השתלת שיער

השתלת שיער: 15 דברים שחייבים לדעת על התהליך בשנת 2020

מיליוני גברים ונשים בכל רחבי העולם סובלים מנשירת שיער. התקרחות היא הרבה יותר מסתם תופעה פיסית מביכה: היא פוגעת בחשק וברצון שלכם לתקשר בחופשיות עם אנשים אחרים ומרסקת את הביטחון והדימוי העצמי שלכם.

במהלך 30 השנים האחרונות נעשו מאמצים אדירים למצוא פתרון קבוע לבעיות שיער. למרות כל המחקר, המשאבים והכספים שהושקעו בתחום, פריצת הדרך המיוחלת עדיין לא התרחשה.

התפילות של האנשים שסובלים מנשירת שיער עדיין לא נענו לגמרי, ולא עומד לרשותם פתרון מלא וכולל לבעיות השיער שלהם. אבל למרות שעדיין אי אפשר להכריז על תרופת פלא שתגמור עם ההתקרחות פעם אחת ולתמיד, אנשים רבים עם שיער דק, דליל ומקריח, בוחרים להיעזר באחד מהפיתוחים המוצלחים והיעילים ביותר בתחום – ניתוחי השתלת שיער.

תוכן עניינים לצפיה בתוכן העניינים

מה זה בכלל השתלת שיער?

מדובר בטיפול ניתוחי שמעניק פתרון ארוך טווח לנשירת השיער שלכם. הוא מורכב מקצירה של זקיקי שיער מחלק אחד של הקרקפת (שנקרא "האזור התורם") והשתלתם באזור המקריח והבעייתי (שמכונה "האזור המושתל").

בדרך כלל, האזור התורם נמצא בחלק האחורי והתחתון של הראש, בעוד האזור המושתל נמצא בחלק הקדמי והעליון של הקרקפת. התהליך נערך במרפאה המתמחה בטיפולי שחזור שיער ומתבצע תחת הרדמה מקומית.

האם השתלת שיער יכולה לרפא התקרחות גברית טיפוסית?

גבר במעיל עור שסובל מהתקרחות גברית טיפוסית

לא. מטרת הטיפול היא לכסות את האזור המושתל בשתלי שיער בריאים שישחזרו את צמיחת השיער באזור. אבל הטיפול לא מגן עליכם מנשירת שיער נוספת ולא מבטיח שההתקרחות לא תכה בכם בעוצמה מחודשת בעתיד באזור שלא עבר השתלה. כדי למנוע מבעיות השיער שלכם לחזור, חשוב לשנות מקצה לקצה את התפריט התזונתי, ההרגלים ואורח החיים שלכם, ולהקפיד על ליישם כמה טכניקות טובות במיוחד לשמירה על קרקפת בריאה ושיער חזק ומשגשג.

מיהו המועמד המתאים להשתלת שיער?

מועמדים פוטנציאליים להשתלת שיער

כדי שטיפול השתלת שיער יהפוך לאפשרות מעשית ומומלצת עבורכם, אתם צריכים כמות מספקת של שערות באזור התורם כדי לכסות בצורה מלאה את כל החלק הפגוע והדליל, כמו גם אזורים אחרים שיכולים להקריח בעתיד.

מטופלים בגיל 30 ומעלה הם בדרך כלל המועמדים הטובים ביותר להשתלת שיער, כי דפוס ההתקרחות שלהם הוא יציב ועקבי בהשוואה למטופלים צעירים יותר. שינויים פתאומיים וקיצוניים בקצב ואופן נסיגת השיער יכולים להפחית את יעילות הטיפול ולפגוע בתוצאות שלו.

מעבר לקריטריונים החשובים האלה, לפניכם רשימה של מועמדים מתאימים לניתוח השתלת שיער:

 • נשים עם נשירת שיער או התקרחות טיפוסית.
 • גברים הסובלים מהתקרחות גברית על רקע תורשתי.
 • מטופל שסובל מנשירת שיער לאחר הליך ניתוחי, כמו הרמת פנים.
 • אדם הסובל מנשירת שיער כתוצאה מכוויות, פציעות או פגיעות בקרקפת.
 • גברים ונשים שמעוניינים לשנות את צורת קו השיער שלהם.

לעומת זאת, השתלת שיער היא לא הטיפול המומלץ במקרים הבאים:

 • אנשים שאיבדו את השיער שלהם בעקבות שימוש בתרופות מסוימות או טיפול רפואי כמו כימותרפיה.
 • מטופלים עם צלקות עבות ובולטות כתוצאה מניתוח.
 • אנשים שאין להם מספיק זקיקי שיער בריאים באזור התורם כדי לכסות את כל האזורים הקרחים על הקרקפת שלהם.
 • מטופלים עם נשירת שיער רחבה במיוחד שהתפשט לכל חלקי הקרקפת, במיוחד נשים עם התקרחות מפוזרת.

האם כדאי לי לעבור השתלת שיער?

בחור צעיר וג'ינג'י יושב וחושב אם כדאי לו לעשות השתלת שיער

במהלך השנים הופיעו אינספור תכשירים וטיפולים להצמחת שיער, אבל אף אחד מהם לא סיפק פתרון טבעי וקבוע. ההשפעה שלהם הייתה זמנית ומוגבלת, והם מילאו את תפקידים בהצלחה חלקית.

יותר ויותר מטופלים בוחרים בתהליך של השתלת שיער, כי הוא מציע תוצאות הרבה יותר טובות בהשוואה לפתרונות האחרים יש בשוק.

על פי הממצאים של מחקר עדכני שפורסם בספרייה הלאומית לרפואה של ארה"ב, להשתלת שיער יש יתרונות אסתטיים בולטים ומשמעותיים. הטכניקה הזאת עברה כברת דרך ארוכה והשתכללה בצורה מדהימה. את הטיפולים המיושנים והמסורבלים באמצעות מיני או מיקרו שתלים החליפו שיטות חדשניות ומתקדמות יותר שמאפשרות להפיק את המירב מהאזור התורם.

החידושים הטכנולוגיים אפשרו לשפר בצורה ניכרת את שיטות קצירת, עיבוד וקיבוע השתלים. התוצאה היא אחוז גבוה של שתלים שנקלטים בהצלחה וצומחים בצורה תקינה ובריאה. לפניכם כמה יתרונות נוספים של השתלת שיער:

 • התהליך עצמו הוא נטול כאב ומתבצע תחת הרדמה מקומית. תחושת חוסר הנוחות בתקופת ההחלמה וההתאוששות היא זמנית ונסבלת וניתן לטפל בה בעזרת משככי כאבים ותכשירים שונים.
 • השתלת שיער לא רק תחזיר לחיים את רעמת השיער השופעת שלכם, אלא תזניק את הביטחון העצמי שלכם. תחושות המבוכה והנחיתות שאכלו אתכם מבפנים ייעלמו ותרגישו שוב צעירים ומושכים.
 • בזכות הטכנולוגיות המתקדמות שפותחו לאחרונה, טיפולי השתלת השיער המתבצעים כיום מספקים תוצאות איכותיות ומרשימות בצורה מהירה, נוחה ובטוחה יותר מאי פעם.

שיקולים חשובים שצריך לקחת בחשבון לפני שעושים השתלת שיער

אישה כותבת במחברת על שולחן מעץ שיש עליו קפה וסמארטפון

לפני שאתם מקבלים את ההחלטה הסופית לשים את הקרקפת שלכם מתחת לאזמל של המנתח, אתם חייבים להבין לעומק את המשמעויות, המגבלות וההשלכות של הטיפול. לפניכם כמה דגשים שצריך לשים אליהם לב:

 • תשמרו על ציפיות מציאותיות – סביר להניח שניתוח השתלת שיער לא ימלא את ראשכם בשיער, במיוחד אם לא נשאר לכם הרבה ממנו לפני הטיפול. התוצאות שתקבלו תלויות בעובי ובצפיפות של השיער שנותר על ראשכם. לצד סיפורי ההצלחה והמטופלים המרוצים, היו גם כשלונות ונפילות. אף אחד לא יכול להבטיח לכם מראש שההשתלה תצליח באופן וודאי ובצורה מלאה. לפעמים משהו יכול להשתבש בתהליך והתוצאות יהיו פחות מרשימות וטובות ממה שתיארתם לעצמכם. כבר היו מקרים שאנשים נאלצו לעבור את הטיפול שלוש פעמים לפני שהוא סיפק תוצאה מוצלחת – בעיקר בקליניקות נחותות של רופאים לא מקצועיים.
 • עלות – מחיר הטיפול תלוי בטכניקה הספציפית של ההשתלה, היקף נשירת השיער שלכם, המומחיות והמוניטין של המנתח, וגורמים שונים אחרים. בדרך כלל, חברות הביטוח לא מוכנות לכסות את העלות של ניתוחים קוסמטיים ולכן אל תצפו שהן יישאו בהוצאה הזאת. עם זאת, במקרה שאתם זקוקים לשחזור שיער בגלל כוויה או פציעה אחרת, ייתכן שהביטוח שלכם כן יסכים לממן את הטיפול.
 • השתלת שיער אינה מרפאת התקרחות טיפוסית. כדאי שתפנימו את זה. הטיפול לא מונע נשירת שיער עתידי באזור שלא הושתל בו שיער.
 • תרופות – תמיד מומלץ לספר למנתח על כל טיפול תרופתי זמני שאתם עוברים כרגע או על התרופות הרגילות שלכם שאתם לוקחים על בסיס קבוע. זה כולל גם תרופות ללא מרשם, תוספי תזונה ומולטי ויטמינים. עדיף לא להסתיר את הפרטים החשובים האלה, כי זה יכול לשחק לרעתכם.
 • הטיפול אינו מספק תוצאות מיידיות – בדרך כלל לוקח תשעה חודשים עד שהשיער נקלט בהצלחה ומתחיל למלא את הקרחות על הקרקפת שלכם.
 • ייתכן שתסבלו מסיבוכים או תופעות לוואי לאחר הניתוח. הרגלים מזיקים כמו עישון יכולים להגביר את הסיכון לסיבוכים שונים.
 • לאחר תהליך ההשתלה, ייתכן שתצטרכו לעבור טיפול תרופתי במשך תקופה מסוימת.

השתלת שיער לנשים

עד כמה הטיפול הפופולרי הזה מתאים לנשים? על פי האגודה האמריקאית לנשירת שיער, כמעט 90% מהגברים המקריחים הם מועמדים מתאימים להשתלת שיער, בזמן שאחוז הנשים המתאימות לתהליך הוא קטן יותר. יש לכך שתי סיבות עיקריות:

 • רוב הנשים סובלות מנשירת שיער מפוזרת. כלומר, הידלדלות השיער שלהן לא מתמקדת באזורים מסוימים, אלא מתרחשת באופן אקראי בכל חלקי הקרקפת, כולל החלק התחתון של הראש שממנו בדרך כלל נקצרים השתלים. זה אומר שהתפשטות נשירת השיער לא התייצבה ונבלמה, ולכן ייתכן שגם הזקיקים באזור התורם אינם בריאים וייפלו מהקרקפת זמן קצר לאחר הניתוח. מנתח שמנסה לבצע השתלת שיער מאזור תורם פגוע ולא יציב, עובר על כללי האתיקה הרפואית – הוא יודע מראש שהטיפול לא יצליח ופשוט עובד עליכם בעיניים. מה שמניע אותו זאת חמדנות ותאוות בצע, ואין לו כל בעיה לקבל סכום כסף עצום תמורת טיפול כושל.
 • בשונה מגברים, נשירת השיער אצל נשים מתרחש בדרך כלל בחלק העליון והאחורי של הראש, ולא משפיע על קו השיער הקדמי. לכן, נשים שסובלות מבעיות שיער, מודאגות יותר מירידה בנפח הכללי של השיער ולא מקרחות בולטות באזור המצח והרקות. למרבה הצער, השתלות שיער לא יעילות בהגדלת נפח השיער. המטרה של הטיפול היא להעביר שיער בריא מחלק אחד של הקרקפת לאזור הבעייתי והמקריח.

המומחים נוטים להמליץ על השתלת שיער לנשים גם במקרים הבאים:

 • מטופלות שנשירת השיער שלהן נגרמה כתוצאה מכוויות, תאונה, או כל טראומה אחרת.
 • נשים בעלות דפוס אחיד של התקרחות שדומה לצורה האופיינית של התקרחות גברית. זה כולל הידלדלות שיער בקודקוד הראש ונסיגה בקו השיער. כמובן שכל זה תקף רק אם האזור התורם לא נפגע מהתקרחות טיפוסית.
 • מטופלות שסובלות מנשירת שיער שלא קשור להפרעה הורמונלית או נגרם מלחץ מכני שהופעל על השיער.
 • נשים הסובלות מאלופציה מרגינליס (, בעיית שיער בעלת מאפיינים דומים לנשירת שיער מתיחתית.

סוגים שונים של השתלת שיער

אצבע בוחרת בין סוגים שונים של צבעים

קיימות שתי טכניקות עיקריות לקצירת זקיקי השיער ולכל אחת מהן יש יתרונות וחסרונות משלה:

 • השתלת יחידת זקיקי שיער (FUT) – שיטה יחסית מיושנת שכבר כמעט ולא משתמשים בה היום.
 • חילוץ יחידת זקיקי שיער (FUE) – השיטה שרוב הרופאים משתמשים בה היום.
 • קיימות גם שיטות מאוד מיושנות כמו השתלת שיער באמצעות פלאגים.

לא משנה באיזו טכניקה בחרתם, תהליך ההכנה לטיפול יהיה זהה בכל המקרים: קודם כל, יחפפו את הקרקפת שלכם עם שמפו, תקבלו זריקה עם חומר ההרדמה, והקרקפת שלכם תעבור חיטוי כדי למנוע זיהומים. אחרי כל הפעולות המקדימות האלה, אפשר לצאת לדרך ולהתחיל בתהליך ההשתלה עצמו. בואו נבחן כיצד מתבצע כל אחד מסוגי הניתוחים האלה:

השתלת יחידת זקיקי שיער (FUT)

המחשה של השתלת שיער FUT

השיטה הזאת נקראת גם "קצירת רצועת עור". אומנם כבר לא משתמשים בה בקליניקות המובילות, אבל עדיין שווה לדבר עליה. השיטה הזאת מורכבת מהסרת פיסת עור מהאזור התורם, בדרך כלל מהחלק האחורי של הקרקפת. בתחילת הטיפול, השיער באזור התורם מגולח לאורך של 2 מ"מ בקירוב.

מייד לאחר הזרקת חומר ההרדמה לאזור התורם, המנתח משתמש באזמל כדי להסיר רצועת עור קטנה עם זקיקי שיער בריאים. פיסת העור המחולצת יכולה להגיע לגודל של 1.5 על 30 ס"מ. האזור התורם נתפר והמנתח מתמקד בעיבוד רצועת העור שהוסרה.

חתיכת העור מונחת תחת מיקרוסקופ, והמנתח או העוזר שלו מחלקים אותה ליחידות זקיקי שיער נפרדות. הוא מסיר כל רקמה שומנית או סיבית עודפת, ומבודד את זקיקי השיער מבלי לפגוע בהם. המטרה היא ליצור שתלים בריאים שיעניקו מראה טבעי.

בעזרת כלים מיוחדים המצוידים בלהבים קטנים, המנתח מנקב את הקרקפת בנקודות שנקבעו מראש כדי לחקות את דפוס הצמיחה הטבעי של השיער. השתלים מוכנסים בזהירות למקומם. הניתוח משאיר אחריו צלקת קווית שמחלימה לגמרי תוך שבועיים.

חילוץ יחידת זקיקי שיער (FUE)

המחשה של השתלת שיער FUE

זאת השיטה שמשתמשים בה היום בקליניקות המובילות. במסגרת הטכניקה הזאת, מתבצע חילוץ של זקיקי שיער בודדים אחד אחרי השני. כל יחידת זקיק מכילה 1-4 שערות. המנתח עושה נקבים זעירים בקרקפת בקוטר הנע בין 0.5 מ"מ למילימטר אחד. השלב הבא הוא ניקוב האזור המושתל בעזרת להבים קטנים או מחטים דקות.

השתלים מוכנסים למקומם בתבנית אחידה ובמרחק שנקבע מראש. המנתח מקפיד להציב את השתלים בזווית מסוימת כדי ליצור מראה מציאותי ואותנטי. תקופת ההחלמה וההתאוששות נמשכת פחות משבוע.

הטיפול הזה דורש יותר זמן בהשוואה לטכניקת קצירת רצועת עור. משך התהליך תלוי בכישורים ובניסיון של המנתח, בהיקף נשירת השיער שלכם, ובמהירות חילוץ השתלים.

המראה הסופי שיתקבל יהיה הרבה יותר טבעי בהשוואה לניתוח FUT, והוא משאיר אחריו רק צלקות זעירות שקשה להבחין בהן. עם זאת, הטכניקה הספציפית הזאת דורשת רמת מומחיות גבוהה יותר ורק חלק קטן מהמנתחים מסוגלים לבצע אותה בצורה מקצועית ואיכותית.

השתלת שיער FUT לעומת FUE, מה עדיף?

שני גברים שעושים הורדות ידיים בשחור לבן

אין הרבה מקומות היום שעושים השתלת שיער FUT, והמומחים בתחום עברו ברובם המוחלט ל-FUE. עם זאת עדיין מעניין לראות את ההבדלים שבין השיטות. שימו לב שאף אחת מהשיטות האלה אינה מושלמת ונטולת פגמים – לכל אחת מהן יש יתרונות וחסרונות משלה.

השתלת יחידת זקיק שיער (FUT) חילוץ יחידת זקיק שיער (FUE)
תהליך הטיפול המנתח קוצר רצועת עור עם שיער בריא מהאזור התורם בעזרת אזמל. העוזר שלו יכול לבצע את חילוץ הזקיקים חילוץ זקיקי השיער מהאזור התורם מתבצע באמצעות כלים מיקרו-כירורגיים. החוק אוסר לבצע את סוג הטיפול הספציפי הזה בלי רשיון ואישור מיוחד
מיקום האזור התורם מקור השתלים העיקרי הוא בחלק האחורי של הקרקפת, שם נמצא השיער העבה ביותר כל אזור בקרקפת
משך התהליך 5-7 שעות זמן ארוך יותר כולל אפשרות לכמה סבבים נפרדים
כיסוי הפצעים תפירה רפואית אין צורך בתפרים
תהליך ההחלמה בערך שבועיים בערך שבוע
הצטלקות נשארת צלקת קווית הצטלקות יחסית זניחה

לטיפול FUE יש כמה יתרונות מהותיים שהופכים אותו לשיטה המועדפת על ידי הרופאים: הוא פחות מכאיב לעומת FUT, לא מצריךתפרים ולא משאיר צלקות.

שימו לב שכשאתם עושים השתלת שיער, יש לקחת בחשבון את הדברים הבאים:

 • המדינה שבה יתבצע הניתוח.
 • המרחק מהמרפאה שבה ייערך הטיפול לבית או לשכונה שבה אתם מתגוררים. עדיף לבחור בקליניקה שנמצאת קרוב לאזור המגורים שלכם – זה יקל על שגרת הטיפול בתקופת ההתאוששות לאחר הניתוח.

הדרך הטובה ביותר לקבל תשובות לכל השאלות, היא להתייעץ עם גורם מקצועי בתחום השתלות השיער. היועץ שתפנו אליו יוכל לקבוע את הטכניקה המתאימה ביותר עבורכם (כמו למשל שילוב של FUE עם DHI ספיר – שדרוג של שיטת ה-FUE). הוא יתחשב בחומרת והיקף נשירת השיער שלכם, הגודל של האזור המקריח שצריך לטפל בו, וכמות השיער הבריא באזור התורם,

אם אתם רוצים להתרשם ממה שמצפה ומחכה לכם בתהליך ההשתלה (גם אחרי הניתוח עצמו), כתבתי מאמר מפורט על תהליך השתלת שיער: פירוט מלא על התהליך מא' ועד ת'.

סיבוכים אפשריים של תהליך השתלת שיער

בחור צעיר עם הראש בין הידיים יושב על ספסל בפארק

אחרי שהכרנו את היתרונות והצדדים החיוביים של השתלת שיער, הגיע הזמן להציג את הצד השני של המטבע ולדון בסיכונים ובמוקשים שאתם עלולים להיתקל בהם אחרי התהליך.

על פי מחקר שהתפרסם בספרייה הלאומית לרפואה של ארצות הברית, הסיכונים העיקריים של השתלת שיער לגברים הם פגיעות ונזקים באזור התורם ובאזור המושתל. הם יכולים להיגרם מסיבוכים, כשלים וטעויות אנוש במהלך הניתוח או בתקופת ההתאוששות אחריו.

לפניכם רשימה של הסיבוכים האפשריים:

 • דימום: למרות שמדובר בתופעה נדירה, ניתן לעצור אותו בקלות באמצעות הפעלת לחץ על המקום הפגוע או תפירת האזור.
 • חוסר תחושה: מטופלים מסוימים סובלים מחוסר תחושה זמנית באזור התורם. תופעה זאת יכולה ללוות אתכם אפילו 18 חודשים לאחר הניתוח, אבל בדרך כלל היא תחלוף בעצמה מבלי לגרום לכל נזק ממשי.
 • שיהוקים: 5% מהמטופלים שעברו השתלת שיער סובלים מהתקפי שיהוק שנמשכים כמה שעות לאחר הניתוח.
 • זיהום: בעיה נדירה שמתרחשת אצל מטופל אחד מתוך 1000. ניתן לפתור אותה באמצעות טיפול אנטיביוטי.
 • היווצרות של קרום על עור הקרקפת באזור התורם.
 • גרד.
 • נפיחות בקרקפת.
 • רפיון והצטמקות עור הקרקפת.
 • מראה מוזר, בובתי ולא טבעי של השיער המושתל – תופעה שיכולה לקרות בקליניקות לא מקצועיות והשתלה שמבוצעת על ידי רופאים גרועים.

הטיפול בקרקפת בתקופת ההחלמה שלאחר התהליך

אישה צעירה בתקופת החלמה אחרי השתלת שיער עושה יוגה על עמוד ליד עצים

 • מומלץ למלא את ההוראות שאתם מקבלים מהרופא שלכם. תקפידו ליישם את כל ההנחיות שקיבלתם בנוגע לטיפול בפצעים שנשארו לאחר הניתוח.
 • תדווחו באופן מיידי על כל כאב חזק, דימום, או תסמינים מדאיגים אחרים. אל תתביישו לפנות לרופא שלכם בכל בעיה או שאלה.
 • הרופאים בדרך כלל ממליצים להימנע מפעילות גופנית מאומצת שיכולה להעלות את לחץ הדם שלכם ולגרום לדימום. מאותה הסיבה, יש רופאים הממליצים גם להימנע מקיום יחסי מין במשך 10 ימים לאחר הניתוח.

כמה עולה השתלת שיער?

כרטיס אשראי וכסף מזומן בתוך כיס אחורי של ג'ינס

עבור אנשים רבים, מחיר השתלת שיער הוא אחד מהקריטריונים החשובים ביותר שמשפיע על ההחלטה האם לעבור ניתוח השתלת שיער או לוותר עליו. שיטת ה-FUE הפכה את הניתוח לנוח, מדויק ויעיל יותר מאי פעם, עם זאת כמובן שזה יתבטא היטב בעלות של התהליך. מדובר בהוצאה כספית משמעותית, ולכן במסגרת ההכנות לטיפול ההשתלה שתעברו, חשוב שתתחשבו גם בהיבט הפיננסי ותוודאו שתוכלו לגייס את סכומי הכסף הנדרשים.

אבל יש גם חדשות טובות שתשמחו לשמוע: בגלל שמדובר בשוק תחרותי שלא מפסיק לצמוח ולהתרחב, המחיר הממוצע של השתלת שיער דווקא ירד לאחרונה. כל מרפאה מנסה למשוך אליה כמה שיותר לקוחות ואחת מהדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא להציע מחיר משתלם ואטרקטיבי ביחס לשאר ההצעות בשוק. העלות של הטיפול נקבעת על ידי הגורמים הבאים:

 1. כמות הזקיקים. העלות של הניתוח תלויה בעיקר במספר הזקיקים שהמנתח ישתמש בהם. הכמות הנדרשת מושפעת מהיקף נשירת השיער שלכם. המשוואה מאוד פשוטה: יותר זקיקים = מחיר גבוה יותר, ולהיפך.
 2. המוניטין של המנתח. מומחה מנוסה הידוע בעבודה האיכותית שלו בדרך כלל יגבה מכם מחיר גבוה יותר עבור הטיפול, אבל תקבלו את השירות הטוב ביותר והתוצאה הכי טובה שאפשר לקבל.
 3. המדינה שבה תערכו את הניתוח: מחיר ההשתלה תלוי גם במיקום המרפאה שבה תעברו את הטיפול. במדינות מפותחות עם יוקר מחייה גבוה יותר, תצטרכו להוציא מכיסכם סכומים גבוהים יותר. לעומת זאת, אם תעשו השתלת שיער בטורקיה ותחזרו עם שיער חדש, תוכלו לחסוך המון כסף.
 4. טכניקת ההשתלה: לשיטת FUE יש כמה "תתי שיטות". בנוסף, גם סוג ההרדמה משפיע על העלות.
 5. כמות הסשנים שתצטרכו: בעוד שחלק מהמרפאות המתמחות בהשתלת שיער מתמחרות את ההשתלה בהתאם למספר הזקיקים, קליניקות אחרות מתחשבות גם במספר הסבבים שהטיפול ידרוש. זה נכון בעיקר עבור השתלת שיער בשיטת FUE שבדרך כלל מתחלקת לכמה מפגשים נפרדים.
 6. עלויות נלוות ועקיפות של שגרת הטיפוח והטיפול לאחר הניתוח: לאחר ביצוע ההשתלה עצמה, תצטרכו לרכוש כמה מוצרים ותכשירים רפואיים שהמנתח שלכם ימליץ עליהם כדי לטפל בקרקפת ובשתלים החדשים באופן הטוב והיעיל ביותר.

איך כמות הזקיקים משפיעה על עלות השתלת השיער?

בחור צעיר עם היד בתוך זקיקי השיער

המחיר הממוצע של שתל אחד נע בין בערך 8-20 שקלים פחות או יותר (יכול להיות שהמספר כבר השתנה מאז כתיבת המאמר הזה). מספר השתלים שתצטרכו נקבע על ידי הקריטריונים הבאים:

דרגת התקרחות תיאור נשירת השיער מספר השתלים טווח המחירים
שלב 2 בסולם נורווד תחילת נסיגה בקו השיער 400 – 800 4,000 – 20,000 ש"ח
שלב 3 בסולם נורווד קו שיער נסוג 800 – 1,000 8,000 – 25,000 ש"ח
שלב 4 בסולם נורווד התקרחות גברית טיפוסית 1,000 – 1,500 10,000 – 35,000 ש"ח

אם הגעתם לשלב השביעי של התקרחות על פי סולם נורווד ובקושי נשאר שיער על הקרקפת שלכם, תצטרכו להשתמש ב-7,000 שתלים לכל היותר כדי למלא את הקרחות שלכם בשיער בריא ושופע, מה שהולך לייקר את ההשתלה. אבל, במקרים רבים, המרפאות השונות שמבצעות השתלות שיער נותנות הנחה רצינית.

לפרטים נוספים השאירו מספר טלפון ומומחה להשתלות שיער יצור איתכם קשר:

מחיר של השתלת שיער בטכניקת FUT

כמו שכבר אמרתי, השיטה הזאת היא הרבה פחות נפוצה היום, וגם לוקחת פחות זמן ואינה דורשת התמקצעות מיוחדת. לכן, לא קשה להבין שהמחיר של ניתוח מהסוג הזה נמוך יותר. עם זאת, מנתחים רבים נוהגים לתמחר ניתוח FUT על פי מספר המפגשים שהטיפול ידרוש. ברוב המקרים, קשה מאוד לחזות מראש את מספר הסבבים המדויק שתצטרכו לעבור, כי אי אפשר לדעת כמה זקיקים בריאים ניתן לחלץ מכל רצועת עור.

מחיר של השתלת שיער בטכניקת FUE

זאת שיטת השתלת השיער המתקדמת ביותר, וזה משתקף היטב בתג המחיר שלה. הטכניקה דורשת התמחות וכישורים מיוחדים, תהליך העבודה איטי ומורכב יותר, וכל ההיבטים האלה מעלים את המחיר של הטיפול. אם בחרתם בניתוח FUE, הוא יעלה לכם בין 10,000 ל-20,000 ₪.

השתלת שיער זולה

מה שהישראלים הכי שונאים זה לצאת פראיירים. אנחנו מתים על מבצעים ומחירי רצפה שגורמים לנו לחשוב שיצאנו גדולים. כשתבדקו את העלויות של ניתוחי השתלת שיער, תגלו פער עצום במחירים השונים.

לא סתם כל האינטרנט מפוצץ בפרסומות של השתלות שיער בטורקיה במחירי מציאה. אבל כמו שאומרים: "מי שמחפש את הזול, בסוף משלם ביוקר". אם קיבלתם מחיר של $1,000 על השתלת שיער, אני יכול להבטיח לכם שכמעט בוודאות שמדובר בנוכלים, או ברופא בלי תעודות, או בקליניקה שנמצאת במחסן של מישהו בטורקיה.

אם תנסו לחסוך כל שקל על השתלת שיער, ותיפלו על נוכל, סביר להניח שתקבלו תוצאה מזעזעת עד לרמה שכבר עדיף והייתם נשארים קרחים. אני מאוד רציני: אם מציעים לכם השתלת שיער בפחות מ-5,000 ₪, אפילו בפחות מ-8,000 ₪, תברחו ומייד!

תזכרו שהשתלת שיער היא ניתוח לכל דבר וזה לא משחק ילדים, ואם אתם באמת רוצים ליהנות משירות מעולה ותוצאות מוצלחות, אף פעם אל תתפשרו על איכות. טיפול רשלני וחובבני שלא נעשה בצורה מקצועית זה הדבר האחרון שאתם רוצים. אם השתלים החדשים שלכם ייפלו תוך זמן קצר או תסבלו מסיבוכים לא נעימים, אתם תתחרטו בגדול שהתקמצנתם בהתחלה.

איך לבחור את הקליניקה והצוות הרפואי הטובים והאמינים ביותר?

צוות רפואי מוביל בקליניקה של השתלות שיער

כשאתם מחליטים איפה לבצע השתלת שיער ובידי מי להפקיד את הקרקפת והשיער שלכם, תבחרו מקום בטוח ואמין שמתמחה בטיפולי שחזור שיער וידוע בתוצאות המדהימות שהוא מעניק ללקוחות שלו.

תמצאו מנתח מנוסה שקיבל הכשרה רשמית בתחום ומוסמך לבצע טיפולים כאלה, ושהוא מוכר על ידי איגוד משתילי השיער הבינלאומי – ISHRS. חשוב שזה יהיה רופא שיצר לעצמו מוניטין חיובי ויכול לספק קבלות מוכחות – בימינו לכל רופא שמכבד את עצמו יש עמוד אינסטגרם עם עשות ולפעמים מאות תמונות של לפני ואחרי.

כשאתם שוקלים ברצינות קליניקה ומנתח מסוימים, תעברו על הביקורות וחוות הדעת של מטופלים שעברו השתלת שיער במרפאה הזאת. אם יש לכם קרוב משפחה או חבר שעבר השתלת שיער והוא מרוצה מהתוצאות, תבררו איזה מנתח טיפל בו.

אם התקדמתם לשלב הבא והגעתם לפגישת ייעוץ והיכרות עם המתווך או הרופא, אל תתביישו לבקש תעודות ורישיונות של הרופא. בנוסף, אתם יכולים להסתמך גם על תחושת הבטן שלכם והרושם הראשוני שקיבלתם: אם אתם רואים שהרופא או המתווך מתנהג באופן חשוד, מתחמק מכל השאלות שלכם, ורק מנסה לשכנע אתכם לחתום על החוזה ולהסתלק כמה שיותר מהר, כדי שתחפשו מקום אחר.

הנה רשימה של הרופאים הכי טובים להשתלות שיער שאנחנו מכירים:

דוקטור לבנט אקאר, טורקיה

דוקטור לבנט אקאר יושב במשרד שלו ומחזיק ספר על השתלות שיערד"ר. אקאר הוא ד"ר לרפואה, חבר האיגוד העולמי של מומחי השתלות השיער ISHRS. יליד גרמניה, בוגר הפקולטה היוקרתית לרפואה: "CAPA" באוניברסיטת איסטנבול, טורקיה. את השכלתו בתחום האסתטיקה הרפואית והשתלות השיער רכש בגרמניה ובטורקיה.

בשנת 2005 החל את דרכו בתחום השתלות השיער וזמן קצר לאחר מכן הקים את המרכז הרפואי לאסתטיקה: "Cosmedica" באיסטנבול.

ד"ר אקאר הוא מחלוצי הרופאים שהביאו את שיטת ה-FUE להשתלת שיער לתודעה העולמית. המרכז הרפואי שהקים היה הראשון ששיתף פעולה בתחום השתלות השיער עם בתי חולים מובילים בטורקיה, והקליניקה שלו הייתה הראשונה שקיבלה את הרשיון של משרד הבריאות הטורקי בתחום.

ד"ר אקאר הוא חבר מן המניין באיגוד העולמי של מומחי השתלות השיער: "ISHRS" – איגוד אשר חברים בו רק הרופאים שעומדים בסטנדרטים הגבוהים והמחמירים ביותר בתחום.

ד"ר אקאר נחשב ל: "גורו" בתחום של השתלות השיער, והוא רופא עטור פרסים ופורץ דרך בחידושים והתפתחויות של תחום השתלות השיער. בנוסף, ד"ר אקאר הוא מרצה מבוקש שמשמש כמדריך מקצועי לרופאים וצוותים רפואיים.

נסיונו העשיר של ד"ר אקאר מונה עשרות אלפי השתלות שיער של מטופלים מ-92 מדינות ברחבי העולם, והתוצאות משנות החיים של הצוות הרפואי שהוא עומד בראשו מככבות בפורומים האינטרנטיים הכי גדולים ומובילים בעולם.

דוקטור אנסטוסיוס ווקריס, יוון

דוקטור אנסטוסיוס ווקריס רופא השתלות שיער יווןד"ר ווקריס הוא כירורג פלסטי מהשורה הראשונה בעולם, חבר מסוג חוקר ומרצה בכיר ב-ISHRS, אשר תחתיו מבצעים את ההשתלה רופאים שהינם דוקטור ברפואה MD בלבד. ד"ר ווקריס זכה בתואר Top Doctor ווקריס, אשר נחשב מרצה מבוקש בכל הכנסים החשובים, מכשיר רופאים ואחיות ברחבי אירופה ומאמן את הרופאים שעובדים תחתיו ומבצעים את הטיפולים באופן אישי .

הקליניקה של ד"ר אנסטוסיוס ווקריס באתונה (אחת מתוך 13 בכל יוון וקפריסין) היא קליניקה עטורת פרסים ברמה הגבוהה ביותר, מהמפורסמום והמבוקשות ביותר באירופה. מדובר בקליניקה עם סטנדרטים של רפואת עילית עם אווירה בוטיקית ומפנקת וכפופה לכל החוקים והתקנות המחמירות של האיחוד האירופי.

אתם לא לבד: מפורסמים שעברו השתלת שיער

גם סלבריטאים שכולנו מכירים ואוהבים לא יכלו להרשות לעצמם להישאר מאחור והחליטו לקפוץ על הטרנד החדש ולהחזיר את השיער שלהם לימים הטובים שלו.

בעידן של הסמארטפונים, המצלמות הדיגיטליות והרשתות החברתיות, אנחנו עוקבים באובססיביות אחרי הכוכבים שאנו מעריצים. הציבור הרחב יידע מהר מאוד על כל שינוי קטן בקו השיער שלהם – כל סימן או רמז לתחילתה של התקרחות יהפוך לשיחת היום ויגיע לכותרות הראשיות.

כשמדובר על ספורטאים, כוכבי קולנוע, וזמרים, ששומרים על התדמית שלהם וחייבים להיראות במיטבם כל הזמן, שיער דליל הוא דבר שפשוט לא בא בחשבון. בואו נכיר כמה כוכבים מהשורה הראשונה שעברו השתלת שיער.

השתלת השיער של ג’וני דפ

הכוכב ההוליוודי הופיע בכמה שוברי קופות ותוכניות טלוויזיה, כמו המספריים של אדוארד ודרמת המלחמה פלטון, אבל מעל הכול הוא ידוע בתור שודד הים הנועז והחצוף ג’ק ספארו מתוך סדרת הסרטים האהובה: "שודדי הקאריביים".

למרות שהוא חגג לא מזמן את יום הולדתו ה-56, ג’וני דפ עדיין מתהלך עם שיער עבה ומתולתל שאפשר רק לקנא בו. קו השיער הנמוך והרעמה הצפופה והשופעת הפכו לסימן ההיכר שלו. קשה אפילו לדמיין שבעבר הרחוק הקרקפת שלו הייתה במצב הרבה יותר גרוע ועגום. אם נשווה בין התמונות שנלקחו לאורך שלבים שונים בקריירה שלו, לא קשה להבחין בהבדלים מחשידים.

למרות שהוא אף פעם לא הודה שהוא עבר השתלת שיער, התצלומים של השחקן הידוע מסגירים בקלות את הסוד הזה. אם נבחן תמונות שצולמו כשהוא היה בשנות העשרים המוקדמות שלו, אי אפשר לפספס את הנסיגה בקו השיער שלו.

אבל, אם נסתכל על תמונות עדכניות שצולמו לאחרונה, רואים הבדל משמעותי במצב השיער. ההסבר הסביר ביותר למהפך בקו השיער של דפ זה ניתוח השתלת שיער. אי אפשר להתווכח עם העובדה שהשיער של דפ נראה טבעי במיוחד וקשה להבחין בכל סימן לשתלים. כך, שאם הוא באמת ביצע השתלת שיער, הוא לא חסך בעלויות והלך על הטוב ביותר.

ייתכן שההשתלה המוצלחת של דפ היא ההוכחה הטובה ביותר ליכולת של השתלת שיער להעניק מראה כמעט מושלם שמחזיק מעמד לתמיד.

השתלת השיער של ווין רוני

החלוץ המוכשר של מנצ’סטר יונייטד הוא עוד דוגמה מצוינת להשתלת שיער מוצלחת. פשוט תצפו במשחקי כדורגל של הפרמייר ליג מעונת 2010-2011 ותראו את רוני המקריח.

כנראה שכוכב הכדורגל הבריטי לא היה מרוצה מהמצב, ובראיונות שונים שהעניק הוא הכריז על כך באופן פומבי. הוא הדגיש כמה זה מבאס ומתסכל להתחיל לאבד את השיער עוד לפני שהוא כיבה 25 נרות על עוגת יום ההולדת. אבל, בשנת 2016, השיער של רוני עבר מהפך מדהים: המפרצים והשיער הדליל נעלמו באורח פלא. הודות לקליניקת שחזור שיער מפורסמת בלונדון, כל בעיות השיער של רוני נשארו בעבר הרחוק.

עם זאת, צריך לציין שהדרך להצלחה הייתה ארוכה, מפותלת ורצופת מכשולים. על פי הדיווחים באמצעי התקשורת, רוני נאלץ לעבור 3 או 4 השתלות שיער בין השנים 2011-2014 עד שהוא קיבל תוצאה מושלמת. לדברי העיתונאים, התענוג הזה עלה לו 30 אלף ליש"ט (כמעט 140,000 ₪), אבל תאמינו לי שזה קטן עליו.

השתלת השיער של ג’ייסון דונובן

ג'ייסון דונובן אחרי השתלת שיער

כמה חודשים לאחר הווידוי המרגש של ווין רוני על השתלת השיער שהוא עבר, כוכב הפופ האוסטרלי חשף בפני כל העולם שהוא חיקה את הכדורגלן המפורסם וביצע טיפול השתלת שיער בעצמו. בראיון בלעדי שהעניק לצהובון הבריטי "סאן", הוא תיאר עד כמה הוא התרשם מהסיפור של רוני והבין שגם הוא חייב לבצע השתלת שיער.

השיער שלכם, ההחלטה שלכם

בשורה התחתונה, ההחלטה האם לבצע השתלת שיער או לחפש פתרון אחר נמצאת אך ורק בידיים שלכם. במאמר הזה, ניסיתי לתת לכם את המידע השימושי, החשוב והמועיל ביותר בנוגע לתהליך הזה, כדי שתקבלו את ההחלטה השקולה והנכונה ביותר שתהיו מרוצים ממנה.

השתלת שיער היא פתרון קבוע לשיער שכבר נשר, אבל הוא אינו יכול למנוע נשירת שיער עתידי. למרות שהמחיר של הניתוח הוא שיקול חשוב, הוא הקריטריון האחרון שאתם צריכים לקחת בחשבון.

והכי חשוב, אתם צריכים לזכור שהטיפול הזה אינו מתאים לכולם. במקרים מסוימים, הוא פשוט לא יכול לספק את הסחורה, ולכן חשוב להתייעץ עם מומחה בתחום ולדון אתו האם אתם מועמדים טובים להשתלת שיער.

האם יש תחליפים ראויים להשתלת שיער?

בחור צעיר בונה מגדל מאבנים בטבע

טיפול השתלת שיער זה לא הפתרון היחיד שעומד לרשותכם, ויש עוד מגוון שיטות אחרות שתוכלו לנסות. אולי הגישות שאני הולך לתאר הן לא נוחות ופשוטות כמו השתלת שיער, שבה המנתח עושה את כל העבודה במקומכם, אבל מדובר בשיטות טבעיות לגמרי והרבה יותר זולות.

קיימת דרך לעורר ולהפעיל זקיקי שיער רדומים במרחק של סנטימטר אחד מסביב לקו השיער. בשונה מהזקיקים המתים בקו השיער עצמו, עדיין ניתן להציל את השערות האלה.

כבר כתבתי בהרחבה על השיטה היעילה הזאת שתעזור לסלק את ה-DHT מהקרקפת ולעודד את צמיחת השיער. אבל, במיוחד לאלה שאין להם מושג על מה אני מדבר, אני אסביר בקצרה למה הכוונה.

הצעד הראשון הוא לבצע ניקוי וליטוש יסודי של עור הקרקפת באמצעות פילינג שמכיל חומצה סליצילית. התכשיר הזה יסלק משקעי סבום (שומן טבעי) מיותרים שהצטברו בעור. הם יכולים לעצור צמיחת שערות חדשות ומכילים את הורמון ה- DHT שפוגע בשיער, ולכן עדיף להרחיק אותם מהקרקפת שלכם. אפשרות אחרת היא להשתמש בשמפו עם חומצה סליצילית, אבל אני בכל זאת ממליץ ללכת על הפילינג. לאחר שקילפתם את הפסולת והשומן העודף מהעור, אני ממליץ לעשות מזותרפיה עם דרמה רולר. מדובר בגלגלת המצוידת במחטים זעירות שחודרות לשכבה החיצונית של העור ומגבירות את ייצור הקולגן בעור.

הדקירות השטחיות והלא מורגשות של המחטים הקטנטנות מפעילות את מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף: הוא מאיץ את ייצור התאים החדשים ומגביר את יכולת כלי הדם לתקן ולחדש את העור. התהליך הזה גם ממריץ את זרימת הדם ומחזיר לחיים את זקיקי השיער.

הצעד הבא הוא להכין סרום לשיפור צמיחת השיער. הוא מכיל נבחרת מובחרת של רכיבים חיוניים לצמיחת שיער חזקה ובריאה כמו שמן אמו, דקל ננסי, תפוח (העשיר בפוליפנולים), ועוד רבים וטובים.

מדובר בהרכב מנצח של מרכיבים מועילים להצמחת השיער.

כשמוצרי הטיפול והטיפוח הטבעיים האלה משתלבים בשינויים החיוביים בתפריט התזונתי ובסגנון החיים שלכם, יש סיכוי שתצמיחו בחזרה לפחות חלק מהשיער שלכם – אבל תזכרו מדובר בתהליך מאוד ארוך ולא בטוח שהוא יעבוד על כל אחד, ולכן רוב האנשים מעדיפים ללכת על בטוח ופשוט לעשות השתלת שיער.

נשמח לשמוע איפה אתם מתכננים לעשות השתלת שיער או איפה כבר עשיתם אותה, בתגובות שלמטה!

פרופסור יגאל בולדינג

יגאל הוא דמות פיקטיבית של פרופסור מפורסם בתחום נשירת והשתלות השיער. מוחו הוא מעיין ידע לא נגמר של כל מה שקשור לנשירת שיער גברית, וגם קצת נשית. פרופסור בולדינג תמיד ישמח לענות על שאלות, לתת מענה לקוראי האתר ולפרסם מחקרים, מאמרים, טיפים וגם את הגיגיו האישיים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close