הצמחת שיער: 5 שיטות סודיות לצמיחה מחודשת של השיער

רץ ברחבי הרשת: הנה הטיפול הכי מדובר בנשירת שיער לשנת 2024.

HRGrowth – מוצר ייחודי המסייע בחיזוק שורש השיערה ובמניעה של נשירת שיער. לחצו כאן כדי לקבל הנחה על ההזמנה הראשונה!

אם אתם שוברים את הראש איך להחזיר לחיים את השיער השופע שפעם התגאיתם בו, המאמר הזה ידבר על הצמחת שיער באמצעות 5 שיטות מעולות.

אני הולך לחשוף חמישה כלי נשק עוצמתיים במיוחד במאבק שלכם בשיער הדליל והמקריח. הדרכים העוצמתיות (והטבעיות) האלה הוכיחו את עצמן במקרים רבים, ואם תתנו להם סיכוי אמיתי, הם יכולים לעזור לשיער שלכם לחזור להיות מלא, ארוך ובריא.

כמו תמיד – עקביות והתמדה הן המפתח להצלחה. נשירת השיער מתרחשת בקצב איטי והדרגתי, וכך גם הצמיחה המחודשת שלו.

אז אל תצפו לתוצאות מיידיות, אלא תהיו מציאותיים ותישארו עם רגליים על הקרקע: הגוף שלכם לא יגיב באופן מידי לשיטות האלה, וייקח זמן עד שתתחילו לראות תוצאות ממשיות. תזכרו שלא מדובר בטיפול חד פעמי, אז תתאזרו בסבלנות ואל תנסו לחפף ולעגל פינות.

אני ממליץ לבחור 2 – 3 דרכים לעידוד צמיחת שיער הקרקפת מהרשימה שלנו ולהתמקד בהם. אם תתפזרו יותר מדי ותנסו לבצע את כולן במקביל ובו זמנית, זה רק יקשה עליכם להשקיע בהן ברצינות ולהקפיד על ליישם אותן כמו שצריך.

תלכו על השיטות שמדברות אליכם ותיצמדו אליהן עד שהן יהפכו להרגל קבוע שישתלב בצורה מושלמת בשגרת חייכם.

מה הבעיה עם הצמחת שיער בדרכים הרגילות?

ספרים על הצמחת שיער בדרכים רגילות

הידלדלות שיער הפכה למגפה שתוקפת גברים ונשים בכל הגילאים, הגזעים והתרבויות. במהלך השנים, פותחו ונבדקו מגוון רחב של פתרונות שניסו לספק מענה לבעיה הנפוצה הזאת (חלק מהם גם אושרו באופן רשמי כטיפול בנשירה מוגברת) (1).

הפתרונות הנפוצים ביותר שנהוג להמליץ עליהם הם תכשירים רפואיים הניתנים בשימוש מקומי וחיצוני על העור (כמו minoxidil),תרופות לבליעה דרך הפה (כולל פרופסיה ודוטסטריד), או ניתוח השתלת שיער.

אז למה לא להתחיל את מסע הצמחת השיער שלכם מהטיפולים הקונבנציונליים האלה?

דבר ראשון, ברור שאתם יכולים ללכת על אחד מהם, עם זאת חשוב שתבינו לעומק ותיקחו בחשבון את המגבלות והחסרונות שלהם.

דבר שני, הטיפולים האלה הם פתרונות קצרי טווח לבעיה ארוכת טווח.

אין ספק שאנשים שמשתמשים בminoxidil ופרופסיה בשביל הצמחת שיער רואים תוצאות חיוביות, אבל יש לזה כוכבית אחת חשובה: לכמה זמן התרופות האלה משפרות את צמיחת השיער? ובכן, כל עוד ממשיכים בטיפול (23).

ברגע שמפסיקים לקחת את התרופות האלה, כל האפקט החיובי שלהן נפסק. זה קורה בגלל שבדרך כלל רוב התכשירים האלה רק שמים פלסטר על נשירת השיער, ולא מבצעים טיפול שורש במקור של הבעיה.

אפשר להגיד אותו הדבר על ניתוח השתלת שיער, אחרי הכול, אם אתם לא מתמודדים עם הסיבה החבויה שאחראית לאובדן השיער שאתם סובלים ממנו, אי אפשר להבטיח שהנסיגה בקו השיער שלכם לא תחזור להטריד אתכם פעם נוספת.

אז, בין אם אתם מתכוונים להיעזר בפתרונות השגרתיים שהזכרנו או לא, אני עדיין ממליץ בחום לנסות את הטכניקות הפחות מוכרות שנדבר עליהן בהמשך.תשקלו אותן ברצינות ותבחנו כיצד הן ישפיעו עליכם.

זאת יכולה להיות תוספת מעולה לבריאות של השיער והקרקפת שלכם, או נקודת זינוק מצוינת לצמיחה טובה ומהירה של שיער חדש.

הצמחת שיער עם דרמה רולר (מזותרפיה)

הצמחת שיער - דרמה רולר

אתם מוזמנים לקרוא את המאמר שלנו על מזותרפיה לשיער, אבל בינתיים אני הולך להביא לכם תקציר של כל הממצאים והראיות על היעילות של השיטה הזאת בשביל להצמחת השיער.

תחשבו על מפתחי גוף שמחטבים ומנפחים את השרירים שלהם באמצעות הפעלת עומס על השרירים: הם מבלים שעות ארוכות בחדר הכושר, מביאים את גופם לקצה גבול היכולת, ומפעילים את שריריהם עד לאפיסת כוחות.

אבל, בניית השריר והעלייה במסה שלו לא מתרחשת בזמן האימון הגופני האינטנסיבי, אלא דווקא בזמן המנוחה: כשהשריר נמצא במצב של מנוחה אחרי האימון, הוא מתחיל תהליך שיקום וחידוש שגורם לייצור מואץ של תאים חדשים שמרחיבים את נפח השריר ומשפרים את הסיבולת שלו.

טיפול מזותרפיה (דיקור העור) מבוסס על רעיון ועיקרון דומה. מחטים זעירות מוחדרות לעור כדי לפצוע אותו בצורה מבוקרת. החתכים הקטנטנים האלה שבקושי אפשר להרגיש אותם, מפעילים את מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף.

הוא מגרה את העור וממריץ היווצרות של תאים חדשים שמאיצים את התחדשותו. תהליך זה גורם לייצור מוגבר של אלסטין וקולגן בקרקפת, משפר את זרימת הדם לאזור ומשפר את גמישות העור. כל זה חיוני לצמיחה תקינה של שיערות חדשות (45).

למעשה, ההשפעה החיובית של המזותרפיה על צמיחת השיער, זכתה לגיבוי מדעי במחקר קליני (6):

הצמחת שיער דרמה רולר מול מינוקסידיל

ממצאי הניסוי הראו שטיפול משולב של minoxidil ודרמה רולר (אביזר לדיקור עור המכיל גלגלת עם מחטים) הגביר באופן משמעותי את צמיחת השיער בהשוואה לשימוש בminoxidil בלבד.

המספרים מדברים בעד עצמם: ספירת השיער לאחר טיפול בminoxidil עלתה ב-17 יחידות, לעומת זאת, בקרב הנסיינים שטופלו באמצעות התכשיר ודרמה רולר נרשם זינוק מדהים של 91 שערות:

הצמחת שיער תוצאות נוספות מהמחקר על מזותרפיה לשיער

תמונה אחת שווה אלף מילים: התצלומים לפני ואחרי הטיפול מראים את היעילות של המזותרפיה לעידוד צמיחת שיער מחודשת. תראו בעצמכם:

הצמחת שיער - לפני ואחרי מזותרפיה ומינוקסידיל

בשורה התחתונה, אתם יכולים להשתמש בדרמה רולר בשביל גירוי ישיר של הקרקפת שלכם. זאת אחת מהדרכים היעילות ביותר להגביר את זרמת הדם, לטפל בלייפת (פיברוזיס) והסתיידות, ולעודד צמיחה של שיער.

חשוב לשים לב לכמה דגשים חשובים בנוגע לעריכת הטיפול: תקפידו לנקות ולחטא את גלגלת הדיקור לפני ואחרי כל שימוש, וכדי להפחית את הסיכון לזיהום בקרקפת, תוודאו שמחטי הדיקור תמיד נקיות ומבריקות.

אני ממליץ לנקות את מכשיר הדיקור שלכם במים רותחים, ולאחר מכן להשתמש באלכוהול לחיטוי. מעבר לזה, אני מציע להשתמש במחטים בגודל של לא יותר ממילימטר אחד.

תוכלו לבצע את הטיפול פעמיים בשבוע לכל היותר, בכל רחבי הקרקפת. אני לא ממליץ לבצע את הטיפול בתדירות גבוהה יותר, בגלל שצריך לאפשר לעור להחלים בצורה מלאה בין טיפול לטיפול.

זה בסדר לבצע את הדיקור גם פעם אחת בשבוע, במיוחד אם זה נועד למטרה של לתחזק את הבריאות של הקרקפת ולמנוע בעיות אפשריות בשיער.

ועכשיו הגיע הזמן לעבור לאחת מהטכניקות האהובות עלי (וגם אחת הטובות) להגברה של צמיחת השיער.

מוכנים? בואו נמשיך!

הצמחת שיער באמצעות עיסוי ותרגילים לגירוי הקרקפת

הצמחת שיער - עיסוי ותרגילים לקרקפת

זרימת דם חופשית לקרקפת היא תנאי הכרחי של הצמחת שיער. בלי אספקה חיונית של חמצן וחומרים מזינים שמגיעים לזקיקים דרך מחזור הדם, הם יתנוונו וימותו מהר מאוד.

זרימת דם טובה מספקת לזקיקי השיער את כל רכיבי ההזנה, החמצן והמינרלים הנדרשים להתפתחותם וצמיחתם התקינה. כשהם מקבלים את כל המזון והאוויר הנדרש להם, הם ישגשגו וימלאו את ראשכם בשיער סמיך ושופע.

אבל איך להגביר את זרימת הדם לקרקפת?

התשובה הרבה יותר פשוטה ממה שאתם חושבים: טכניקות ידניות כמו עיסוי הקרקפת ותרגילים להפעלת השרירים באזור ישיגו את המטרה הזאת. בואו נבחן כל אחת מהשיטות האלה לחוד.

עיסוי הקרקפת

תוכלו לעסות את הראש והקרקפת בעצמכם, או לבקש ממישהו שיעשה את זה במקומכם. כמובן, שאפשר להיעזר באדם חיצוני, אבל גם אם תבצעו את העיסוי במו ידיכם, הוא עדיין יעשה את העבודה.

תעסו האת עור הקרקפת בתנועות מעגליות עם האצבעות: תתחילו מצדי הראש (מעל האוזניים), תתקדמו לחלק הקדמי של הקרקפת, ותקנחו בחלק האחורי.

אתם צריכים להרגיש שחרור והרפיה של הקרקפת בזמן העיסוי. עם הזמן, אתם תשתפרו בזה ותבינו איך לעשות את העיסוי היעיל והמפנק ביותר עבורכם.

לא רק שזה משפר את זרימת הדם לקרקפת, אלא גם עוזר להוריד את הסטרס והלחץ הנפשי שרק מחמיר את בעיות השיער שלכם (7).

והחדשות הטובות הן שיש ראיות מדעיות שתומכות ביעילות של עיסוי הקרקפת בהצמחת השיער שלכם: במחקר שנערך באוניברסיטת הונג קונג, המשתתפים קיבלו עיסוי מקיף ועמוק של הקרקפת במשך 20 דקות לתקופה של 300 ימים (8).

פשוט תסתכלו על אחוז נשירת השיער לפני ואחרי הטיפול (מודגש בצהוב):

תוצאות הניסוי של עיסוי הקרקפת להצמחת שיער אחרי 300 ימים

כפי שאתם יכולים לראות, היקף אובדן השיער (לדוגמה קרחות וחורים בשיער) ירד באופן משמעותי בכל אחת מהקבוצות.

תרגילים לקרקפת

דרך נוספת להגביר את זרימת הדם לקרקפת היא ביצוע תרגילים מיוחדים להפעלת שרירי הפנים. באמצעות מתיחה וכיווץ של העור, ניתן להרגיע ולהרפות שרירים מתוחים באזור המצח שלכם.

אם אתם תקועים מול המחשב כל היום, ייתכן שהצטברו אצלכם לחצים, מתח ועייפות במצח ומסביב לעיניים. חשוב לשחרר את השרירים האלה באופן יומיומי לשחרר את הקרקפת ולעזור לזרימת הדם אליה. בואו נעבור על שני התרגילים הבסיסיים והיעילים ביותר שיתמודדו עם המטלה הזאת על הצד הטוב ביותר:

 1. להרים את הגבות גבוה ככל האפשר.
 2. לכווץ את הגבות.

הפעולות הפשוטות האלה יעזרו לשחרר את השרירים בקדמת הראש, איפה שבדרך כלל מתרחשת נסיגת השיער.

כנראה שזאת לא מקריות שהאזורים שעלהם מופעל רוב הלחץ המכני על הקרקפת הם גם אלה שנוטים להקריח (9).

אבל האם יש דרכים עוצמתיות ויעילות יותר לגירוי הקרקפת שיפחיתו את הלחץ והמתח שהצטברו באזור? כמובן!

מעסה גומי לקרקפת

לפעמים כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר לא צריך להסתבך: אתם יכולים להשתמש באביזר עיסוי מיוחד מגומי כדי לעשות עיסוי לקרקפת.

תוכלו למצוא מבחר אדיר של אביזרי עיסוי שונים במגוון של צורות וגדלים על מדפי החנויות. יש גם כמה שיטות כיצד להשתמש בהם. כדי שתעשו את זה כמו שצריך, הנה סרטון שמסביר בדיוק איך עושים את זה:

תוכלו להשתמש גם במעסה מתכתי לראש שיעזור להמריץ את הדם לקרקפת. למרות שהוא יעשה את זה בדרך קצת שונה, התוצאה תהיה זהה: זרימת דם טובה יותר.

העלות של אביזרי העיסוי האלה היא מצחיקה: כל אחד יכול להרשות לעצמו לקנות אחד ואפשר להשיג אותם בקלות בכל רשת פארם גדולה או פשוט להזמין באינטרנט (מאתרים כמו אמזון).

כמה דקות של מסאז' לקרקפת מדי יום, ו להחזיר את צמיחת השיער שלכם למסלול הנכון.

תשפרו את הצמחת השיער מבפנים

הצמחת שיער - תזונה נכונה

כשמסתכלים על התמונה הגדולה, הצמחת שיער היא לא תהליך חיוני להשרדות שלנו: השיער לא נמצא בעדיפות עליונה כמו לדוגמה המוח או הלב שחשוב להגן קודם כל עליהם. מהסיבה הזאת, הגוף תמיד יהיה מוכן להקריב את בריאות השיער כדי למנוע פגיעה באיברים החיוניים.

זאת אחת הסיבות שחשוב לאכול תזונה מאוזנת ובריאה, כדי לא להגיע למצב שבו הגוף צריך להקצות משאבים כדי להגן על הלב, הכבד והכליות מכל הג'אנק פוד, מה שיגרום לו לשים את בריאות השיער בעדיפות נמוכה מאוד.

כל הסוד הוא לספק לגופכם את כל המינרלים, האנזימים, החיידקים הבריאים ורכיבי ההזנה שהוא זקוק לו כדי לשמור על קרקפת בריאה. אם גופכם יקבל אותם בשפע, הוא יוכל להקציב חלק מהם לצמיחת השיער (ולתפקודים לא הכרחיים נוספים).

רכיבים תזונתיים ומינרלים

כל זקיקי השיער שלכם מיוצרים מקרטין: חלבון המורכב מרכיבים תזונתיים ומינרלים קטנים (10). לכן, זה הגיוני שכל רכיב תזונתי שממנו החלבון הזה עשוי, יהיה חשוב במיוחד לצמיחה תקינה של השיער. אז אילו ויטמינים ורכיבים תזונתיים חשוב לצרוך בשביל לשמור על שיער בריא?

ניאצין (ויטמין B3)

זה אחד הויטמינים הכי מפורסמים בכל מה שנוגע לבריאות השיער, והתרומה העיקרית שלו היא תמיכה בהמרצה של זרימת הדם לקרקפת, וכתוצאה מכך גם הצמחה מחודשת של השיער (11).

כשאספקת הדם לזקיקים נחלשת, זה יכול לגרום לשיער פגום ושברירי. זה קורה בגלל שחמצן ורכיבי הזנה אחרים לא מגיעים אל הזקיקים. יתרון נוסף של הניאצין הוא הסגולות האנטי-דלקתיות שלו, והיכולת שלו להגביר את ייצור הקרטין (1213).

ביוטין (ויטמין B7)

רכיב נפוץ שמככב במולטי ויטמינים רבים, כולל אלה שמיועדים לשמירה על בריאות השיער, העור, והציפורניים. ביוטין הוא אחד מהוויטמינים החשובים ביותר שצריך להוסיף לתפריט התזונתי שלכם.

התפקיד העיקרי שלו בגוף הוא ייצור שלחלבונים, כלומר: הפיכת חומצות שומן לחלבונים שהגוף יוכל להשתמש בהם (14). ומה הוא אחד מהחלבונים האלה? קרטין! אבן הבניין של השיער.

ביוטין מופק באופן טבעי בגוף בריא, אבל תוכלו למצוא אותו גם בסוגי המזון הבאים:

 • כבד בקר,
 • ביצה שלמה,
 • דג סלמון,
 • צלעות חזיר,
 • זרעי חמנייה,
 • בטטה,
 • שקדים.

כמובן, שתוכלו להשתמש בתוסף ביוטין או מולטי ויטמין שיש בו ביוטין. עם זאת, חשוב לדעת שמידת היעילות וכושר ספיגת הביוטין ממקורות מלאכותיים, הוא נושא שנוי במחלוקת (15).

סלניום ואבץ

בתור נוגדי חמצון, לרכיבים האלה יש תפקיד מכריע במאבק נגד הרדיקלים החופשיים (16). הם עוזרים להגן על העור (ועל איברים אחרים, כולל השיער) מהזדקנות מוקדמת ונזקים אחרים.

אבץ וסלניום גם יכולים לעזור בתהליך ההתקרנות (שקיעת קרטין בתאי הגוף) (1718). הם עובדים באופן דומה לביוטין, מהבחינה שגם הם לוקחים חלק בייצור של הקרטין.

אבל אל תגזימו עם צריכה של אבץ! רמות גבוהות שלו יכולות לגרום להשפעה הפוכה ולעכב את צמיחת השיער. לכן, חשוב להיזהר, ובדרך כלל עדיף לצרוך את הכמויות המומלצות של אבץ וסלניום מהאוכל שאתם אוכלים מאשר מתוספי תזונה.

תוכלו למצוא אותם במזונות הבאים (19):

 • אויסטרים
 • בשר אדום
 • שקדים
 • זרעי דלעת
 • נבטי חיטה
 • חלמוני ביצה
 • מוצרי סויה

ויטמין E

כשמדברים על צמיחת שיער, אי אפשר שלא להזכיר את הויטמין הזה, ויש לזה סיבה מצוינת: הוא מגן על איברים חשובים, בין היתר גם על זקיקי השיער.

אחד מנוגדי החמצון העוצמתיים ביותר שקיימים בטבע הוא ויטמין E, וליתר דיוק, טוקוטריאנולים (20).

התועלת שלהם לצמיחה מחודשת של השיער הוכחה מדעית, ומחקר שבחן את העניין הראה עליה של 34.5% בספירת השיער (21)! ניתן לקחת תוספי תזונה המכילים ויטמין E, אבל הוא נספג בצורה טובה יותר כשמקבלים אותו ממזון רגיל.

אנזימים

האנזימים שמגיעים ממזון נע (או מותסס) משפרים את ספיגת הויטמינים והמינרלים שנכנסים לגופנו ומקלים על פעולת העיכול. זה ידוע גם בשם: "זמינות ביולוגית", שמתארת את היכולת של הגוף להשתמש במינרלים (22).

חיידקים

גם בקטריות יכולות להשפיע על הקצב ועל האיכות של הצמחת שיער. עד כמה שזה לא תמיד נעים לחשוב על זה, אי אפשר לברוח מהעובדה שגופנו מלא בחיידקים שונים: חלקם "טובים" וחלקם "רעים" (23). יש סוגי מזון שמחזקים את אוכלוסיית החיידקים הטובים, וקיימים מאכלים שמחסלים את החיידקים הטובים ומזינים את הבקטריות הרעות.

ריכוז גבוהה של חיידקים "רעים" בגוף, יפריע לו לספוג ולעבד בצורה טובה את המינרלים והרכיבים התזונתיים החשובים מהמזון שאתם צורכים: במקום לאפשר לגופכם לקלוט את כל מה שדרוש לו ולהכניס את החומרים החיוניים האלה למחזור הדם, החיידקים הרעים מחסלים את המזון הזה בעצמם ומשחררים במקומו פסולת רעילה.

זה מביא למצב שבו על פניו זה נראה שאתם אוכלים יחסית בריא, אבל בפועל מתחת לפני השטח אתם מחזקים את החיידקים "הרעים" וכתוצאה מכך גם את נשירת השיער שלכם.

זה הסבר דיי פשטני, אבל מה שחשוב לדעת הוא שרמות תקינות של חיידקי המעיים שלכם יכולים לעודד צמיחה מחודשת של שיער, ועודף של בקטריות מסוכנות יכול לפעול בצורה ההפוכה ולהחליש את הצמיחה.

אם עברתם טיפול אנטיביוטי או שאתם אוהבים מזון מעובד ותעשייתי שמלא בחומרים משמרים, יש סיכוי טוב שאם תשפרו את האיכות של התזונה שלכם, תוכלו גם לשפר את צמיחת השיער שלכם ולמנוע בעיות בסביבת החיידקים שבגופכם. בואו נבחן את אחת מהדרכים הטובות ביותר לשמור על תפריט תזונתי נכון ויעיל לצמיחת שיער טובה.

בלנדרים

שייקים טריים מירקות ופירות הם אחד מהאמצעים הטובים ביותר לשדרג את הערך התזונתי של התפריט שלכם.

הבשורה הטובה היא שהבריאות לא באה על חשבון הטעם: תוכלו לשמור על תזונה מאוזנת ומזינה בקלות באמצעות שייקים שאפשר להכין תוך כמה דקות בלבד.

במקום לבזבז שעות ארוכות על לעיסה אינסופית של אינספור פירות וירקות, פשוט תכניסו אותם באופן מרוכז למערבל המזון יחד עם מים, תפעילו את המכשיר וצאו לדרך. זה יעזור לספק לגופכם את הכמות היומיות המומלצת של כל הרכיבים התזונתיים שהוא צריך.

במקום לאכול כל פרי וירק בנפרד, אפשר לשלב ביניהם וליצור טעמים חדשים. אפשר אפילו לשלב בין ירקות ופירות – אתם לא חייבים לעשות שייק רק מירקות או רק מפירות.

בסיס טוב לשייק נפלא יכול להיות שילוב של פירות יער קפואים, תרד ובננה. מפה אתם יכולים להתפרע ולהוסיף כמה פירות שבא לכם (כמו תפוח, אגס, מלון), ירקות (כמו קייל, ברוקולי, ומלפפון), וחלבונים ממקור צמחי (כמו אבקת חלבון המפ או אבקת חלבון אפונה).

מיצים טבעיים

מיצי פירות וירקות טבעיים יכולים להעניק דחיפה משמעותית לצמיחה מהירה של שיער בריא.

אם אתם רוצים לזרז את התהליך ולא מוכנים לחכות לנצח עד ששיערכם יתחיל לצמוח מחדש, כדאי שתכירו את הנושא של חומציות ובסיסיות:

לאחר תהליך העיכול והפירוק של המאכלים שאנו מכניסים לגופנו, נשארות שאריות בגוף שמזכירות את האפר שנותר בסוף תהליך השריפה.

בחלק מהמאכילים, האפר שנשאר הוא "חומצי", ובחלק מהמאכלים האפר שנשאר הוא "בסיסי". בשורה התחתונה, אפר חומצי נחשב לאפר מזיק.

אבל הבעיה היא שהתפריט המערבי המודרני מתבסס בעיקר על דגנים, מוצרי חלב, ובשר, שהם כולם מאכלים מאוד חומציים. כשרמת החומציות בגוף מזנקת ויוצאת משליטה, זה עלול לגרום לשינויים הורמונליים חדים ולחוסר איזון במינרלים וויטמינים חיוניים (24).

וכאן בדיוק נכנסים לתמונה סוגי מזון כמו ירקות, פירות, אגוזים נעים וזרעים, המתאפיינים ברמת בסיסיות גבוהה יותר. הם מסייעים לאזן את חומציות היתר בגוף ולנטרל את השפעותיה המזיקות, וזאת אחת הסיבות לכך שמאכלים אלה נחשבים לכל כך בריאים.

הסביבה הבריאה והטבעית של הגוף היא מעט בסיסית, ולכן זה חשוב לשמור על האיזון הזה, במיוחד כשמדובר בהתקרחות גברית טיפוסית. מחקר מדעי הראה שהאנזים 5-אלפא רדוקטאז מעוכב טוב יותר בקרקפת, כשהגוף נמצא בסביבה בסיסית (25).

האנזים הזה משתתף בהמרת הטסטוסטרון ל-DHT, שנחשב לגורם העיקרי להתפתחות של התקרחות גברית טיפוסית (26).

לכן, חשוב לשלב כמה שיותר מאכלים בסיסיים בתפריט התזונתי שלכם, זה ישפיע לטובה על צמיחת השיער בכמה דרכים שונות.

אבל לדיאטה בסיסית יש יתרונות נוספים לבריאותכם. לפי מחקר שבדק את העניין, אכילת מזונות בעלי רמת בסיסיות גבוהה יכולה לשפר את המנגנונים והתפקודים הבאים בגוף:

 1. אכילה מוגברת של פירות וירקות כחלק מתפריט תזונתי בסיסי ישפר את יחס הנתרן-אשלגן בגופכם. זה יכול לחזק את בריאות העצמות, לצמצם דלדול שרירים, ולהפחית את הסיכון למחלות כרוניות כמו לחץ דם גבוה ושבץ מוחי.
 2. הקפדה על דיאטה בסיסית תוביל לעלייה בכמויות הורמוני הגדילה בגוף, מה שיתבטא בשיפור של תפקוד מערכת כלי הדם והלב, הזיכרון והיכולות הקוגניטיביות.
 3. השפעה חיובית של צריכת מאכלים בסיסיים היא ריכוז גבוה יותר של מגנזיום בתוך התאים. מגנזיום הוא מינרל חשוב לתפקוד התקין של אנזימים רבים בגופנו. בנוסף, המגנזיום ממריץ את פעילותו של ויטמין D ומשפר את קליטתו בגוף.
 4. סביבה בסיסית של הגוף עוזרת לעורר חלקיקים שנלחמים בהתחלקות לא תקינה של התאים ומפחיתים את הסיכון לגידולים סרטניים. החלקיקים האלה מצריכים רמת PH גבוהה יותר כדי לתפקד כמו שצריך.

דיאטת מיצים היא הדרך המהירה ביותר להקפיץ את רמת הבסיסיות בגופכם, וכתוצאה מכך גם לעזור עם הצמחת שיער חדש.

מיצי ירקות מצטיינים ברמת בסיסיות גבוהה כי הם מכילים אך ורק את הרכיבים התזונתיים שנוטים לצד הבסיסי, ללא כל הסיבים שנשארים מאחור בעת סחיטת המיץ.

לפניכם כמה מהמאכלים הבסיסיים ביותר שכדאי להכניס למסחטת המיצים שלכם:

 • גזרים
 • מלפפונים
 • סלרי
 • סלק
 • חסה
 • ג'ינג'ר (זנגביל)

כמובן שלא צריך להגביל אותם רק למיצים ושייקים, ואתם יכולים לשלב אותם גם במנות שאתם מבשלים לעצמכם באופן יומיומי.

טיפול בהיפוך

הצמחת שיער טיפול בהיפוך על המיטה

טיפול בהיפוך היא דרך מקורית של נשירה, גם אם מהצד זה יכול להיראות קצת מוזר. אבל בשורה התחתונה? אם זה עובד – זה עובד.

טיפול בהיפוך הוא טיפול המתבצע באמצעות "היפוך" של הגוף, או במילים פשוטות: נתלים במהופך או שוכבים על הקצה של המיטה עם הרגליים למעלה והראש למטה. אם תתלו את הגוף במהופך במשך כמה דקות ביום, זה יסייע להגביר את זרימת הדם לקרקפת.

כמו שכבר אמרנו מקודם, זקיקי השיער מקבלים את כל המזון והחמצן שהם צריכים דרך מחזור הדם, לכן כל חסימה, פגיעה או מגבלה בזרימת הדם הטבעית תפגע בבריאות השיער. ומצד שני, שכמה שיותר דם יגיע לקרקפת, ככה זה יועיל יותר לצמיחת שיער חזקה.

עם זאת, הקרקפת היא הנקודה העליונה של גופנו, ולכן המסע של הדם כלפי מעלה לאזור העליון של הגוף יכולה להיות משימה קשה, אז למה שלא ננצל לטובתנו את כוח המשיכה, ונעניק לקרקפת שלנו זרימת דם מוגברת?

וזה מה שטוב בטיפול בהיפוך: זה יבטיח זרם דם חזק יותר לקרקפת, שתעניק לשיער שלכם את כל מה שהוא צריך כדי להזין את עצמו.

לא צריך להישאר בתנוחה הזאת זמן רב מדי, כדי לא לגרום לסחרחורת ותחושת חוסר נוחות: כמה דקות יעשו את העבודה.

כדי לעלות עוד יותר את כמות הדם המגיעה לקרקפת ולהעניק זריקת מרץ אדירה לצמיחת השיער, תנסו לעסות את הקרקפת או לבצע תרגילים לקרקפת בזמן שאתם עומדים או נתלים במהופך.

אולי סוף סוף חשפנו את הסיבה האמיתית לעמידת הראש המפורסמת של בן גוריון.

הצמחת שיער: סיכום ומסקנות

הצמחת שיער

קל מאוד ללכת לאיבוד בים השיטות והטיפולים השונים בשביל הצמחת שיער. תוכלו לבחור בין תכשירים רפואיים, טיפולים ניתוחיים, או שיטות טבעיות שיעזרו להחזיר את השיער שלכם לימי התהילה שלו.

עם זאת, יש שיקול שחשוב לקחת בחשבון: אם אתם מחפשים תוצאות לטווח הארוך מאשר פתרון זמני, אז יכול להיות שגישת הטיפול הטבעית (בשילוב עם שיטות טיפול אחרות) היא זאת שמתאימה לכם.

לא משנה באיזו טכניקה בחרתם כדי לשפר את צמיחת השיער, חשוב שתבינו שזה לוקח זמן. אם אתם מצפים לפתרון קסם שיצמיח את כל שיערכם מחדש תוך כמה ימים, אז זה פשוט לא עובד ככה. תזכרו שלשיער שלכם לקח הרבה זמן לנשור לגמרי, אז אל תצפו שהוא יצמח מחדש באופן מידי.

במקום לשקוע באשליות, תיצמדו לטיפולים שלכם וחכו לפחות 8 שבועות לפני שתכריעו אם הטיפול שבחרתם בו עובד או לא. אל תקפצו למסקנות מהר מדי, אלא פשוט תתמידו בטיפול ותנו לזמן ולהתמדה לעשות את שלהם. בנוסף, אני מציע שתתמקדו בשתיים או שלוש שיטות שמוצאות חן בעיניכם ותיישמו אותן בצורה עקבית לאורך זמן.

יגאל בולדינג
יגאל בולדינג

יגאל הוא דמות פיקטיבית של פרופסור מפורסם בתחום נשירת והשתלות השיער. מוחו הוא מעיין ידע לא נגמר של כל מה שקשור לנשירת שיער גברית, וגם קצת נשית. פרופסור בולדינג תמיד ישמח לענות על שאלות, לתת מענה לקוראי האתר ולפרסם מחקרים, מאמרים, טיפים וגם את הגיגיו האישיים.

נשמח לשמוע את דעתכם!

השאר תגובה

פתרון מהפכני לנשירת שיער
מגזין בולדינג
Logo