חדשניים המבטיחים להפוך את השיער שלנו למושלם. אחד החומרים בתחום שיש לו השפעה רבה על טיפוח השיער במגוון דרכים שונות הוא קרטין. טיפולי קרטין לשיער הפכו לפופולריים יותר ויותר בשנים האחרונות, וביכולתם להפוך שיער מקורזל, יבש, פגום או כזה שנראה לכם כחסר תקווה לשינוי לשיער חלק, בריא ומבריק יותר. איך בדיוק זה קורה ומה תפקידו של הקרטין בסיפור?  במאמר זה נדבר על העובדות החשובות שכדאי שתדעו ותכירו על קרטין. מוכנים לקבל את השיער הבריא שלכם בחזרה?

מהו קרטין לשיער?

קרטין הוא סוג של חלבון הנמצא באופן טבעי בגוף שלנו, בשיער, בעור ובציפורניים. זהו רכיב בסיסי הנותן לשיער את המבנה והחוזק שלו בזכות המבנה הקשיח והגמיש שלו. הקרטין נמצא בשכבת הבסיס אשר בונה את השערה, ובצירוף הוויטמינים השונים והמינרלים הקיימים בקרקפת ובזקיק השיער הם הופכים את השערות לגמישות ובריאות. עם זאת, חשיפה יום יומית למזהמים, לכימיקלים ולחום גבוה בעת עיצוב השיער (למשל מחליק או פן) עלולה להרוס את מבנה הקרטין הטבעי שבשיער, מה שמוביל לנזקים בסיב השערה ולשבירה שלה. כמו כן, הגוף שלנו מאבד ומייצר קרטין מחדש באופן טבעי, אך עם הזמן יכולת הגוף לייצר קרטין בכמות הנדרשת פוחתת ולכן טיפולים המכילים את החומר הזה הפכו לנפוצים יותר כדי לפצות על החוסר.

אילו סוגי קרטין קיימים?

לפני שנתחיל לדבר על היתרונות הרבים שיש לקרטין לבריאות השיער, חשוב לדעת שקיימים סוגי קרטין שונים שבהם משתמשים לטיפול ולטיפוח השיער:

אלפא קרטין

אלפא קרטין הוא הסוג הנפוץ יותר של קרטין אשר נמצא בשיער, בעור ובציפורניים של האדם. הוא מאופיין בצורה המזכירה סליל או ספירלה, והוא יוצר גמישות וחוזק. בטיפולי קרטין לשיער, אלפא קרטין הוא החומר שיכול לסייע בשחזור החלבון הטבעי של השיער, מה שמשפר באופן ניכר את המרקם והעמידות שלו.

בטא קרטין

בטא קרטין הוא חומר קשיח יותר, והמבנה המולקולרי שלו שונה משל אלפא קרטין. הוא נמצא בעיקר בנוצות, בקרניים ובטלפיים של בעלי חיים. על אף שהוא לא משמש ישירות בטיפולים לשיער של בני אדם, המאפיינים המבניים שלו משמשים בסיס לנוסחאות מוצרי קרטין שונים שמטרתם לטפל בשיער ולהעניק לו עמידות וחוזק.

מהם היתרונות של טיפולי קרטין?

לטיפולי הקרטין יש שפע של יתרונות והם נותנים מענה למגוון בעיות הקשורות לשיער. הטיפולים או המוצרים לשיער אשר מכילים קרטין הם בעלי השפעה רבה וארוכת טווח על בריאות השיער ועל אופן צמיחתו.

מסייע בריכוך וחיזוק השיער

אחד היתרונות העיקריים של טיפולי קרטין במוצרי טיפוח או בשיטות שונות הוא היכולת להחליק את סיבי השערה, מה שמוביל לשיער חלק, מבריק ובריא יותר. האפקט של ההחלקה אשר נוצרת מקרטין גם הופך את השיער לקל ונוח יותר לטיפול ולסידור, מה שחוסך זמן התארגנות מדי יום.

מגן על השערה מפני שבירה

קרטין מוסיף שכבה מגינה סביב כל שערה, מה שמפחית את הסיכוי שלה להישבר בגלל נזקי חום, או שבירה של השערה מקשרים בשיער או חיכוך של השיער. הקרטין יוצר מחסום מגן אשר גם שומר על השיער ממזהמים סביבתיים, משינויי אקלים קיצוניים של קור וחום אשר גורמים ליובש ומנזקי עיצוב השיער בחום ובחומרים כימיים שונים, ובכך שומר על בריאותו וחיוניותו.

תורם לעיבוי השיער

מי שמתמודד עם שיער דליל או נשירה יכול להיעזר בטיפולי קרטין, אשר יכולים להוסיף נפח ועובי לשיער באופן טבעי באמצעות מילוי סיבי השערה לכל אורכה. טיפולי קרטין לא רק מעניקים מראה של שיער מלא יותר אלא גם משפרים את המרקם הכללי והחוזק שלו.

מהם השימושים של קרטין?

היתרונות המשקמים והמגינים של קרטין על סיב השערה הופכים אותו לפתרון מצוין למגוון רחב של בעיות שיער, החל בקרזול, דרך שיער פגום ונזק שנגרם לשיער מעיצוב בחום וכלה בדלילות וחוסר נפח. היכולת של קרטין להשלים את החלבונים הטבעיים במבנה של השיער ולהגן עליו מפני נזק עתידי מתאימה למטרות שונות של טיפולי שיער משקמים, כולל גדילה, תחזוקה וצמיחה בריאה ותקינה יותר של שיער טבעי. עבור אנשים המעוניינים באפשרויות לשיפור הצמחת השיער, טיפולים בקרטין או שימוש במוצרי טיפול וטיפוח לשיער המכילים קרטין ומתבססים עליו יכולים להיות בעלי השפעה רבה אשר תשפר את צמיחת השיער ותגן עליו מפני נזק עתידי.

לסיכום

טיפולי קרטין ומוצרי הטיפוח לשיער המתבססים על קרטין הם גישה יעילה לטיפול בשיער פגום, ומציעים לא רק שיפור אסתטי וקוסמטי במראה שלו אלא גם טיפול משקם עמוק עבור סיבי השערה. על ידי השלמת החלבונים שהשיער מאבד באופן טבעי או מלאכותי, החלקת סיבי השערה והוספת שכבה מגינה מפני נזק עתידי, טיפולי קרטין יכולים לשנות את מרקם השיער ולשפר את עמידותו בפני תנאי אקלים שונים ונזקים מגורמים חיצוניים. בין שאתם מחפשים שיטה יעילה לשקם שיער פגום, להגן עליו מנזק או שאתם פשוט רוצים שיער חלק יותר, טיפולי קרטין הם פתרון בעל יתרונות רבים.

עדי היירלוס
עדי היירלוס

עדי היא דמות פיקטיבית של דוקטור מפורסמת המומחית לכל מה שקשור לנשירת שיער אצל נשים. ד"ר עדי היא אישה חזקה, עצמאית ופורצת דרך שמטרתה בחיים היא להעניק מעצמה ומהידע שלה לכל אישה שסובלת מנשירת שיער או התקרחות.

נשמח לשמוע את דעתכם!

השאר תגובה

פתרון מהפכני לנשירת שיער
מגזין בולדינג
Logo