השתלת שיער

סיכונים של השתלת שיער: 7 סיכונים ותופעות לוואי נפוצות

במאמר הזה נדבר על השתלת שיער, תופעות לוואי, סיכונים וכל הסיבוכים האפשריים של הטיפול הזה.

השתלות שיער הפכו לפתרון הנפוץ ביותר עבור אנשים שסובלים מנשירת שיער, התקרחות, שיער דליל וקו שיער בנסיגה, ולמרות היתרונות והתוצאות המרשימות של הטיפול הפופולרי והמבוקש, חשוב להכיר את הצד השני של המטבע ולהיות מודעים לסיכונים של ולתופעות הלוואי הלא נעימות שיכולות להיגרם מהתהליך הפולשני.

למרות שבשנים האחרונות השתלות שיער הפכו לטיפול מקובל, נפוץ ולגיטימי, זה לא אומר שהוא בטוח לגמרי ונטול סיכונים אפשריים. לכן, בנינו רשימה של 7 תופעות הלוואי הנפוצות ביותר שיכולות להיגרם כתוצאה מהשתלת שיער (גם כשמדובר על השתלת שיער לגברים וגם כשמדובר על השתלת שיער לנשים).

סיכונים של השתלת שיער: אז אילו תופעות לוואי יכולות להיות לטיפול השתלת שיער?

גבר מסביר לאישה על השתלת שיער תופעות לוואי

כמו בכל הליך רפואי, חלק מהמטופלים עוברים את הניתוח ללא בעיות מיוחדות, בעוד שהאחרים סובלים מאחת או יותר מתופעות הלוואי הבאות:

צלקות

השתלת שיער סיכונים צלקת על הצד האחורי של הקרקפת

השתלת שיער סיכונים: צלקות. השתלה יכולה להשאיר צלקות רחבות מעל העור. מדובר בתופעת לוואי יחסית נפוצה, שהסיכוי שלה יורד ככל שהמומחיות של הרופא המשתיל עולה. ברוב המקרים, השיער המכסה את הצלקת מסתיר אותה לגמרי, אך היא עדיין עלולה לפגוע במראה החיצוני של ראשכם.

לכן, אנשים הנוטים להצטלקות בעייתית ולא תקינה צריכים לוותר על השתלת שיער.

חוסר תחושה

שלושה גברים מדמים חוסר תחושה שהוא אחד הסיכונים של השתלת שיער

מדובר בחוסר תחושה באזורי הקרקפת שבהם התבצע הטיפול. בערך 1 לכל 10 מהאנשים שעברו ניתוח שחזור שיער מדווחים על התופעה הזאת. בדרך כלל, מדובר בתופעת לוואי זמנית שמתפוגגת מעצמה ככל שהגוף מסתגל ומתרגל לשיער המושתל שנקלט בקרקפת. אם אתם סובלים מתופעת הלוואי הזאת, מומלץ ישר ליצור קשר עם הקליניקה שבה ביצעתם את ההשתלה, כדי לקבל ייעוץ מקצועי מהרופא.

שטף דם

סיכונים השתלת שיער גבר עם שטף דם

מדובר בתופעת לוואי שלרוב נגרמת כתוצאה מחוסר הניסיון או המקצועיות של הרופא המשתיל. כל עוד אתם עושים את הטיפול בקליניקה איכותית, הסיכוי לטעויות שנובעות מחוסר ניסיון יורד.

הופעת שיער דק ודליל

גבר מסתכל במראה ובודק אם הוא סובל משיער דליל נשירת שיער תופעות לוואי

קודם כל, החדשות הטובות הן שברוב המקרים הבעיה הזאת לא נמשכת זמן רב והצמיחה הטבעית של שיער סמיך ושופע מתחדשת במהירות.

התופעה הזאת מתרחשת בגלל שהאזור התורם ששימש לשחזור השיער המקריח נפגע בעצמו לאחר תהליך ההשתלה. לרוב לא מדובר במשהו שצריך להדאיג, אבל חשוב מאוד לעדכן את הקליניקה שבה ביצעתם את ההשתלה כדי לקבל ייעוץ לגבי המקרה הספציפי שלכם.

גרד

חתול מגרד לעצמו את הראש

מדובר בתופעה יחסית נפוצה, שעוברת יחסית מהר אחרי כמה ימים וטיפול נכון. תהליך ההשתלה הוא ניתוח שבו מעבירים שיער מאיזור אחד בקרקפת לאיזור אחר, מה שיכול לגרות את העור בעיקר כשהוא מתחיל להחלים. למרות הרצון העז – מומלץ לא לגרד את הראש. הרופא שביצע את ההשתלה יכול להמליץ לכם על תכשירים שונים שבהם תוכלו להשתמש כדי להקל על הגירוי.

בצקת

בצקת שנוצרה כתוצאה מתופעות לוואי של השתלת שיער

בצקת היא נפיחות שנגרמת כתוצאה של הצתברות נוזלים מתחת לעור.

לרוב, בצקות הנגרמות מניתוחים חולפות מעצמן לאחר זמן מסוים (לרוב כמה ימים) הדרוש לניקוז הנוזלים העודפים. ברוב הגורף של המקרים, לא מדובר בתופעת לוואי חמורה וממושכת, ואם מטפלים בה בצורה נכונה ויעילה, היא לא תפגע בתהליך ההחלמה או תעכב אותו.

דלקת זקיק השיער

תופעת לוואי של דלקת זקיק השיער אחרי השתלת שיער

מדובר בהופעת אדמומיות ופריחה באזור שבו הושתל השיער החדש. זאת תופעה מציקה שגורמת לחוסר נוחות רבה אצל המטופל שסובל ממנה ומלווה בגרד עז ובפגיעה במראה החיצוני של עור הקרקפת.

השתלת שיער סיכונים: סיכום ומסקנות

בחור צעיר מסכם את המסקנות של נשירת שיער סיכונים ותופעות לוואי

למרות שניתוחי השתלת שיער כרוכים לפעמים בכמה תופעות לוואי, עדיין מדובר בטיפול יחסית בטוח. ברוב המקרים, תופעות הלוואי לא נמשכות זמן רב, אך כן יכולות לפגוע במראה החיצוני שלכם ולהביא לתחושת חוסר נוחות זמנית.

כדי למזער את הסיכון לתופעות לוואי, חשוב לבחור ברופא מנתח מנוסה שעבר הכשרה מקצועית על מנת להפחית באופן משמעותי את הסיכון של דימום או כל סיבוך אחר במהלך הניתוח, וכמובן את תופעות הלוואי האפשריות שאחריו.

יגאל בולדינג

יגאל הוא דמות פיקטיבית של פרופסור מפורסם בתחום נשירת והשתלות השיער. מוחו הוא מעיין ידע לא נגמר של כל מה שקשור לנשירת שיער גברית, וגם קצת נשית. פרופסור בולדינג תמיד ישמח לענות על שאלות, לתת מענה לקוראי האתר ולפרסם מחקרים, מאמרים, טיפים וגם את הגיגיו האישיים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *