כמה עולה השתלת שיער? סקירה מקיפה על מחיר של השתלות שיער

מחיר השתלת שיער: כמה עולה השתלת שיער? ניתוח השתלת שיער הוא אחד מהפתרונות הפופולריים ביותר להתקרחות ונשירת שיער, אבל הוא גם אחד מהטיפולים היקרים ביותר בתחום.

במאמר זה, אני הולך לבחון באופן מעמיק את ההיבט הפיננסי של השתלת שיער. נפרט ממה מורכבת ההשקעה הכספית שתצטרכו להוציא מכיסכם תמורת הטיפול, ונדון בגורמים העיקריים שמשפיעים על תמחור הטיפול (כולל מיקום המרפאה שבחרתם לעצמכם וטכניקת ההשתלה).

אני הולך גם לגעת במידע כללי אחר על השתלות שיער, כמו המועמדים המתאימים ביותר לטיפול והסיכונים האפשריים. בנוסף, נדון בכמה שיטות זולות יותר לעידוד צמיחת שיער מחודשת שגם אנשים עם תקציב מוגבל וצנוע יותר יוכלו להרשות לעצמם.

מה זאת השתלת שיער?

לפני ואחרי של גבר שעבר השתלת שיער

לפני שנדבר על מחיר של השתלת שיער כזאת או אחרת, בואו קודם נבין במה מדובר.

בעיקרון, מדובר בהליך ניתוחי שכולל הסרת שיער בריא מאזור אחד של הקרקפת (האזור התורם) והשתלתו באזור הבעייתי והמקריח שבו יש לטפל (האזור הנתרם).

הטיפול מתבצע על ידי מנתח מוסמך המתמחה בשחזור השיער. מדובר באחד מהפתרונות הידועים והמבוקשים ביותר בשוק הטיפולים בשיער דליל.

בניגוד לאופן שבו הטיפול הזה משווק לעיתים קרובות, לא מדובר בפתרון פלא שירפא את ההתקרחות שלכם לתמיד, וגם השתלת שיער היא לא בדיוק "תרופה" בהגדרה.

מדובר בטכניקה שמטרתה להפחית ולטשטש שיער נסוג ודליל, ובמקביל לחדש את צמיחת השיער הטבעית והתקינה באזור המושתל.

עם זאת, היעד השני והשאפתני יותר לא תמיד יתגשם, וחשוב לקחת את זה בחשבון כשאתם שוקלים ומתלבטים לגבי הטיפול. אין הבטחה שכל השתלים ייקלטו היטב ויצמחו לאורך זמן ובצורה קבועה.

הסוגים השונים של השתלות השיער

דלתות שממחישות סוגים שונים של משהו

קיים מגוון רחב של ניתוחי השתלת שיער. מחיר של כל אחת מהן, נקבע בהתאם לסוג.

שיטת הטיפול הספציפית תלויה בעיקר בסוג השתלים וטכניקת הקצירה שלהם מהאזור התורם. בעוד ששיטות השתלת השיער הנפוצות ביותר כיום הן ניתוחי FUT ו-FUE, קיימות גם שיטות אחרות שאולי יעמדו לרשותכם (למרות שהן מיושנות יותר).

שתלי נקב (Punch Graft)

בעזרת מכשיר ניקוב מיוחד בגודל 4 מ"מ, נחתכת פיסת עור קטנה ועגולה המכילה בין 12-30 שערות בודדות, שהוצמדו לאזור המושתל, שבו יש נוכחות דלילה של שיער.

זאת הייתה שיטת ההשתלה המובילה במשך יותר מ-20 שנים. החיסרון של הטכניקה הזאת הוא המראה המלאכותי והלא טבעי שמתקבל.

הסוף לנשירת השיער הוכח במחקר קליני
מוצר טבעי וייחודי המעודד את פעילות תאי הגזע האחראיים על צמיחת השיער בקרקפת. מסייע בחיזוק שורש השיערה ובמניעה של נשירת שיער. מדמה את תהליך ה-DNA הטבעי אשר שולח הוראה לתאי הגזע להצמיח שיער בקרקפת. מתאים לגברים ונשים.
המידע אינו מהווה הנחיה רפואית או המלצה לטיפול.

המראה הבובתי של טלאי עור על הקרקפת לא הלהיב מטופלים רבים, אבל  באותה תקופה לא היו להם הרבה ברירות אחרות. מאז עולם טיפולי השתלת השיער עבר כברת דרך ארוכה וכיום רוב המנתחים אינם משתמשים בשיטה המיושנת הזאת.

מיני או מיקרו שתלים

שיטות השתלת השיער האלה התבססו על חילוץ רצועות עור דקות מהאזור התורם. לאחר מכן, נעשה שימוש בתפרים רפואיים כדי לסגור את החתכים. התוצאה הייתה צלקות קטנות באזור שממנו נלקחו השתלים.

לביצוע ההשתלה עצמה, המנתח נעזר באזמל כדי לבצע חתכים קטנים באזור הנתרם. השתל הוכנס לתוך החתך שנעשה בעור.

כפי שאתם יכולים לדמיין, גם הטכניקה הזאת לא הצטיינה בתוצאה טבעית ואמינה במיוחד. בנוסף, מטופלים רבים נשארו עם צלקת ארוכה ובולטת בתור מזכרת לא נעימה מהניתוח שעברו. הופעת שיטות חדשניות ומשוכללות יותר שמעניקות מראה יותר אותנטי וטבעי הפכו את השימוש במיני ומיקרו שתלים לנדיר במיוחד (ייתכן שתיתקלו בו במקרים מאוד מסויימים).

השתלת שיער בשיטת FUT

המחשה של השתלת שיער FUT

מדובר בשיטת השתלת שיער מודרנית ועדכנית יותר, למרות שהיא קיבלה השראה מסוימת מהשתלת מיני\מיקרו שתלים.

במסגרת השיטה הזאת, מחלצים רצועת עור (באורך שיכול לנוע מ-1.5 עד 30 ס"מ) מהאזור התורם, ואז המקום שממנו הוצאו השתלים נתפר או מודבק.

לאחר מכן, פיסת העור מונחת תחת מיקרוסקופ, המנתח מחלק אותה ליחידות זקיקי שיער נפרדות, שמושתלות באזור הנתרם.

בשונה משיטת השתלת השיער הקודמת, אין צורך לבצע חתכים בעור באזור הנתרם. במקום זאת, מנוקבים חורים זעירים שאליהם מוכנסים השתלים.

השתלת שיער בשיטת FUE

המחשה של השתלת שיער FUE

לצד ניתוח שחזור שיער בשיטת FUT, קיימת טכנולוגיה חדישה אחרת להשתלת שיער: שיטת FUE. לניתוח השתלת שיער מהסוג הזה יש כמה יתרונות בולטים, כמו תקופת החלמה קצרה יותר והצטלקות מינימלית.

החדרת השתלים פחות או יותר זהה בשתי הטכניקות הידועות והמקובלות האלה. אופן קציר השתלים הוא זה שעושה את כל ההבדל: במקום חיתוך רצועת עור עם שיער בריא, בשיטת FUE מתבצע חילוץ של זקיקי שיער בודדים, שמוצאים זה אחר זה מהאזור התורם.

באופן טבעי, התהליך המורכב הזה לוקח יותר זמן (מה שהופך אותו לסוג ניתוח ההשתלה היקר ביותר), אבל המראה הסופי שיתקבל יהיה טבעי במיוחד והקרוב ביותר למקור.

למי מתאים לעשות השתלת שיער?

קבוצה גדולה של הרבה אנשים שונים

כמובן, שהמנתח שמבצע את ההשתלה קובע את מידת ההתאמה שלכם לטיפול. עם זאת, ישנם כמה קווים מנחים שיעניקו לכם מושג ראשוני האם ניתוח השתלת שיער יכול להיות פתרון נכון ומומלץ עבורכם.

גברים עם התקרחות בשלב 3 ומעלה על פי סולם נורווד

סולם נורווד המילטון תמונה

אם אובחנה אצלכם התקרחות גברית טיפוסית (MPB), אז כבר בטח היה לכם את העונג להכיר את סולם נורווד לדירוג רמת ההתקרחות. בקצרה, מדובר בסקאלה שנועדה לקבוע את חומרת ההתקרחות הגברית הטיפוסית שאתם סובלים ממנה.

ניתן להבחין בהתקרחות כבר כשהיא נמצאת בשלב 2 על פי סולם נורווד, אבל מנתחים רבים נוטים לבצע את ההשתלה רק על מטופלים שנמצאים לפחות בשלב 3 ומעלה.

גברים עם נשירת שיער עקבית

גבר שיש לו נשירת שיער קבועה יציבה ועקבית

בנוסף לתנאי הסף הקודם, קריטריון חשוב נוסף לקביעת מידת ההתאמה שלכם לטיפול השתלת שיער, הוא עד כמה נשירת השיער שלכם סטטית ויציבה. למה הכוונה?

הנסיגה בקו השיער שנגרמת מהתקרחות גברית טיפוסית נוצרת עקב חוסר איזון ברמות ה-DHT בגוף. ההורמון הגברי יכול להפוך לאויב המושבע של שיער הקרקפת ולגרום לצרות צרורות בזקיקי השיער. אבל, כשאתם מטפלים כמו שצריך במצב ומשתלטים על ה-DHT, ההתקרחות שלכם תוגדר כ: "יציבה".

כלומר, רוב הסיכויים שהשיער שלכם לא ימשיך להקריח באופן משמעותי, או שנשירת השיער נבלמה במידה ניכרת והיא תתקדם בקצב איטי במיוחד, ושינויים קיצוניים בקו השיער שלכם יקחו כמה שנים (במקום חודשים ספורים).

כשההתקרחות שלכם מגיעה למצב שכזה, הסיכוי להצלחת ניתוח השתלת השיער גבוה יותר.

גברים ונשים הסובלים מאובדן שיער הנגרם מטראומה

גבר מחזיק את החזה בצד שמאל שלו כי כואב לו הלב

מעבר להתקרחות גברית טיפוסית (MPB), קיימים צורות וסוגי נשירת שיער אחרים, והשתלת שיער עשויה לטפל ביעילות גם בחלק מהם.

אם מאחורי נשירת השיער שלכם עומדת טראומה שנגרמה לגוף כמו כוויה, צלקת, פציעה או כל חבלה אחרת, ניתוח השתלת שיער יכול לעשות את העבודה גם במצב שלכם. בתנאי שהפגיעה שהתרחשה החלימה באופן מלא, תשקלו ברצינות השתלת שיער.

מהם הסיכונים ותופעות הלוואי של השתלת שיער?

גבר עם ידיים על הפנים שסובל תופעות לוואי

כמו כל טיפול ניתוחי אחר, השתלות שיער יכולות לגרור לכמה סיבוכים. בנוסף לכך, מטופלים שעברו את התהליך עלולים לחוות מספר תופעות לוואי (כמה מהן קבועות).

ניסוי שבדק את בטיחות טיפול השתלת שיער, ניתח תופעות לוואי שחוו 73 מטופלים ששחזרו את שיערם באמצעות השתלה. לפניכם פילוח תופעות הלוואי השכיחות ביותר, על פי ממצאי המחקר:

 • בצקת שלאחר ניתוח (42.47%)
 • שתלי השיער לא צמחו (27.4%)
 • דלקת זקיקי השיער (23.29%)
 • צלקת אחרי השתלת שיער רחבה באזור התורם (15.07%)
 • זיהום בקטריאלי בזקיקי השיער(10.96%)
 • חוסר תחושה (10.96%)

סיכונים אחרים הקשורים להשתלה כוללים צלקת מוגבהת (8.22%), שיהוקים (4.11%), שינוי במרקם העור (2.74%), גרד (1.37%), ודימום יתר (1.37%).

כמה עולה השתלת שיער?

הגיע הזמן לעבור לשאלה המרכזית שלשמה התכנסנו: כמה עולה ניתוח השתלת שיער? יש הבדלים עצומים בין מחירי הטיפולים שמשתנים ממקום למקום ומושפעים מגורמים שונים.

אבל כדי שתוכלו להעריך בצורה גסה כמה זה הולך לעלות לכם, אני מצרף נתונים של מטופלים אמיתיים שעברו השתלת שיער במדינות שונות בעולם ודיווחו על הסכום שהם שילמו.

לפניכם, הנתונים המפורטים מאתר RealSelf:

השתלת שיער בישראל

 • מחיר השתלת שיער ממוצע: $8,600
 • המחיר הנמוך ביותר: $7,100
 • המחיר הגבוה ביותר: $10,000

השתלת שיער באנגליה

 • מחיר השתלת שיער ממוצע: $5,975
 • המחיר הנמוך ביותר: $5,900
 • המחיר הגבוה ביותר: $6,000

השתלת שיער בטורקיה

 • מחיר השתלת שיער ממוצע: $5,975
 • המחיר הנמוך ביותר: $2,400
 • המחיר הגבוה ביותר: $4,000

השתלת שיער בקנדה

 • מחיר ממוצע: $16,200
 • המחיר הנמוך ביותר: $12,400
 • המחיר הגבוה ביותר: $20,000

השתלת שיער בהודו

 • מחיר ממוצע: $2,475
 • המחיר הנמוך ביותר: $400
 • המחיר הגבוה ביותר:$5,000

השתלת שיער בארצות הברית

 • מחיר ממוצע: $6,375
 • המחיר הנמוך ביותר: $4,500
 • המחיר הגבוה ביותר: $10,000

 קחו בחשבון שלא מדובר בנתונים רשמיים, אלא במידע שהועבר על ידי המטופלים עצמם. לכן, סביר להניח כי מחיר השתלת שיער בפועל יהיה טיפה יותר נמוך או גבוה מהמספרים האלה. אם אתם רוצים לקבל מושג ממשי על כמה עולה השתלת שיער, תבצעו סקר שוק מקיף ותבקשו הצעות מחיר מכמה מרפאות שונות.

מה גורם להבדלים במחיר של השתלת שיער?

מאזניים של מחיר השתלת שיער

מחיר של השתלת שיער תלוי בגורמים רבים, כולל מיקום המרפאה שפניתם אליה, המוניטין והניסיון של המנתח, וחומרת ההתקרחות שלכם. בגלל שהמחיר של רוב השתלות השיער מחושב על פי מספר השתלים, ככל שהיקף נשירת השיער שלכם רחב יותר, ככה המחיר של השתלת השיער יעלה בהתאם. בנוסף, יש גם הבדלי מחיר בין השתלת שיער לגברים לבין השתלת שיער לנשים.

למה מחיר השתלת שיער הוא יקר?

מחשבון שמחשב מחיר השתלת שיער

אין מה לעשות, השתלת שיער בריא שיצמח בצורה טבעית באזור המקריח שאותו אתם מעוניינים להסתיר הוא תהליך מסובך ומורכב שדורש הכשרה מקצועית מיוחדת ורמת מיומנות גבוהה, וכמובן, שזה מגיע עם תג מחיר גבוה.

ככל ששיטות השתלת השיער הופכות למשוכללות ומתקדמות יותר, המטופלים הם אלה שמרוויחים בזכות הנוחות של הטיפול והתוצאות המרשימות שהוא מעניק. עם זאת השיטות החדשניות ששולטות כיום ביד רמה (ניתוחי FUT ו- (FUE דורשות הרבה יותר זמן, מאמץ, ומומחיות.

למעשה, השתלת שיער בשיטת קציר רצועות עור (FUT) יכולה לקחת בין 6-7 שעות במפגש אחד! וניתוח קציר יחידת זקיקי שיער (FUE) הוא עוד יותר תובעני מבחינת משך הטיפול ומספר המפגשים הנדרשים.

האם זה שווה את זה?

תמונה של גבר בחליפה עושה סימן עם הבוהן שהכל מצויין

זאת שאלת מיליון הדולר שחולפת אינספור פעמים במוחו של כל מטופל שמתלבט האם ללכת על השתלת שיער. התשובה לגמרי תלויה בכם: לכל אדם יש צרכים, דרישות, העדפות וציפיות משלו, ולכן כל אחד צריך להכריע האם האפשרות הזאת באמת מדברת אליו ועד כמה התוצאה הצפויה מצדיקה את המחיר.

השתלת שיער לא רק תחזיר לחיים את רעמת השיער שתמיד התגאתם בה, אלא תגרום לביטחון ולדימוי העצמי שלכם לזנק לשמיים: כל רגשי המבוכה והנחיתות שנגרמו כתוצאה מההתקרחות, יעלמו ותרגישו שוב צעירים ויפים.

מנתח טוב יעזור לכם לשקול את כל היתרונות והחסרונות ולהחליט האם התהליך הזה באמת מתאים לכם. בנוסף לכך, הוא יספק תמונת מצב מציאותית בנוגע למידת היעילות של הטיפול ולסיכויי ההצלחה שלו במקרה שלכם.

האם קיימים טיפולים זולים יותר?

בן אדם עומד עם כיסים ריקים

למרבה הצער, ממש לא כל אחד יכול להרשות לעצמו מחיר של השתלת שיער. אבל, אם אינכם יכולים להרשות לעצמכם לעבור את התהליך הזה, זה ממש לא אומר שתישארו בלי כלום ושהמצב שלכם אבוד. אני יודע שהנושא המרכזי של המאמר הזה הוא כמה עולה השתלת שיער, עם זאת חשוב שנדבר גם על אפשרויות נוספות וזולות יותר:

הצמחת שיער בלייזר רך (LLLT)

הצמחת שיער בלייזר רך היא שיטה ניסיונית המאפשרת לטפל באופן ממוקד באזורים עם שיער דליל ונסוג. את הטיפול ניתן לבצע אצל רופא עור במרפאה, או לערוך אותו בנוחות מירבית מבלי לצאת מהבית בעזרת מכשיר מיוחד (קסדת או מסרק לייזר לנשירת שיער).

השיטה הזאת משיגה את מטרתה באמצעות מספר דרכים שונות. בין היתר, טיפול בקרני לייזר בעוצמה נמוכה מסייע להשיג את הדברים הבאים:

 • לעודד זקיקי שיער רדומים לצמוח מחדש
 • להאריך את שלב הצמיחה הפעילה (אנגן) של השערות
 • להגדיל את מספר זקיקי השיער שנמצאים בצמיחה בריאה ותקינה
 • למנוע מזקיקי השיער להיכנס לשלב המנוחה והמעבר (קטגן) בטרם עת

המדענים מאמינים שכל זה מתאפשר בזכות היכולת של אור הלייזר להיקלט בזקיקי השיער ואולי לשפר את תפקוד המיטוכונדריה ("תחנת הכוח" הפנימית) של התאים: הלייזר "מתדלק" את זקיקי השיער בכמויות גבוהות של אנרגיה שמעניקות להם זריקת מרץ משמעותית לצמוח בצורה טובה וחזקה יותר.

כמה עולה הצמחת שיער בלייזר?

מחיר הטיפול תלוי בבחירה בין הפקדת הקרקפת שלכם בידי מומחה, לבין מכשיר ביתי שמבוסס על טכנולוגיית LLLT.

אם החלטתם לסמוך על עצמכם ולחסוך את הנסיעה למרכז רפואי המתמחה בטיפול, אז תוכלו לרכוש קסדה או מסרק לייזר שהעלות שלהם נעה בין 200 ל- 1,000 דולר. קרוב לוודאי שתמצאו גם אופציות זולות יותר, אבל במקרה הזה כנראה שתקבלו בדיוק את מה ששילמתם עבורו (וממש לא בטוח עד כמה תהיו מרוצים מה: "מציאה" הזולה שהצלחתם למצוא).

טווח המחירים של טיפולי הצמחת שיער בלייזר רך במרפאות יכול להיות רחב מאוד. ברוב המקרים, נדרשת סדרה של כמה מפגשים כדי להשלים את הטיפול. זה אומר שהעלות יכולה לנוע מכמה מאות לכמה אלפי שקלים.

מזותרפיה (דרמה רולר)

דרמה רולר בגדלים שונים

ניתן לעבור את הטיפול במרכז רפואי או בביתכם. השיטה הזאת מבוססת על ניקוב מבוקר של עור הקרקפת באמצעות מחטים זעירות. למרות שבקושי אפשר לראות את הנקבים הקטנים, הם מפעילים את מנגנון הריפוי וההתחדשות של העור. תהליך זה מורכב מהשלבים הבאים:

 1. דלקת
 2. הגברת ייצור ובניית התאים
 3. תיקון ושחזור הרקמות

למרות שקשה להאמין ש"פציעת" הקרקפת יכולה לעודד את צמיחת השיער, זה באמת מה שמתרחש בפועל: תהליך הריפוי הטבעי של הגוף מגביר את ייצור הקולגן ומאיץ את תחלופת ותיקון התאים. כל זה מסתיים בצמיחה בריאה ומהירה של שערות חזקות וקשיחות.

כמה עולה טיפול מזותרפיה?

בדומה לטיפול הצמחת שיער בלייזר, גם מזותרפיה אפשר לעשות במרפאה או בבית. זה אומר שיהיה שוני ניכר בעלויות הטיפול.

ניתן לרכוש את מכשיר המזותרפיה הבסיסי שנקרא: "דרמה רולר" תמורת מחיר מצחיק של כמה עשרות שקלים בלבד. עם זאת, מכשירים מתקדמים יותר (כמו עט מיוחד לדיקור העור או אביזר מלבני בצורת חותמת) יכולים להגיע גם למחיר של כמה מאות שקלים.

אם תבחרו לפנות למרפאה מקצועית, זה יעלה לכם בין כמה מאות לכמה אלפי שקלים, תלוי בכמות הטיפולים. הטיפולים יתפרשו על פני מספר מפגשים, ובסופם תקבלו הנחיות כיצד לבצע את הטיפול, ותוכלו להמשיך לעשות אותו באופן עצמאי בבית.

טיפול PRP לשיער (פלזמה עשירה בטסיות)

בדיוק כמו הצמחת שיער בלייזר, טיפול PRP לשיער (פלזמה עשירה בטסיות) נמצא בשלבי הפיתוח ההתחלתיים והמוקדמים שלו. עם זאת, מחקרים מדעיים עדכניים שבדקו את הנושא גילו תוצאות מבטיחות: הטיפוח הוכיח יעילות גבוהה בהתמודדות עם התקרחות ונשירת שיער מוגברת.

אז בדיוק איך השיטה הזאת עובדת? קודם כל, פלזמה עשירה בטסיות מופקת מהדם שבגופנו (מדובר בנוזל מרוכז של טסיות דם בעלות הרכב חלבונים ייחודי). החומר הזה מתקבל לאחר הרחקת כל רכיבי הדם האחרים (כולל תאי דם אדומים) בעזרת צנטריפוגה: הדם מופרד לחלקיו השונים וטסיות הדם מבודדות משאר התאים בדם. לאחר מיצוי הפלזמה, היא מוזרקת ישירות לאזורים המקריחים.

הטיפול הזה יעיל באופן מפתיע בהצמחת שיער, והנה הסיבה:

הפלזמה היא רכיב בדם שמכיל מספר גורמי גדילה (הורמונים האחראיים על התרבות והתפתחות התאים), כמו גורם גדילה הקשור בטסיות הדם (PDGF), גורם גדילה אפידרמי (EGF), וגורם גדילה דמוי אינסולין (IGF).

גורמי גדילה אלה ממריצים את תפקוד מנגנוני ההזנה בבסיס זקיקי השיער (הדרמל פפילה), מה מגביר את כמות השערות שצומחות באזור המטופל.

כמה עולה טיפול PRP לשיער?

טיפול פלזמה עשירה בטסיות הוא הטיפול היחיד ברשימה שאי אפשר לעשות אותו לבד בבית ודורש ציוד מיוחד. מדובר גם באחת מהאפשרויות היותר יקרות, אבל ברוב המקרים, היא עדיין תהיה זולה יותר מהשתלת שיער.

על פי דיווחים עצמיים שאספנו מאתר RealSelf, העלות הממוצעת בכל המקומות שנסקרו בחו"ל עומדת על 6,000 ₪ לטיפול (כשהמחירים נעים בין 1,200 ש"ח ל- 11,000 ₪ לטיפול אחד).

בארץ, עלות טיפול אחד נעה בדרך כלל בין 1,600 ל-3,500 ₪ ולרוב עושים 3-4 טיפולים בשנה.

עוד מדד חשוב שעלול לעניין אתכם זה דירוג שביעות הרצון מהטיפול: 74% מהמטופלים שניסו את טיפול PRP לשיער לחצו על הכפתור: "שווה את המחיר". אז קחו את הנתון הזה לתשומת ליבכם.

מחיר השתלת שיער: סיכום ומסקנות

זוג שמח עכשיו כשהוא מצא מחיר השתלת שיער שמתאים לו

אם החלטתם לעבור השתלת שיער, קחו בחשבון שטווח המחירים של הטיפול גדול מאוד וקיים פער ניכר בין המחירים השונים שיש בשוק. בנוסף, חשוב לפתוח עיניים כשמדובר על מחיר השתלת שיער זול בצורה מחדישה, בעיקר במרפאות בחו"ל. יש המון סיפורים על אנשים שבגלל העלות הנמוכה יחסית, טסו לחו"ל כדי לעבור את הניתוח, ומי שביצע את הטיפול בפועל היה לא יותר משרלטן שגרם להם לנזק בלתי הפיך.

כמובן שיש אפשרויות נוספות של טיפול בנשירת שיער – על חלקן דיברנו במאמר הזה, ועל השאר תוכלו לקרוא במאמרים נוספים במגזין. סוג הטיפול המומלץ לרוב יהיה תלוי בחומרת ההתקרחות שלכם, ולפעמים יהיה מומלץ לשלב מספר טיפולים במקביל.

יגאל בולדינג

יגאל בולדינג

יגאל הוא דמות פיקטיבית של פרופסור מפורסם בתחום נשירת והשתלות השיער. מוחו הוא מעיין ידע לא נגמר של כל מה שקשור לנשירת שיער גברית, וגם קצת נשית. פרופסור בולדינג תמיד ישמח לענות על שאלות, לתת מענה לקוראי האתר ולפרסם מחקרים, מאמרים, טיפים וגם את הגיגיו האישיים.

נשמח לשמוע את דעתכם!

השאר תגובה

מגזין בולדינג
Logo