RU58841: מדריך מקיף וסקירה של 3 מחקרים מדעיים על התכשיר

רץ ברחבי הרשת: הנה הטיפול הכי מדובר בנשירת שיער לשנת 2024.

HRGrowth – מוצר ייחודי המסייע בחיזוק שורש השיערה ובמניעה של נשירת שיער. לחצו כאן כדי לקבל הנחה על ההזמנה הראשונה!

במאמר הזה, אתם הולכים להכיר לעומק טיפול פחות ידוע לנשירה של השיער-RU58841. ננסה להבין במה מדובר, מהי מידת היעילות שלו בשחזור צמיחת השיער, איך משתמשים בו בצורה נכונה, והאם יש תופעות לוואי אפשריות הקשורות לטיפול.

נתרשם ממה שיש למדע להגיד בנוגע להשפעתו על צמיחת השיער ונעבור על הממצאים של 3 מחקרים שבחנו את היכולת של הכימיקל הזה לעודד צמיחת שיער מחודשת.

אם ניסיתם את כל סוגי התרופות נגד התקרחות, והתאכזבתם לגלות ששום תכשיר לא סיפק את הסחורה והביא לשיפור ממשי, אתם ממש לא לבד. למעשה, המקרה שלכם לא יוצא מהכלל והוא חוזר על עצמו אצל המון אנשים שסובלים מדרגה כלשהיא של התקרחות.

למרות המחקר הנרחב בתחום הטיפול בהתקרחות ושלל היצרנים והמותגים שלהוטים למצוא פתרון לבעיה, יש רק מספר מצומצם ומוגבל של תרופות המיועדות להתמודדות עם התקרחות. בנוסף לכך, חלק גדול מהתרופות האלה נמצאו לא יעילות, או שההשפעה החיובית שלהם התפוגגה לאחר שימוש ממושך.

אבל, קיימת אפשרות אחרת שהופיעה כבר לפני זמן רב יחסית, ואיכשהוא הצליחה לחמוק מתחת לרדאר: RU58841.

אם אתם מתגאים בכך שאתם יודעים הכול בנוגע לעולם הצמחת השיער ויכולים לספר מתוך שינה על כל הטרנדים האחרונים ביותר בתחום, אז בוודאי שמעתם על הכימיקל המסתורי הזה.

לכל השאר כנראה אין שמץ של מושג במה מדובר, ואתם בטח מנסים להיזכר אם אולי נתקלתם בשם המוזר ברשימת הרכיבים של איזה קרם יקר.

אז הגיע הזמן לפזר את הערפל וחוסר הבהירות סביב התכשיר. RU58841 (המוכר גם בשמות נוספים: PSK-3841 או HMR-3841). הפתרון הזה מושך יותר ויותר תשומת לב בזכות ההשפעה יוצאת הדופן שלו על צמיחת השיער, אפילו עבור אנשים ששום שיטה אחרת לא עבדה עבורם.

אנשים רבים טענו שמדובר בגלולת פלא שעזרה להצמיח מחדש את השערות העקשניות ביותר באזורים בעייתיים במיוחד שסבלו לכאורה מנזק בלתי הפיך שלא הגיב לשום טיפול. לטענתם של כמה אנשים שניסו אותו, "פתרון הקסם" הזה אפילו עזר להחזיר לחיים את כל השיער שאבד.

למרות זאת, מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אף פעם לא אישר את ה-RU58841. לכן, אי אפשר לקבל מרשם לתרופה הזאת והיא אינה נמכרת בשום בית מרקחת. אז כרגע התכשיר הזה אינו זמין לשימוש מסחרי בצורה רשמית ואפשר להשיג אותו רק באמצעים עקיפים.

למרות זאת, כדאי לבחון את השפעתו על צמיחת השיער על מנת שתוכלו להחליט בצורה מושכלת ומבוססת האם הוא באמת מתאים עבורכם.

הסיפור מאחורי RU58841

בחורה אסייתית עם משקפיים יושבת וקוראת את הסיפור מאחורי RU58841

לא מדובר בפיתוח חדשני שהתרחש לאחרונה, למעשה, הרעיון עלה לראשונה כבר בשנות ה-70 בצרפת ועבר לשלב המחקר בשנות התשעים המוקדמות.

מדובר באנטי אנדרוגן סינתטי שאינו סטרואידי. הוא מיועד לשימוש מקומי באזורים ממוקדים ואינו בעל השפעה מערכתית רחבה.

לאחר שהוא נבחן על חיות מעבדה כמו אוגרים ועכברושים, התוצאות שהתקבלו היו מאוד מרשימות ומעודדות. ההשפעה המקומית של המכשיר על שני מיני בעלי החיים השונים התבררה כמשמעותית, אפילו במינון נמוך של מיקרוגרם אחד (0.001 מ"ג). בנוסף, גם במינון גבוה יותר (100 מיקרוגרם או 0.01 מ"ג), השפעתו הפעילה הוגבלה אך ורק לאזור המצומצם שבו התבצע הטיפול.

החוקרים הסיקו ש-RU58841 יכול להיות פתרון מועיל ושימושי לטיפול חיצוני של בעיות עור הקשורות להורמונים גבריים, כמו אקנה והתקרחות גברית טיפוסית.

אבל לפני שהתוכניות המתוכננות להמשך המחקר בנושא או ייצור אפשרי של התרופה אושרו באופן סופי, החברה שעסקה בפיתוח של הרעיון, עברה מיזוג עם שתי חברות אחרות, ולאור הנסיבות החדשות ומסיבה לא ידועה, זנחה את הפרויקט וויתרה עליו.

כמה שנים לאחר מכן, חברת תרופות בשם ProStraken רכשה את הזכויות על התכשיר הניסיוני, ושינתה את שמו ל-PSK3841.

בשנת 2005, החברה הכריזה על כוונתה לעבור לשלב השני של המחקר הקליני, כשעל פי התכנון היעד הוא השקה מלאה של התרופה בשנת 2010. לא ברור אם המחקר בכלל יצא אל הפועל.

נכון לעכשיו, אין כל סימן להמשך הפיתוח של RU58841.

המדע מאחורי הנשירה

מדען מבצע מחקר במעבדה

לפני שנלמד פרטים נוספים על ה-RU58841, קודם כל חשוב להבין את אופן תפקוד והשפעת ההורמונים הגבריים (אנדרוגנים).

ההורמונים האלה קשורים להתפתחות המינית, גם מבחינה פיזיולוגית וגם מבחינה אנטומית. הם מיוצרים בעיקר בבלוטות יותרת הכליה ובאיברי המין (האשכים אצל גברים והשחלות בקרב נשים).

ההורמון הזכרי הידוע והפעיל ביותר הוא הטסטוסטרון. הורמון חשוב אחר נקרא דיהידרוטסטוסטרון (DHT) – נגזרת פעילה שלו.

לאנדרוגנים תפקיד מכריע בוויסות ובקרת ההתבגרות המינית והם אחראיים לתפקוד מערכת הרבייה.

עבור גברים, גם הטסטוסטרון וגם ה- DHT חיוניים עבור התפתחותם ותפקודם התקין של איבר המין, האשכים, ובלוטת הערמונית (פרוסטטה). בנוסף לכך, הם הכרחיים לתהליך יצירת והבשלת הזרע בגוף.

הורמונים אלה גם אחראיים על סימני המין המשניים, כמו העלייה במסת השריר, התעבות הקול, וצמיחת שיער הגוף.

5% בקירוב מהטסטוסטרון הזמין בסרום (נוזל) הדם הופך ל-DHT בעזרת האנזים 5-אלפא רדוקטאז. קיימים שני סוגים של האנזים- סוג I וסוג II.

הסוג הראשון פעיל בכבד ובבלוטות השומן בעור. הוא אחראי להפקת הסבום (נוזל הסיכה הטבעי שמגן על העור מאיבוד לחות).

הסוג השני, לעומת זאת, פעיל באזורים כמו הערמונית ובתאי הדרמל פפילה בעור. הנוכחות של האיזואנזימים (קבוצת אנזימים השונים מבחינת הרכבם הכימי אך בעלי תפקוד זהה) האלה מזרזת את התגובה שבה הטסטוסטרון מומר לגרסה הפעילה והעוצמתית יותר שלו, היא ה-DHT.

למרות שה-DHT חיוני לתפקוד של כמה מערכות ומנגנונים חשובים בגוף, פעילות יתר שלו יכולה להפר את האיזון שבגוף: בקרקפת, הוא יכול להאט ולהפחית את צמיחת השיער.

מהי הסיבה להשפעה החזקה של ה-DHT על צמיחת השיער?

גבר עם שיער קצוץ מרים משקולות לחזה במכון כושר

למרבה הצער, כרגע אין הסבר ברור וחד משמעי ליחסי הגומלין המדויקים בין DHT להתקרחות.

תיאוריה פופולרית טוענת שבגלל רגישות יתר של זקיקי השיער להורמון הנובעת מנטייה גנטית, ה-DHT לא גורם ישירות לנשירת השיער החריגה, אלא פוגע בתפקוד זקיקי השיער ומגביל את יכולתם ליצור שיער חזק ובריא.

ברגע שהטסטוסטרון הופך ל-DHT, ההורמון שנוצר פועל ישירות על זקיקי השיער ומתחבר לקולטני האנדרוגנים בתאי הדרמל פפילה.

כשהוא נקשר לקולטנים האלה, הוא מסתנן יחד עם תרכובות החלבונים לתוך הציטופלזמה של התא וחודר לתוך הגרעין שלו. כשהוא מגיע למרכז הבקרה של תאי הזקיק, הוא משבש את התפקוד התקין והרגיל שלהם.

זקיקי השיער הפגועים מתחילים לשנות את מחזור הצמיחה הטבעי, כשבדרך כלל זה מתבטא בקיצור שלב האנגן. כשזה מתרחש, נעצרת התחלקות והתרבות התאים המואצת ובניית השערה החדשה נעצרת לפני הזמן המתאים.

עם כל מחזור צמיחה שעובר, השערות מתקצרות, נחלשות ומצטמקות, והופכות לשבריריות ודקות, מה שגורם להן להישבר או לנשור בקלות. תהליך זה נקרא מזעור.

אם זה לא מספיק, ה-DHT יכול גם לעצור את אספקת הויטמינים, המינרלים, נוגדי החמצון, והחלבונים החיוניים שמזינים את תאי השיער. קרוב לוודאי שזה יצמצם עוד יותר את תקופת הצמיחה הפעילה של הזקיקים, ויחמיר את הפגיעה בבריאות השיער והקרקפת.

ביטוי ונוכחות יתר של DHT לא מתבטאים באופן מיידי בקרקפת, ונדרש זמן ארוך יחסית לפני שהנזק לאיכות וקצב צמיחת השערות יהפוך להיות גלוי לעין.

המדע מאחורי RU58841

תרופות מסחריות רבות של טיפול בנשירה, כמו הפינסטריד (פרופסיה) מתמקדות בהגבלת התפקוד של האנזים 5-אלפא רדוקטאז, שממיר את הטסטוסטרון ל-DHT.

למרות זאת, הפחתת רמת ה-DHT משפיעה באופן רחב על שלל מערכות בגוף, כולל האיברים שמסתמכים על ה-DHT ולכן התפקוד שלהם עלול להיפגע.

כמו שכבר הזכרנו, RU58841 הוא מרכיב בעל יכולות אנטי-אנדרוגנית, כלומר הוא מנטרל את ההשפעה השלילית של ה-DHT ואנדרוגנים אחרים באמצעות הנסיון לדכא את הקולטנים שלהם בזקיקי השיער. התכשיר מונע מהם להתחבר לקולטנים האלה, בעקבות זה התפתחות תהליך המזעור נבלמת, מה שמאפשר לשיער לחזור למחזור הצמיחה הטבעי והשגרתי שלו.

פעולה זו גם מסייעת להתחדשות והתאוששות התאים על ידי הענקת מרווח נשימה לזקיקים הפגועים שעוברים לצמיחה פעילה לאחר פרק זמן מסוים כשהם מוכנים לכך בצורה מלאה.

RU58841 מתיימר לעשות את עבודתו מבלי לחסום ישירות את הפעילות של 5-אלפא רדוקטאז בתגובה שבה נוצר ה-DHT, ולכן ריכוזי הטסטוסטרון וה-DHT בדם ככל הנראה אינם מושפעים.

קיימים כמה מחקרים מדעיים שהעלו ממצאים התומכים ביכולות המרשימות של ה-RU58841. אבל, מרגע שכל הזכויות על הרכיב נרכשו על ידי יצרן מסוים (שעדיין מחזיק בהן), כמעט ולא התפרסם שום מחקר נוסף בנושא.

מעבר לכך, אף אחד מהמחקרים הקיימים העומדים לרשותנו, לא בחן את ההשפעות ארוכות הטווח של שימוש ממושך ב-RU58841.

מחקר ראשון: צמיחה מחודשת של הזקיקים באמצעות מעכבי 5-אלפא רדוקטאז (פינסטריד) ומדכאי קולטני אנדרוגנים (RU58841)

מאמר שהתפרסם בכתב העת לרפואת העור מציג את הממצאים של מחקר שבחן את השפעתם של שני פתרונות שונים להגבלת פעילות ה- DHTעל צמיחת זקיקי השיער ורמות הטסטוסטרון וה-DHT בסרום הדם: טבליות פינסטריד לבליעה דרך הפה ו- RU58841 לשימוש חיצוני על העור.

החוקרים בחרו לערוך את הניסוי על הקרחות המקריחות של 20 קופי מקוק.

במהלך המחקר, קבוצה של 10 קופים קיבלו פינסטריד במינון 1 מ"ג וטיפול דמה (פלצבו), ועשרה קופים אחרים טופלו בעזרת RU58841.

דגימות רקמה (ביופסיות) נלקחו מהעור מספר פעמים במהלך הניסוי. אצל הקבוצה שטופלה בפינסטריד, הבדיקות התבצעו בתחילת המחקר ולאחר שישה חודשים, בעוד שבקבוצת ה-RU58841 הבדיקות התבצעו בתחילת הניסוי ולאחר ארבעה חודשים:

תוצאות הניסוי המערכתי של RU58841 אחרי 4 חודשים

קודם כל, החוקרים בחנו את כמות הזקיקים בשלב האנגן (צמיחה פעילה) שהתפתחו לשיער פלומתי ועדין (ולוס). בקבוצת הפינסטריד, נצפתה עליה ממוצעת של 88 אחוז במספרם, בעוד שהקבוצה שקיבלה RU58841 רשמה זינוק מדהים של 103 אחוז. מכל הקבוצות במחקר, הקופים שטופלו ב-RU58841 השיגו את שיעור צמיחת השיער הגבוה ביותר לאחר חודשיים בלבד מתחילת הניסוי.

החוקרים גם בדקו את רמת הטסטוסטרון וה-DHT בדם. קבוצת הפינסטריד רשמה ירידה בריכוז ה-DHT ועלייה בכמות הטסטוסטרון, לעומת זאת, אצל קבוצת ה-RU58841 לא נצפו שינויים משמעותיים ברמות ה-DHT והטסטוסטרון.

החוקרים הסיקו שחסימת קולטני האנדרוגן יעילה יותר בהתמודדות עם התקרחות הנגרמת מפעילות ההורמונים הגבריים (טסטוסטרון ו-DHT) מאשר הגבלת פעילות האנזים 5-אלפא רדוקטאז.

מחקר שני: השפעות ארוכות טווח ותלויות מינון של RU58841 על צמיחת שיער מחודשת

לאחר התוצאות המבטיחות שהתגלו במחקר הראשון, החוקרים החליטו להמשיך לבדוק את יעילות ה-RU58841, אבל הפעם בכמה מינונים שונים. הם בחנו את השפעת התכשיר על קופי מקוק עם קרקפת נטולת שיער, אבל הפעם הם חילקו 20 קופים לחמש קבוצות שונות: ארבע מהן קיבלו טיפול ממשי של RU58841 בריכוז של 5%, 3%, 1%, ו-0.5%, וקבוצת ביקורת שקיבלה טיפול דמה. הטיפול ניתן ישירות על העור פעם ביום במשך 6 חודשים.

על מנת לבחון את תוצאות הטיפול לטווח הארוך, נבחרו שלושה קופים מהקבוצות שקיבלו את התכשיר בריכוז 5% ו- 0.5%, וקבוצת הפלצבו, שהמשיכו לקבל את התכשיר במשך 12 עד 24 חודשים.

התצפיות של המדענים העלו שהקבוצה שקיבלה RU58841 במינון של 5% רשמה שיפור בכל המדדים שנבדקו, כולל צפיפות, עובי ואורך השיער, כבר לאחר 3 חודשים מתחילת הניסוי.

בחודש החמישי, הממצאים חשפו שבנוסף לעלייה חדה במספר זקיקי השיער על הקרקפת שהכפיל או שילש את עצמו, גם כמות הזקיקים בשלב האנגן גדלה.

למרות שנרשמה צמיחת שיער בולטת גם בקבוצות האחרות, אף אחת מהן לא הייתה אפילו קרובה לתוצאות המרשימות שהשיגה הקבוצה שטופלה ב-RU58841 בריכוז של 5%. הקבוצות שקיבלו מינון של אחוז אחד וחצי אחוז רשמו את ההתקדמות החלשה ביותר מבחינת צמיחת השיער.

קופי המקוק בקבוצת ה-5% המשיכו את הטיפול ארוך הטווח והראו צמיחה מתמשכת של זקיקי השיער, שהמשיכה במלוא הקצב בין 3 ל-7 חודשים. בכל המקרים, הופיעה נשירה מוגבלת לאחר שלושה חודשים בקירוב.

הקבוצה שקיבלה פתרון במינון של 0.5% לא רשמה כל שיפור משמעותי נוסף לאחר האפקט החיובי הראשוני.

החוקרים הסיקו שתכשיר RU58841 בריכוז 5% לטיפול חיצוני ומקומי על העור לא רק מספק תוצאות מרשימות מבחינת צמיחת השיער החדש בתקופת זמן קצרה, אלא גם ההשפעה החיובית שלו לא מורידה הילוך גם לאחר טיפול ממושך.

מחקר שלישי: ניסוי מבוקר של השפעת RU58841 על צמיחת שתלי שיער אנושי בעכברים שקיבלו מנת טסטוסטרון

החוקרים לקחו 20 שתלי שיער בריאים שמסוגלים להצמיח שערות חדשות מהקרקפת של גברים בגיל המעבר. הם עברו עיבוד במשך 8 חודשים במעבדה והושתלו בעכברים נטולי שיער. כל חיות המעבדה קיבלו טיפול חיצוני של טסטוסטרון באזור ללא השתלים.

העכברים חולקו בצורה אקראית לשתי קבוצות נפרדות: קבוצת ניסוי שטופלה בעזרת RU58841 וקבוצת ביקורת (פלצבו).

בקבוצת הניסוי, העכברים שעברו את ההשתלה קיבלו טיפול חיצוני של תכשיר RU58841 בריכוז של 1%. באותו הזמן, קבוצת הביקורת קיבלה טיפול דמה של כוהל רפואי (אתנול). הטיפול ניתן חמישה ימים בשבוע לתקופה של חצי שנה לפני שהתוצאות תועדו.

אצל העכברים בקבוצת הביקורת, הופיעו 28 זקיקי שיער בשתלי השיער. מתוכם רק 2 היו במחזור הצמיחה השני שלהם (7%). בקבוצה שטופלה ב- RU58841 הופיעו 29 שתלים, אבל 8 מהם היו כבר במחזור הצמיחה השני שלהם (27.5%).

החוקרים הסיקו שהטיפול מגביר בצורה משמעותית את קצב צמיחת השיער ולכן רכיב ה-RU58841 יכול להפוך לטיפול יעיל בהתקרחות גברית טיפוסית.

תופעות לוואי של RU58851

גבר שיושב על הרצפה עם הראש בין הרגליים ומדמה תופעות לוואי

בגלל שלא נערכו מחקרים שבדקו את תופעות הלוואי של השימוש בתכשיר לטווח הארוך, הן לא יחסית לא ידועות.

ניתן להעריך השפעות שליליות מסוימות בהתאם לביקורות וחוות הדעת של אנשים שניסו את התרופה והידע המדעי הקיים בנוגע לתהליכים הפיזיולוגיים שמתרחשים בעת הטיפול. כמו כל תרופה אחרת, ההשפעה שלו משתנה ממטופל למטופל.

למרבה הצער, האנשים שניסו להשתמש בכימיקל דווחו על תופעות לוואי מערכתיות רחבות. כמה מהן היו מספיק רציניות על מנת להביא להפסקת הטיפול.

בהינתן העובדה שרכיב ה-RU58841 היה זמין (למטרות מחקר) רק בשנים האחרונות, עדיין לא נצפו תופעות לוואי כרוניות.

חשוב לזכור שהתרופה הזאת אינה חוסמת רק את ה-DHT והטסטוסטרון, אלא את כל האנדרוגנים. גם אם כמות קטנה שלה מגיעה למחזור הדם, היא תמצא את דרכה ליעד שלה ותפעל על קולטני האנדרוגנים. לכן, יש להיזהר מאוד בשימוש בה, ועדיף להתייעץ עם רופא.

לפניכם רשימה הכוללת חלק מתופעות הלוואי שהתלוננו עליהן:

 • כאבי ראש.
 • סחרחורת.
 • כאבים בחזה.
 • עייפות.
 • ירידה בחשק המיני.
 • בעיות זקפה.
 • מצב רוח ירוד.
 • עיניים אדומות ומגורות.
 • ראייה מטושטשת.
 • פריחה בעור.

איפה אפשר לקנות RU58841?

יד שמחזיקה כרטיס אשראי מול מחשב עם אתר קניות פחות בדפדפן

כיום, ניתן לרכוש RU58841 באינטרנט, כשאחד מהספקים היותר פופולריים הוא Kane and Anagen.

עם זאת, ניתן לקנות אותו רק למטרות מחקר וניסוי במעבדה. אם חשבתם על העניין היטב והחלטתם לקנות אותו לשימוש אישי, תוודאו שבחרתם במוצר איכותי וטהור, שמכיל לפחות 99% מהרכיב עצמו. תקראו היטב את רשימת הרכיבים על התווית ותבדקו שאין שום דבר חריג וחשוד.

קחו בחשבון שבגלל שלא מדובר בטיפול המאושר על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), הוא לא זוכה לשום פיקוח ומעקב מצד רשויות הבריאות הרשמיות, ולכן האבקה לא משווקת בחנויות ובבתי המרחקת.

ייתכן שאפשרות יעילה יותר היא לקנות את המרכיבים הגולמיים ולערבב אותם בעצמכם.

למרות שמותג Kane and Anagen Inc מציע מוצר מוכן כדי לחסוך לכם זמן ומאמץ, אי אפשר להיות בטוחים ב-100% בנוגע לריכוז, לאיכות ולדרגת הטוהר של הרכיבים.

יתרון אפשרי של התערובת המוכנה הוא שאפשר לנסות אותה על מנת לראות כיצד הגוף שלכם מגיב לתכשיר והאם אינכם חווים תופעות לוואי לא רצויות.

אם אתם מבחינים בתופעות לוואי, אז תוכלו לדעת מייד שהפתרון הזה לא מתאים לכם עוד לפני שתצטרכו לרכוש ציוד ורכיבים יקרים שלא תוכלו להשתמש בהם.

איך להכין RU58851?

עלי ומכתש מעץ על שולחן מעץ
מקור התמונה: www.woodenearth.com

תצטרכו שני מרכיבים בסיסיים: RU58841, שמגיע בשקית המכילה אבקה לבנה, ותמיסה שאליה ייכנס המרכיב לפני שיהיה ניתן להשתמש בו ישירות על השיער: היא עוזרת להמיס את אבקת ה- RU58841 ולהפוך אותה לתכשיר נוזלי שיחדור ביעילות את המחסום הטבעי של העור ויגיע אל עומק זקיקי השיער, שם הוא יוכל לבצע את עבודתו.

ישנן כמה אפשרויות בנוגע להכנת התמיסה לדילול האבקה, בהתאם לצרכים ולהעדפות שלכם. רבים בוחרים להשתמש בתמיסה של מותג KB, שניתן לרכוש אונליין באתר של Kane and Anagen.

הפתרון הזה טוען שהוא יכול להפחית את תופעות הלוואי האפשריות באמצעות צמצום ספיגת התמיסה, שפועלת באופן ממוקד ומקומי באזור הבעייתי בקרקפת מבלי להשפיע בצורה רחבה על מערכות אחרות בגוף.

יתרון חשוב נוסף של מוצר זה (לטענתם) הוא יצירת שכבת מגן מעל הקרקפת מייד לאחר השימוש. זה אמור למנוע את האפשרות שמישהו אחר ייחשף לתרופה לאחר שהוא נגע בראש שלכם בטעות (למשל אישה בהריון).

אפשרות אחרת העומדת לרשותכם היא minoxidil שמראה תוצאות לאחר בערך 4 חודשים מתחילת הטיפול. ניתן לשפוך אבקת RU58841 ישירות לתוך תמיסת minoxidil נוזלי, אבל אנא מכם – הימנעו מזה אם זה גורם לתופעות לוואי.

אם תרצו לחסוך עלויות ולהכין תכשיר ביתי משלכם, לפניכם מתכון הכולל הסבר מפורט של המרכיבים הנדרשים ואופן ההכנה.

כל הכמויות וההנחיות מתייחסות למנה אחת שיש להכין מחדש מדי יום. לאחר מכן, תמצאו הסבר גם לגבי התליך ההכנה של כמויות גדולות יותר שיספיקו לזמן ממושך.

ציוד וחומרים

 • אבקת RU58841 טהורה באריזה של 5 גרם, 10 גרם או 20 גרם.
 • משקל דיגיטלי קטן בדיוק של עד 0.001 גרם (אלפית הגרם).
 • טפטפת 1 מ"ל.
 • כף מדידה קטנה.
 • בקבוקון זכוכית בנפח 20 מ"ל (לערבוב רכיבי התמיסה).

להכנת התמיסה

 • פרופילן גליקול.
 • אלכוהול 95%.

תהליך הערבוב

 1. תקחו את בקבוקון הזכוכית ותשימו אותו על המשקל האלקטרוני. תאפסו את המכשיר ותוודאו שהצג מראה אפס. זה הכרחי על מנת למדוד באופן מדויק את משקל האבקה מבלי שהבקבוקון ישפיע על התוצאה.
 2. תקחו אבקת RU58841 ובעזרת כף המדידה תוציאו 50 מ"ג בדיוק, או את הכמות הדרושה לשימוש. איני ממליץ לקחת יותר מ-100 מ"ג, כי זה עלול להיות מינון מוגזם ועוצמתי מדי שישפיע על כלל המערכות בגוף.
 3. בעזרת טפטפת (פיפטה) בגודל 1 מ"ל תוציאו 0.7 מ"ל של האלכוהול ותשימו אותו בבקבוקון עם האבקה. תנערו או תערבבו את התערובת (שימו לב שכלי הערבוב יהיה נקי) עד שהאבקה תתמוסס לגמרי בתוך האלכוהול.
 4. תשתמשו בטפטפת פעם נוספת על מנת להוציא 0.3 מ"ל של פרופילן גליקול ותערבבו את הכמות הזאת עם האבקה והאלכוהול. המתינו 5-10 דקות, ותמשיכו לערבב את התמיסה מדי פעם. הערה: הקפדנו על יחס של 70/30 אחוז בין יחס האלכוהול והפרופילן גליקול. תוכלו להתאים בעצמכם את היחס לכמות הרצויה.

אם אתם רוצים להכין כמות גדולה יותר של התכשיר שתספיק לכמה פעמים, תיעזרו בהוראות ההכנה האלה, אבל תשנו את הכמויות בהתאם: קחו כלי מזכוכית בנפח של 50 מ"ל ובעזרת כפית המדידה תגרפו בערך 2.5 גרם של RU58841. תמיסו את האבקה ב-35 מ"ל של האלכוהול ו-15 מ"ל של פרופילן גליקול. התוצר שיתקבל יהיה 50 מ"ל של RU58841 בריכוז של 5%.

מתי ואיך משתמשים ב-RU58841

תמונה של סימן שאלה מצוייר בגיר לבן על לוח

הזמן הטוב ביותר לשימוש בתכשיר הוא תוך 20 דקות לאחר חפיפת וייבוש השיער. השומן הטבעי בעור יגביר את רמת השומניות בקרקפת, ויפחית מהיעילות של תמיסת RU58841. קרצוף וטיהור העור לפני המקלחת יכול לסייע לסלק את כל תאי העור הישנים והפגומים מפני שטח העור ולחשוף את התאים החדשים שהיו מתחתיהם.

תטפטפו את התמיסה באמצעות פיפטה על האזורים הבעייתיים בקרקפת. תוודאו שאתם משתמשים בתכשיר גם באזורים שבהם נשאר שיער כדי לשמור על בריאותו ולמנוע נשירה.

התמיסה היא מאוד מיימית, ולכן ניתן להשתמש בכפפות על מנת לפזר אותה באופן אחיד.

תערכו את הטיפול מדי יום או יומיים. ייתכן שיעברו חודשים עד שתתחילו לראות תוצאות ממשיות.

איך לאחסן אותו בצורה נכונה

למרות שהיצרנים טוענים שאפשר לאחסן את התכשיר בטמפרטורת החדר במשך שבועיים לכל היותר, אני ממליץ לשים אותו בשקית ואקום ולאחסן במקרר כדי לשמור עליו בצורה הטובה ביותר.

הקפידו להרחיק את המרכיב RU58841 מכל מקור של אור, שעלול להאיץ את תהליך ההתנוונות שלו.

ניתן לאחסן כמויות גדולות או תמיסות שלא השתמשתם בהן במקרר במשך 4-7 ימים. למרות זאת, אם ברצונכם להפיק את המירב מהטיפול באמצעות RU58841, עדיף להכין תערובת חדשה מדי יום.

RU58841: סיכום ומסקנות

באופן כללי, RU58841 עשוי להתברר כפתרון שימושי להתמודדות עם התקרחות, ובתור תכשיר שעוזר עם הצמחה של שיער שופע, עבה ובריא.

בגלל שרכיב נסיוני זה אף פעם לא עבר את כל הליך המחקר, הבדיקה והפיתוח הקפדני שעומד בכל הסטנדרטים המדעיים הנדרשים, היבטים רבים בנוגע לכימיקל זה עדיין נשארו מעורפלים ולא ברורים לגמרי.

תופעות לוואי ארוכות טווח יכולות להתגלות שנים רבות לאחר הטיפול בתרופה, כשיהיה כבר מאוחר מדי לטפל בהן ביעילות.

לכן בשורה התחתונה, אני לא ממליץ להשתמש בתכשיר הזה. אם אתם בכל זאת מתלבטים ומהססים, תשקלו קודם כל אפשרויות אחרות. תנסו לשנות את אורח וסגנון החיים שלכם, כמו למשל לאמץ תפריט תזונתי מאוזן ובריא יותר, או להחליף את השמפו שלכם על מנת לספק את התנאים הנוחים והטובים ביותר לצמיחת השיער.

תחפשו תרופות המשלבות בין יעילות לבטיחות שימוש מתועדת היטב. במידה ואתם עדיין מתעקשים, אז RU58841 צריך להיות המוצא האחרון שלכם, אחרי שמיציתם את כל הפתרונות האחרים, וכמובן אך ורק באישור ובמעקב של רופא מומחה ומוסמך.

שוב, אני ממליץ בחום לא להתחיל את השימוש בתרופה על דעת עצמכם, אלא להתייעץ עם גורם מוסמך שיעזור לכם לקבל החלטה מודעת ושקולה יותר.

זה נכון במיוחד אם אתם נוטלים תרופות או תוספי תזונה אחרים, שיכולים להגיב באופן שלילי בשילוב עם RU58841.

תגשו לנושא בביקורתיות, בספקנות ובזהירות המתבקשת.

אזהרה חשובה ותניית פטור: עקב היעדר מחקרים שעברו שיפוט והערכה חיצונית על ידי מומחים בתחום, איני מעודד את השימוש במידע זה. כל מידע רפואי המצוין במאמר זה נכתב כהסבר כללי בלבד.

נא לא להשתמש או להסתמך על מידע זה למטרות אבחון או טיפול רפואי. כל האמור במאמר זה אינו מהווה תחליף לטיפול רפואי מוסמך.

אנא תפנו לרופא המטפל שלכם על מנת לקבל ייעוץ רפואי או לפני ההחלטה על השימוש ב-RU58841. אם הבחנתם בתופעות לוואי כתוצאה מהטיפול, תפנו לרופא שלכם בהקדם האפשרי.

בשום נסיבות שהן, איני נושא באחריות ו\או חבות משפטית ישירה ו\או עקיפה כלפי כל נזק, אובדן, או הפסד בעקבות הסתמכותכם על המידע המצוין באתר זה.

יש לכם שאלות על RU58841? ניסיתם אותו בעצמכם? נשמח לשמוע על זה בתגובות שלמטה!

יגאל בולדינג
יגאל בולדינג

יגאל הוא דמות פיקטיבית של פרופסור מפורסם בתחום נשירת והשתלות השיער. מוחו הוא מעיין ידע לא נגמר של כל מה שקשור לנשירת שיער גברית, וגם קצת נשית. פרופסור בולדינג תמיד ישמח לענות על שאלות, לתת מענה לקוראי האתר ולפרסם מחקרים, מאמרים, טיפים וגם את הגיגיו האישיים.

2 תגובות
 1. רק להוסיף משהו לגבי האישור של התרופה ,הסיבה שהתרופה לעולם לא תקבל את האישור הfda זה משום שתם תוקפו של הפטנט ולכן אף חברה לעולם לא תשקיע כסף רב על ניסויים.
  חברה איטלקית בשם קסיופאה נכנסת ברבעון הבא לשלב השלישי בניסויים שלה לפתרון אקטואלי בשם בריזולה והיא עתידה לתת אלטרנטיביה בטוחה יותר לפרופסיה הוותיקה.

  • הגב
   פרופסור יגאל בולדינג 25 ביוני 2020 ב17:26

   שלום תומר,

   מעניין מאוד – אבדוק את הנושא.
   תודה רבה על העדכון!

   יגאל

השאר תגובה

פתרון מהפכני לנשירת שיער
מגזין בולדינג
Logo