השתלת שיער מחיר – סקירה מקיפה על כמה עולה השתלת שיער

קצרים בזמן? הנה הטיפול הכי טוב בנשירת שיער לשנת 2024.

HRGrowth – מוצר ייחודי המסייע בחיזוק שורש השיערה ובמניעה של נשירת שיער. לחצו כאן כדי לקבל הנחה על ההזמנה הראשונה!

מחיר השתלת שיער: כמה עולה השתלת שיער? ניתוח השתלת שיער הוא אחד מהפתרונות הפופולריים ביותר להתקרחות ונשירת שיער, אבל הוא גם אחד מהטיפולים היקרים ביותר בתחום.

במאמר זה, אני הולך לבחון באופן מעמיק כמה עולה השתלת שיער. נפרט ממה מורכבת ההשקעה הכספית שתצטרכו להוציא מכיסכם תמורת הטיפול, ונדון בגורמים העיקריים שמשפיעים על תמחור הטיפול (כולל מיקום המרפאה שבחרתם לעצמכם וטכניקת ההשתלה).

אני הולך גם לגעת במידע כללי אחר על השתלות שיער, כמו המועמדים המתאימים ביותר לטיפול והסיכונים האפשריים. בנוסף, נדון בכמה שיטות זולות יותר לעידוד צמיחת שיער מחודשת שגם אנשים עם תקציב מוגבל וצנוע יותר יוכלו להרשות לעצמם.

מה זה השתלת שיער?

לפני ואחרי של גבר שעבר השתלת שיער

לפני שנדבר על מחיר של השתלת שיער כזאת או אחרת, בואו קודם נבין במה מדובר.

בעיקרון, מדובר בהליך ניתוחי שכולל הסרת שיער בריא מאזור אחד של הקרקפת (האזור התורם) והשתלתו באזור הבעייתי והמקריח שבו יש לטפל (האזור הנתרם).

הטיפול מתבצע על ידי מנתח מוסמך המתמחה בשחזור השיער. מדובר באחד מהפתרונות הידועים והמבוקשים ביותר בשוק הטיפולים בשיער דליל.

בניגוד לאופן שבו הטיפול הזה משווק לעיתים קרובות, לא מדובר בפתרון פלא שירפא את ההתקרחות שלכם לתמיד, וגם השתלת שיער היא לא בדיוק "תרופה" בהגדרה.

מדובר בטכניקה שמטרתה להפחית ולטשטש שיער נסוג ודליל, ובמקביל לחדש את צמיחת השיער הטבעית והתקינה באזור המושתל.

עם זאת, היעד השני והשאפתני יותר לא תמיד יתגשם, וחשוב לקחת את זה בחשבון כשאתם שוקלים ומתלבטים לגבי הטיפול. אין הבטחה שכל השתלים ייקלטו היטב ויצמחו לאורך זמן ובצורה קבועה.

אם אובחנה אצלכם התקרחות גברית טיפוסית (MPB), אז כבר בטח היה לכם את העונג להכיר את סולם נורווד לדירוג רמת ההתקרחות. בקצרה, מדובר בסקאלה שנועדה לקבוע את חומרת ההתקרחות הגברית הטיפוסית שאתם סובלים ממנה.

ניתן להבחין בהתקרחות כבר כשהיא נמצאת בשלב 2 על פי סולם נורווד, אבל מנתחים רבים נוטים לבצע את ההשתלה רק על מטופלים שנמצאים לפחות בשלב 3 ומעלה.

כמו כל טיפול ניתוחי אחר, השתלות שיער יכולות לגרור לכמה סיבוכים. בנוסף לכך, מטופלים שעברו את התהליך עלולים לחוות מספר תופעות לוואי (כמה מהן קבועות).

כמה עולה השתלת שיער?

הגיע הזמן לעבור לשאלה המרכזית שלשמה התכנסנו: כמה עולה ניתוח השתלת שיער? יש הבדלים עצומים בין מחירי הטיפולים שמשתנים ממקום למקום ומושפעים מגורמים שונים.

אבל כדי שתוכלו להעריך בצורה גסה כמה זה הולך לעלות לכם, אני מצרף נתונים של מטופלים אמיתיים שעברו השתלת שיער במדינות שונות בעולם ודיווחו על הסכום שהם שילמו.

לפניכם, הנתונים המפורטים מאתר RealSelf:

השתלת שיער בישראל

 • מחיר השתלת שיער ממוצע: $8,600
 • המחיר הנמוך ביותר: $7,100
 • המחיר הגבוה ביותר: $10,000

השתלת שיער באנגליה

 • מחיר השתלת שיער ממוצע: $5,975
 • המחיר הנמוך ביותר: $5,900
 • המחיר הגבוה ביותר: $6,000

מחירי השתלות בטורקיה

 • מחיר השתלת שיער ממוצע: $5,975
 • המחיר הנמוך ביותר: $2,400
 • המחיר הגבוה ביותר: $4,000

השתלת שיער בקנדה

 • מחיר ממוצע: $16,200
 • המחיר הנמוך ביותר: $12,400
 • המחיר הגבוה ביותר: $20,000

השתלת שיער בהודו

 • מחיר ממוצע: $2,475
 • המחיר הנמוך ביותר: $400
 • המחיר הגבוה ביותר:$5,000

השתלת שיער בארצות הברית

 • מחיר ממוצע: $6,375
 • המחיר הנמוך ביותר: $4,500
 • המחיר הגבוה ביותר: $10,000

 קחו בחשבון שלא מדובר בנתונים רשמיים, אלא במידע שהועבר על ידי המטופלים עצמם. לכן, סביר להניח כי מחיר השתלת שיער בפועל יהיה טיפה יותר נמוך או גבוה מהמספרים האלה. אם אתם רוצים לקבל מושג ממשי על כמה עולה השתלת שיער, תבצעו סקר שוק מקיף ותבקשו הצעות מחיר מכמה מרפאות שונות.

מה גורם להבדלים במחיר של השתלת שיער?

מאזניים של מחיר השתלת שיער

מחיר של השתלת שיער תלוי בגורמים רבים, כולל מיקום המרפאה שפניתם אליה, המוניטין והניסיון של המנתח, וחומרת ההתקרחות שלכם. בגלל שהמחיר של רוב השתלות השיער מחושב על פי מספר השתלים, ככל שהיקף נשירת השיער שלכם רחב יותר, ככה המחיר של השתלת השיער יעלה בהתאם. בנוסף, יש גם הבדלי מחיר בין השתלת שיער לגברים לבין השתלת שיער לנשים.

למה מחיר השתלת שיער הוא יקר?

מחשבון שמחשב מחיר השתלת שיער

אין מה לעשות, השתלת שיער בריא שיצמח בצורה טבעית באזור המקריח שאותו אתם מעוניינים להסתיר הוא תהליך מסובך ומורכב שדורש הכשרה מקצועית מיוחדת ורמת מיומנות גבוהה, וכמובן, שזה מגיע עם תג מחיר גבוה.

ככל ששיטות השתלת השיער הופכות למשוכללות ומתקדמות יותר, המטופלים הם אלה שמרוויחים בזכות הנוחות של הטיפול והתוצאות המרשימות שהוא מעניק. עם זאת השיטות החדשניות ששולטות כיום ביד רמה (ניתוחי FUT ו- (FUE דורשות הרבה יותר זמן, מאמץ, ומומחיות.

למעשה, השתלת שיער בשיטת קציר רצועות עור (FUT) יכולה לקחת בין 6-7 שעות במפגש אחד! וניתוח קציר יחידת זקיקי שיער (FUE) הוא עוד יותר תובעני מבחינת משך הטיפול ומספר המפגשים הנדרשים.

האם זה שווה את זה?

תמונה של גבר בחליפה עושה סימן עם הבוהן שהכל מצויין

זאת שאלת מיליון הדולר שחולפת אינספור פעמים במוחו של כל מטופל שמתלבט האם ללכת על השתלת שיער. התשובה לגמרי תלויה בכם: לכל אדם יש צרכים, דרישות, העדפות וציפיות משלו, ולכן כל אחד צריך להכריע האם האפשרות הזאת באמת מדברת אליו ועד כמה התוצאה הצפויה מצדיקה את המחיר.

השתלת שיער לא רק תחזיר לחיים את רעמת השיער שתמיד התגאתם בה, אלא תגרום לביטחון ולדימוי העצמי שלכם לזנק לשמיים: כל רגשי המבוכה והנחיתות שנגרמו כתוצאה מההתקרחות, יעלמו ותרגישו שוב צעירים ויפים.

מנתח טוב יעזור לכם לשקול את כל היתרונות והחסרונות ולהחליט האם התהליך הזה באמת מתאים לכם. בנוסף לכך, הוא יספק תמונת מצב מציאותית בנוגע למידת היעילות של הטיפול ולסיכויי ההצלחה שלו במקרה שלכם.

האם קיימים טיפולים זולים יותר?

בן אדם עומד עם כיסים ריקים

למרבה הצער, ממש לא כל אחד יכול להרשות לעצמו מחיר של השתלת שיער. אבל, אם אינכם יכולים להרשות לעצמכם לעבור את התהליך הזה, זה ממש לא אומר שתישארו בלי כלום ושהמצב שלכם אבוד. אני יודע שהנושא המרכזי של המאמר הזה הוא כמה עולה השתלת שיער, עם זאת חשוב שנדבר גם על אפשרויות נוספות וזולות יותר כמו הדמיית שיער ואופציות נוספות:

הצמחת שיער בלייזר רך (LLLT)

הצמחת שיער בלייזר רך היא שיטה ניסיונית המאפשרת לטפל באופן ממוקד באזורים עם שיער דליל ונסוג. את הטיפול ניתן לבצע אצל רופא עור במרפאה, או לערוך אותו בנוחות מירבית מבלי לצאת מהבית בעזרת מכשיר מיוחד (קסדת או מסרק לייזר לנשירת שיער).

השיטה הזאת משיגה את מטרתה באמצעות מספר דרכים שונות. בין היתר, טיפול בקרני לייזר בעוצמה נמוכה מסייע להשיג את הדברים הבאים:

 • לעודד זקיקי שיער רדומים לצמוח מחדש
 • להאריך את שלב הצמיחה הפעילה (אנגן) של השערות
 • להגדיל את מספר זקיקי השיער שנמצאים בצמיחה בריאה ותקינה
 • למנוע מזקיקי השיער להיכנס לשלב המנוחה והמעבר (קטגן) בטרם עת

המדענים מאמינים שכל זה מתאפשר בזכות היכולת של אור הלייזר להיקלט בזקיקי השיער ואולי לשפר את תפקוד המיטוכונדריה ("תחנת הכוח" הפנימית) של התאים: הלייזר "מתדלק" את זקיקי השיער בכמויות גבוהות של אנרגיה שמעניקות להם זריקת מרץ משמעותית לצמוח בצורה טובה וחזקה יותר.

כמה עולה הצמחת שיער בלייזר?

מחיר הטיפול תלוי בבחירה בין הפקדת הקרקפת שלכם בידי מומחה, לבין מכשיר ביתי שמבוסס על טכנולוגיית LLLT.

אם החלטתם לסמוך על עצמכם ולחסוך את הנסיעה למרכז רפואי המתמחה בטיפול, אז תוכלו לרכוש קסדה או מסרק לייזר שהעלות שלהם נעה בין 200 ל- 1,000 דולר. קרוב לוודאי שתמצאו גם אופציות זולות יותר, אבל במקרה הזה כנראה שתקבלו בדיוק את מה ששילמתם עבורו (וממש לא בטוח עד כמה תהיו מרוצים מה: "מציאה" הזולה שהצלחתם למצוא).

טווח המחירים של טיפולי הצמחת שיער בלייזר רך במרפאות יכול להיות רחב מאוד. ברוב המקרים, נדרשת סדרה של כמה מפגשים כדי להשלים את הטיפול. זה אומר שהעלות יכולה לנוע מכמה מאות לכמה אלפי שקלים.

מזותרפיה (דרמה רולר)

דרמה רולר בגדלים שונים

ניתן לעבור את הטיפול במרכז רפואי או בביתכם. השיטה הזאת מבוססת על ניקוב מבוקר של עור הקרקפת באמצעות מחטים זעירות. למרות שבקושי אפשר לראות את הנקבים הקטנים, הם מפעילים את מנגנון הריפוי וההתחדשות של העור. תהליך זה מורכב מהשלבים הבאים:

 1. דלקת
 2. הגברת ייצור ובניית התאים
 3. תיקון ושחזור הרקמות

למרות שקשה להאמין ש"פציעת" הקרקפת יכולה לעודד את צמיחת השיער, זה באמת מה שמתרחש בפועל: תהליך הריפוי הטבעי של הגוף מגביר את ייצור הקולגן ומאיץ את תחלופת ותיקון התאים. כל זה מסתיים בצמיחה בריאה ומהירה של שערות חזקות וקשיחות.

כמה עולה טיפול מזותרפיה?

בדומה לטיפול הצמחת שיער בלייזר, גם מזותרפיה אפשר לעשות במרפאה או בבית. זה אומר שיהיה שוני ניכר בעלויות הטיפול.

ניתן לרכוש את מכשיר המזותרפיה הבסיסי שנקרא: "דרמה רולר" תמורת מחיר מצחיק של כמה עשרות שקלים בלבד. עם זאת, מכשירים מתקדמים יותר (כמו עט מיוחד לדיקור העור או אביזר מלבני בצורת חותמת) יכולים להגיע גם למחיר של כמה מאות שקלים.

אם תבחרו לפנות למרפאה מקצועית, זה יעלה לכם בין כמה מאות לכמה אלפי שקלים, תלוי בכמות הטיפולים. הטיפולים יתפרשו על פני מספר מפגשים, ובסופם תקבלו הנחיות כיצד לבצע את הטיפול, ותוכלו להמשיך לעשות אותו באופן עצמאי בבית.

טיפול PRP לשיער (פלזמה עשירה בטסיות)

בדיוק כמו הצמחת שיער בלייזר, טיפול PRP לשיער (פלזמה עשירה בטסיות) נמצא בשלבי הפיתוח ההתחלתיים והמוקדמים שלו. עם זאת, מחקרים מדעיים עדכניים שבדקו את הנושא גילו תוצאות מבטיחות: הטיפוח הוכיח יעילות גבוהה בהתמודדות עם התקרחות ונשירת שיער מוגברת.

אז בדיוק איך השיטה הזאת עובדת? קודם כל, פלזמה עשירה בטסיות מופקת מהדם שבגופנו (מדובר בנוזל מרוכז של טסיות דם בעלות הרכב חלבונים ייחודי). החומר הזה מתקבל לאחר הרחקת כל רכיבי הדם האחרים (כולל תאי דם אדומים) בעזרת צנטריפוגה: הדם מופרד לחלקיו השונים וטסיות הדם מבודדות משאר התאים בדם. לאחר מיצוי הפלזמה, היא מוזרקת ישירות לאזורים המקריחים.

הטיפול הזה יעיל באופן מפתיע בהצמחת שיער, והנה הסיבה:

הפלזמה היא רכיב בדם שמכיל מספר גורמי גדילה (הורמונים האחראיים על התרבות והתפתחות התאים), כמו גורם גדילה הקשור בטסיות הדם (PDGF), גורם גדילה אפידרמי (EGF), וגורם גדילה דמוי אינסולין (IGF).

גורמי גדילה אלה ממריצים את תפקוד מנגנוני ההזנה בבסיס זקיקי השיער (הדרמל פפילה), מה מגביר את כמות השערות שצומחות באזור המטופל.

כמה עולה טיפול PRP לשיער?

טיפול פלזמה עשירה בטסיות הוא הטיפול היחיד ברשימה שאי אפשר לעשות אותו לבד בבית ודורש ציוד מיוחד. מדובר גם באחת מהאפשרויות היותר יקרות, אבל ברוב המקרים, היא עדיין תהיה זולה יותר מהשתלת שיער.

על פי דיווחים עצמיים שאספנו מאתר RealSelf, העלות הממוצעת בכל המקומות שנסקרו בחו"ל עומדת על 6,000 ₪ לטיפול (כשהמחירים נעים בין 1,200 ש"ח ל- 11,000 ₪ לטיפול אחד).

בארץ, עלות טיפול אחד נעה בדרך כלל בין 1,600 ל-3,500 ₪ ולרוב עושים 3-4 טיפולים בשנה.

עוד מדד חשוב שעלול לעניין אתכם זה דירוג שביעות הרצון מהטיפול: 74% מהמטופלים שניסו את טיפול PRP לשיער לחצו על הכפתור: "שווה את המחיר". אז קחו את הנתון הזה לתשומת ליבכם.

מחיר השתלת שיער: סיכום ומסקנות

זוג שמח עכשיו כשהוא מצא מחיר השתלת שיער שמתאים לו

אם החלטתם לעבור השתלת שיער, קחו בחשבון שטווח המחירים של הטיפול גדול מאוד וקיים פער ניכר בין המחירים השונים שיש בשוק. בנוסף, חשוב לפתוח עיניים כשמדובר על מחיר השתלת שיער זול בצורה מחדישה, בעיקר במרפאות בחו"ל. יש המון סיפורים על אנשים שבגלל העלות הנמוכה יחסית, טסו לחו"ל כדי לעבור את הניתוח, ומי שביצע את הטיפול בפועל היה לא יותר משרלטן שגרם להם לנזק בלתי הפיך.

כמובן שיש אפשרויות נוספות של טיפול בנשירת שיער – על חלקן דיברנו במאמר הזה, ועל השאר תוכלו לקרוא במאמרים נוספים במגזין. סוג הטיפול המומלץ לרוב יהיה תלוי בחומרת ההתקרחות שלכם, ולפעמים יהיה מומלץ לשלב מספר טיפולים במקביל.

יגאל בולדינג
יגאל בולדינג

יגאל הוא דמות פיקטיבית של פרופסור מפורסם בתחום נשירת והשתלות השיער. מוחו הוא מעיין ידע לא נגמר של כל מה שקשור לנשירת שיער גברית, וגם קצת נשית. פרופסור בולדינג תמיד ישמח לענות על שאלות, לתת מענה לקוראי האתר ולפרסם מחקרים, מאמרים, טיפים וגם את הגיגיו האישיים.

נשמח לשמוע את דעתכם!

השאר תגובה

פתרון מהפכני לנשירת שיער
מגזין בולדינג
Logo