נשירת שיער והתקרחות

8 סיבות לנשירת שיער אצל נשים: אל תפספסי את המאמר הזה!

נשירת שיער אצל נשים זה הדבר הכי נוראי שיכול לקרות מבחינה אסטטית, והלחץ שמתלווה לנשירת שיער ושיער דליל אצל נשים הוא פשוט לולאה שרק מגבירה את הנשירה – והמינוקסידיל שהרופא שלא ממש מתרגש רושם לך לא תמיד עוזר, אז קודם כל אם את בכתבה הזו – תרגעי! את לא לבד.

כמובן שהשיער בשבילך הוא הכל – היופי שלך הנשיות שלך ועוד. אך בעולם שאנחנו חיים זה לא תמיד הולך כמו בתכנית שלנו וגם אם היית שופעת שיער שהיית צעירה – נשירת שיער יכולה לקפוץ לביקור בגלל כמה סיבות וגורמים בחיים ואפילו מבחינה גנטית השיער שלך אולי אמור להיות דק יותר ככל שתתבגרי. הסיבות לנשירת שיער אצל נשים לא תמיד דומות לסיבות של נשירת שיער אצל גברים, ולרוב נובעות מתהליכים גופניים והורמונליים כמו למשל לידה, גיל המעבר וכו'.

ונכון לנשים אין כמו לגברים את האופציה לקחת את כדורי הפרופסיה שעובדת ממש ברוב המקרים אבל גם להם מלווה בתופעות לוואי הורמונליות לא נחמדות אבל כן יש פתרונות אז תרגעי. (לנשים קיימים לא קצת כלים, כמו Growth HR, דרמה רולר, שמן קיק ועוד שנדבר עליהם בהמשך)

במאמר זה אני יפרט על 8 סיבות עיקריות שגורמות לנשירת שיער אצל נשים ואנסה לעזור לכן בעניין, אלו יהיו הסיבות היותר נפוצות, כמובן שלא כל הסיבות וכל מקרה צריך להבדק לגופו ע"י בדיקת רופא.

בנוסף אני חייבת לציין שאין תחליף לבדיקת רופא מוסמך – אל תרוצו וישר תסתמכו על ד"ר אינטרנט כדי לבסס את הבעיה שלכן.

אני מקווה מאוד שהסיבות במאמר זה יוכלו לתת לך איזשהוא מענה מיידי למצב שאת נמצאת בו ולהירגע טיפה ולהבין שזה לא סוף העולם עדיין.

אני מוצפת בהמון פניות מנשים שסובלות מנשירת שיער ותוהות האם השיטות שאנחנו כותבים עליהן באתר, יעבדו באותה מידה של הצלחה גם במקרה שלהן וכמובן זה מאוד קשה לענות ללא בדיקה מקיפה – אבל אני אנסה להיות כמה שיותר מפרטת בסיבות.

הבעיה הגדולה בנשירת שיער אצל נשים שנדבר עליה בהרחבה בהמשך היא אופי הטיפול שלוקה בחסר, פרופסיה אסורה לשימוש לנשים והשתלת שיער הינה בעיתית לנשים, ומינוקסי הינו מוצר אשר לא תמיד עושה את הפעולה הרצויה. כמובן, יש את HR GROWTH ודרמה רולר ומינוקסידיל שנדבר עליהם בהרחבה.

חוסר איזון בהורמונים הנשיים

אישה צעירה עם חוסר איזון הורמונלי כותבת מכתב

זוהי הסיבה העיקרית להופעת נשירת שיער אצל נשים – ורוב הנשים יודעות את זה, במהלך חיי האישה הגוף יעבור המון שינויים הורמונליים כמו מחזור חודשי, לידה, גיל מעבר ועוד, הרבה סיבות שונות – אנסה להראות לכם דרכים למזעור ההשפעה של שינויים הורמונליים על הנשירה.

רשימה של מצבים שלא חשבת שיכולים לגרום לך לנשירת שיער ויש לבדוק אותם בהקדם:

 • אלופציה אנדרוגנית
 • חוסר איזון הורמונלי בגוף
 • נשירת שיער שלא עוברת שנה לאחר לידה
 • תסמונת השחלות הפוליציסטיות
 • פעילות יתר של בלוטת התריס
 • פעילות לא מספקת של בלוטת התריס
 • גיל המעבר

חשוב לקבוע מהי הסיבה לנשירת שיער שלך ואם היא על בסיס הורמונלי או לא כדי לדעת איך לטפל. ברגע שאת מודעת לסיבה האמיתית לנשירת השיער שלך, תוכלי להתגבר עליה ולהחזיר את צמיחת השיער

טיפולים אפשריים לחוסר איזון הורמונלי:

 • בדיקות דם מקיפות – תדרשו – מקיפות והורמונליות תמיד מהרופא שלכן! לא לוותר!
 • השלמת חוסרים כללים ודחיפת כוח של מערכת הגוף עם תוספי תזונה כגון Growth HR
 • תרופות מרשם שונות תלוי תסמין (באישור רופא מומחה בלבד)
 • חיזוק השיער גם מהכיוון הטופיקלי בשימוש של דרמה רולר עם שמן קיק לדוגמא (טבעי לחלוטין)

רעלים בגוף וכשל בתפקוד הכבד

סיבות לנשירת שיער אצל נשים אישה עם כשל בתפקוד הכבד שוכבת על ספה

טוב אז רעלנים בגוף שלנו זה לא משהו חדש, ובדר"כ הגוף שלנו מתמודד איתם ממש ממש טוב, אבל לצערנו יש מצבים שבהם אנחנו לוקחים את הגוף שלנו לקצה, או שיש לנו איזה בעיה רפואית שלא ידענו עליה שהגוף פשוט לא מצליח לפנות את הרעלנים שאנחנו צורכים ומכניסים לגוף כמו שצריך. כמו לדוגמא אלכוהליסטים או צורכי סמים שמגזימים עם הצריכה – יכולים להכניס את הגוף למצב של "עומס יתר" וזה יכניס את כל מגדל הקלפים (השיער שלך גם) למצב לא טוב. כי במצב כזה כמות הרעלים שאנחנו חשופים אליהם והאגרסיביות שלהם רק הולכת ועולה.

במיוחד במיוחד מאכלים תעשייתיים מעובדים, ומזון מהיר שאנחנו צורכים על בסיס יומיומי ואפילו לא מודעים לכך, כולם משאירים את חותמם על גופנו ולצערנו הגוף לעולם לא שוכח. הם ממלאים את גופנו ברעלנים שלוקח הרבה זמן לפרק ולהוציא אותם החוצה. האידיאל לגוף שלנו זה דברים טבעיים כמו ירקות, פירות וקטניות, הוא מפרק אותם בקלות לחומרים החיוניים שהוא צריך, ומפנה את הפסולת שנשארה במהירות רבה. צמחים רבים מקלים על הגוף וחוסכים לו מאמץ רב: הם מכילים אנזימים משלהם וכמויות גבוהות של סיבים שעוזרות לנקות את המעי הגס שלנו.

בסופו של דבר אם נמשיך לצרוך אוכל מזיק נטול סיבים ורכיבים תזונתיים, אז הוא הולך להיצמד לדפנות המעיים ולהקשות על תהליך פינוי וסילוק הפסולת והרעלים מהגוף ויכול להתחיל מצב של עומס יתר ותגובת שרשרשת ממש לא טובה בגופנו.

לכל אחת שרוצה טיפול לשיפור צמיחת השיער, כדאי לבצע ניקוי רעלים מהגוף. בתקופה הזאת, אל תצרכי אוכל מוצק, אלא רק מיצי ירק טריים – שיעברו בקלות במערכת העיכול שלך. תזונה כזאת תעזור לנקות את המעי הגס ותקל על עבודתו. כשהגוף לא יהיה עסוק במאבק עם מזון מזיק, יהיו לו את המשאבים לפנות את הרעלים שהצטברו בגופך, וכמובן שזה יעזור רק אם זה באמת הסיבה לנשירת השיער שלך. ו(השינוי יורגש מאוד מאוד מהר)

כל הרעלנים האלה גורמים גם לנשירת שיער. ככל שהריכוז שלהם בגוף שלך גבוה יותר, כך תסבלי מצמיחת שיער חלשה, דלילה ובעייתית יותר. כשהגוף מנקה את הכבד, הכליות והמעי הגס מפסולת ורעלנים, הם יכולים לפעול במלוא העוצמה ולחזור לתפקוד תקין ומלא. הם יעלימו בקלות כל רעל שנכנס לגופך מסביב לשעון ומבלי להתאמץ יותר מדי. ואת בטוח תאהבי את התוצאה: קרקפת בריאה עם שיער כמו בילדות. וגם ישפר את היכולת שלו לספוג חומרים מזינים מהמזון שאת צורכת, ויעזור לך לקבל ולספוג את כל המינרלים והויטמינים הנדרשים לצמיחת שיער בריאה

טיפולים אפשריים לעודף רעלים:

 • ניקוי רעלים אצל נטורופת – עדיפות למישהו מומחה בתחום השיער
 • בדיקה אצל רופא מומחה

קצרה בזמן? הנה טבלת סיכום של תכשירים שיכולים לעזור לך להאבק בנשירת השיער בקלות 5 דק לפני מקלחת:

מוצרפרטי מוצרמחיר
HR GROWTHנראה לנו שנשמע עוד הרבה על המוצר הזה במהלך השנהבדוק מחיר
שמן קיק 100% אורגנימופק מצמח הקיקיון ואושר ע"י ה-FDA האמריקאי לשימוש וידוע בסגולתיו בעידוד טבעי של צמיחת שיער וחיזוקובדוק מחיר
שמן קוקוסשמן קוקוס מכיל שומנים חיוניים, מינרלים ופרוטאין שמקטין את שבירת השערה ועשיר באשלגן וברזל כדי למנוע נשירת שיערבדוק מחיר
שמן זרעי דלעתשמן זרעי דלעת יכול לסייע להעלות את כמות זקיקי השיער ולהגדיל את העובי שלהם אצל אנשים הסובלים מהתקרחותבדוק מחיר
טיפול PRP טיפול מאוד מהיר ומאוד מומלץ בדוק מחיר

הסיבה שכולם מפספסים – חומציות בדם

סיבות לנשירת שיער אצל נשים חומציות בדם

חומציות בדם – היא הסיבה שנותנים לה הכי פחות דגש אבל הכי נפוצה היום בין הסיבות שגורמות להתקרחות אצל נשים.

רמת החומציות בדם שלנו חייבת להיות תקינה – הרמה האופטימלית הזאת עוזרת לתפקוד תקין ויעיל של התאים, וכל תנודה בדרגת החומציות באיברים ובדם יכולה לסכן את בריאותנו. אבל, בגלל שהדם אחראי על הזנת כל התאים בגוף, מניעת יתר חומציות בדם (של 7.4) צריכה להיות בראש סדר העדיפויות שלנו.

רוב המזונות הטבעיים הם החשובים יותר לחומציות בדם שלנו. חשוב לצרוך כמה שיותר מהם כדי לווסת עודף חומציות בגוף ולשמור על רמת ה-PH האידאלית שלו של 7.4.

השינוי החד בהרגלי התזונה שמתאפיינים בצריכה גדולה יותר מאי פעם של דגנים, בשר ומוצרי חלב, יחד עם הימנעות מירקות ופירות אורגניים, גורם לגוף להפוך לחומצי במיוחד.הבעיה היא שכשרמת ה-PH בגוף יוצאת מאיזון, זה יכול לגרות להתפתחות מחלות רבות שמשגשגות בסביבה חומצית. בזמן שגופנו עושה שמיניות באוויר כדי לשמור על סביבה בסיסית בדם, שמעביר אספקה חיונית לכל האיברים, אנחנו ממשיכים להציף אותו במאכלים חומציים שנתקעים ומשתקעים בגוף. לפעמים, זה יכול להוביל לאגירת שומנים חומציים, ואז הגוף מנסה להציל את המצב ולהגן על תפקודו התקין באמצעות סילוק שכבות השומן (שהוא חומצי) סביב חלקים נורא חשובים בגופנו.

גופנו יעשה הכל כדי למנוע מצב כזה של עודף חומציות, וכדי לגרום לזה לקרות הוא משתמש בקרטין (זה הפתור מקרה חרום של הגוף שלנו), במאמרים אחרים שלנו הסברנו על קראטין וכמה הוא חלבון שחשוב לגוף שלנו ובמיוחד לשיער. כי ממנו בנוי השיער עצמו, הקרטין הוא חומר הבנייה של השיער, וכשגופנו מבזבז אותו על ניטרול החומציות ולא משקיע אותו בשיער, השיער שלנו הופך לדק, שברירי וחסר ברק. זה מסתיים בנשירת שיער שמתרחשת עקב תהליך מזעור השערות שגורם להתנוונות הזקיק.

סיכום: לאכול יותר מאכלים טבעיים ובסיסיים!
עם דגש על שייקים כדי לעזור לגוף עם ספיגה יעילה וגם כמובן כי זה קל יותר לצרוך הרבה יותר חלקים חיוניים בפחות זמן בסדר היום העמוס שלנו.

טיפולים אפשריים לרמת חומציות בדם:

 • בדיקות דם מקיפות

חיידקים

מיקרוביום בצבע ירוק

לא כולם יודעים את זה (וחלק נגעלים מזה), אבל גופנו מלא בבקטריות וחיידקים. הם משחקים חלק חשוב בתהליכים ובמנגנונים חיוניים בגוף. במערכת העיכול שלנו קיימות 2 אוכלוסיות של חיידקים: "טובים ורעים",  וחשוב לשמור על האיזון התקין שלהן. למרבה הצער, כל הכימיקלים, החומרים המשמרים, והיעדר הסיבים במזון שאנחנו צורכים מחזק את החיידקים הרעים על חשבון החיידקים הטובים.

הייעוד של חומרים משמרים הוא לחסל בקטריות, וכשהם מגיעים לגופנו, הם מבצעים את עבודתם ללא כל הבחנה ונפטרים גם מהחיידקים הטובים שאנחנו זקוקים להם. אז איך זה יכול להיות טוב כדי לשמר את האיזון העדין של מערכת העיכול שלנו? ובכן, זה לא! יש גם גורמים אחרים שפוגעים בבקטריות הטובות, כמו סביבה יותר מדי סטרילית, ומזון שעבר בישול יתר ונשאר ללא סיבים תזונתיים מועילים.

אוקי, אבל מה הקשר בין חיידקים לבין סיבות לנשירת שיער אצל נשים?

בשורה התחתונה, אם החיידקים הרעים במערכת העיכול שלך מתחילים לעשות חיים משוגעים והכמות שלהם חוצה את הרף התקין, זה עלול להוביל לנשירת שיער. הסיבה המדויקת לא ידועה עדיין. זה יכול להיות קשור לרגישות יתר להורמון ה-DHT, או לבעיות במערכת החיסון.

גלולות או התקן תוך רחמי למניעת הריון

גלולות למניעת הריון

תכשירי מניעת הריון הם רוע הכרחי עבור נשים רבות, והם יכולים לגרום לתופעות לוואי שונות. בין היתר:

 • דימום רחמי
 • בחילה
 • רגישות בשדיים
 • עלייה במשקל
 • ירידה בחשק המיני
 • שינויים קיצוניים ותכופים במצב הרוח
 • פקקת ורידים עמוקים

במקרים מסוימים, תוכלי להבחין גם בירידה בנפח ובבריאות של השיער שלך.

אז, אילו אפשרויות אחרות עומדות לרשותך?

קודם כל, דברי עם הגינקולוג שלך. חשוב שלא תשני את התרופות שאת נוטלת על סמך דעתך האישית וללא כל התייעצות עם בעל מקצוע מוסמך. תתייעצי איתו בנוגע לכל סוגי התכשירים הקיימים, הורמונליים ולא הורמונליים, ותלמדי על היתרונות, החסרונות ואופן ההשפעה של כל אחד מהם. חשוב שתקבלי החלטה מבוססת, שקולה ומודעת.

אם מסיבות כאלו ואחרות את לא יכולה להפסיק עם הגלולות, אז תשני את המרשם שלך ותנסי תכשיר אחר. קיימים שני סוגים של תרופות למניעת היריון: גלולות משולבות (המכילות אסטרוגן ופרוגסטין) ו-"מיני גלולות", המכילות פרוגסטין בלבד. אם הבנת שסוג מסוים לא מתאים לך, תעברי לסוג השני וייתכן שלא תקבלי שום תופעת לוואי.

כמובן שישנם גם אמצעי מניעה לא הורמונליים שאפשר לקחת בחשבון. הם כוללים פתרונות זמניים כמו קונדומים וקוטלי זרע, ופתרונות קבועים כמו קשירת חצוצרות.

מי ברז

מי ברז סיבות נשירת שיער נשים

כשאני מדריכה אנשים כיצד להאט נשירת שיער ולהצמיח אותו מחדש, אני תמיד ממליצה להפסיק לשתות מים מהברז. מחקרים מדעיים גילו שהוספת פלואוריד למי הברז יכולה לגרום לתת פעילות של בלוטת התריס, בעיה רפואית שעלולה להזיק לבריאות שיער הקרקפת.

זאת הסיבה לכך שאת צריכה לעבור לבקבוקי מים מינרליים, או להתקין מערכת סינון מים אצלך בבית. זה יכול לצמצם את החשיפה שלך לפלואור ולכימיקלים אחרים המצויים בשפע במי ברז, וזה יכול מאוד לעזור עם נשירת השיער שלך.

טיפולים אפשריים:

 • בדיקות דם מקיפות
 • שינוי הרגלי צריכת המים
 • דחיפת כוח של מערכת הגוף עם תוספי תזונה למיניהם – חשוב מאוד לבחור תוסף ספציפי בהתאם לסיטואציה

מזונות מן החי שמכילים הורמונים

בשר בקר מלא בהורמונים שגורם לנשירת שיער אצל נשים

בשר לא אורגני, עופות, ומוצרי חלב מכילים הורמונים שנועדו לזרז את גדילת בעלי החיים. ההורמונים האלה נשארים בבעלי החיים לאחר השחיטה, ויכולים להגיע אלינו דרך האוכל.

מדובר בהורמונים כמו: פרוגסטרון, טסטוסטרון, אסטרוגן וזרנול.

כמה מההורמונים האלה, כאשר הם מגיעים לרמה חריגה בגוף, עשויים לגרום לתופעות לוואי שונות, בין היתר, לסוגי סרטן מסוימים הנגרמים מחוסר איזון הורמונלי.

האם זה אומר שאת חייבת להימנע לגמרי מצריכת בשר ומזונות אחרים מהחי?

ממש לא. פשוט תתחילי לבדוק מאיפה מגיע המזון שאת קונה ועד כמה הוא איכותי וטבעי. כמובן, שבלי קשר מומלץ לצמצם את סוגי המזון הבעייתיים.

לדוגמה, בשר אדום (בקר) ומוצרי חלב בדרך כלל מכילים את ריכוז ההורמונים הגבוה ביותר, וצריכה מוגזמת שלהם יכולה להביא להתפתחות כמה מחלות כרוניות חמורות.

וזה אומר שכדאי למצוא מקור נוסף לחלבונים שהוא לא רק בקר: כמו עוף, דגים ואפילו צמחים (סויה למשל).

זה דיי פשוט למצוא תחליפים ראויים ובריאים למוצרי חלב. תוכלי למצוא בקלות מוצרי חלב העשויים משקדים, קוקוס, אורז, ושיבולת שועל, כמעט בכל סופר ומכולת. זה יכול גם לתת מענה מושלם לרגישות סמויה ללקטוז שאפילו לא חשדת בקיומה (שיכולה לגרום לדלקת מערכתית ונשירת שיער).

מחסור תזונתי חמור

אישה עם שיער אדום מפחדת שהיא בתת תזונה

השיער שלנו בנוי ממינרלים וחומרים מזינים שנמצאים באופן טבעי בגופנו, וגם במזון שאנחנו צורכים. כשאנחנו שומרים על רמה תקינה ומספקת של החומרים המזינים האלה, הם מועברים לקרקפת דרך מחזור הדם. אבל, כשאנחנו סובלים ממחסור תזונתי וממחסור משמעותי ברכיבים חשובים אלה, הגוף עובר למצב חירום ומנהיג סוג של משטר צנע: החומרים המזינים האלה עוברים קודם כל לאיברים החיוניים, ורק אז עוברים לאיברים פחות חשובים לשרידות הגוף (כמו זקיקי השיער), שנאלצים להסתפק בכל השאריות.

מצב של תת תזונה הוא הרבה יותר שכיח במדינות לא מפותחות, בהן עדיין נפוצות תופעות של רעב וחוסר ביטחון תזונתי, אבל תרחיש כזה יכול להתרחש גם במדינות המפותחות והמתועשות. איך זה ייתכן? הנה הגורמים העיקריים למחסור תזונתי:

 • תזונה לקויה ולא מאוזנת.
 • בעיות בחילוף החומרים (מחלת קרוהן וקוליטיס).
 • נטייה גנטית.
 • ליקויים במערכת העיכול (כמו תסמונת המעי הקצר).
 • חוסר איזון באוכלוסיית החיידקים (פלורה) במערכת העיכול.

במילים אחרות, הבעיות האלה מראות שאינך צורכת את כמות הרכיבים התזונתיים הנדרשת, או שהגוף שלך אינו מסוגל לקלוט ולספוג אותם בצורה טובה.

למרבה המזל, מדובר באחת הבעיות שהכי קל לפתור.

אז, אילו צעדים מומלץ לבצע כדי למנוע חוסרים תזונתיים?

טיפולים אפשריים לחוסר תזונתי:

 • בדיקות דם מקיפות – תדרשו מהרופא ספירת דם ובדיקה הורמונלית
 • השלמת חוסרים כללים ודחיפת כוח של מערכת הגוף עם תוספי תזונה כגון Growth HR – נורא חשוב במצב של חוסר תזונתי
 • שינוי הרגלי הצריכה והאכילה – יש רגישים ויש רגישים פחות לאיכות האוכל

תעברי בדיקת דם מקיפה

בדיקת דם

תבקשי מהרופא המטפל שלך לבצע בדיקת דם מלאה, שתצביע על כל מחסור קיים בערכים חשובים וחיוניים לתפקוד הגוף. תתארי את כל התסמינים שמטרידים אותך, כדי שהרופא יוכל לתת לך הפניה לבדיקות מורכבות וממוקדות יותר.

אחרי שקיבלת את כל המידע החשוב הזה, את יכולה לטפל בכל החוסרים האלה. תמשיכי לעקוב אחר המדדים החשובים ותבדקע אותם מדי פעם כדי לוודא שהם נמצאים ברמתם התקינה.

תשמרי על תפריט מגוון, מאוזן וצבעוני

כשאנחנו תקועים במירוץ אינסופי ואין לנו זמן וכוח לשום דבר, מזון תעשייתי מוכן הפך לפתרון נוח וזמין. הוא מאפשר לנו לחסוך זמן ולקצר תהליכים. הבעיה היא, שתזונה המתבססת על מזון מהיר שלא תורם כלום לגופנו וצריכה מועטת מדי של פירות, ירקות ואגוזים טריים, תוביל למחסור תזונתי חמור, ותחושה כללית של חולי.

אז מה עושים? צריך להפחית את כמויות המזון המעובד והמזיק, ולהחליף אותו בבשר אורגני איכותי, תוצרת חקלאית טריה, ואגוזים או זרעים.

את תרגישי רעננות, נלהבות ומלא מרץ וכוחות. איכות החיים שלך תעלה בצורה משמעותית ואת תרגישי הרבה יותר טוב. הגיע הזמן שתאכלי מזון אמיתי שידאג לכל צרכי הגוף שלך ויתדלק אותו באנרגיה ורכיבים תזונתיים חשובים. זה יבטיח שאף פעם לא תסבלי ממחסור תזונתי ויחסוך לך לא מעט כסף על טיפולים וביקורים אצל הרופא!

אבל בישול אוכל טרי, מזין ובריא דורש זמן ומאמץ, וזה ממש לא מתאים לכל אחת. אז מה עושים?

למה שלא תשתי שייקים ומיצים? הם הרבה יותר פשוטים להכנה, וניתן לצרוך אותם בקלות גם כשאת קצרה בזמן ונמצאת רחוק מהבית. תוכלי גם להתארגן מראש, להכין כמות גדולה ולאחסן אותה במקרר. היא תספיק לך לשבוע שלם ויחסוך לך ים של עבודה!

עוד טיפ שימושי לגבי בישול ארוחות מלאות ובריאות הוא להכין אותן מראש. זה יפחית משמעותית את משך הזמן שתצטרכי לבלות במטבח, ויבטיח שתשתמשי במרכיבים הטריים ביותר, מבלי שהם ישכבו זמן רב במקרר.

תיקחי ויטמינים ותוספי תזונה

תמונה של ויטמינים לשיער בכמוסות צהובות

שום דבר לא יכול להשתוות למזון אמיתי, טרי וטבעי. אבל, לפעמים אי אפשר לשמור על כל הדרישות התזונתיות שלך ולמלא את כל החוסרים שנוצרו רק באמצעות הדיאטה ואורח החיים שלך. לפעמים, יש צורך בעזרה מבחוץ.

וכאן תוספי התזונה נכנסים לתמונה.

תוכלי לקחת תוסף כמו ברזל וביוטין, או ויטמין D, וזינק שנורא חשוב או שתוכלי ללכת גם על מולטי ויטמין שמכיל מגוון רכיבים חיוניים שונים. הם בהחלט יעזרו לך לסגור פערים תזונתיים, עם זאת חשוב שתפנימי נקודה אחת חשובה: הרכיבים התזונתיים שהם מכילים אינם זהים לאלה המגיעים ממקור טבעי.

ייתכן שזה נובע מתהליכי העיבוד שהם עברו, או בכושר הספיגה של הגוף. לכן, אסור להסתמך אך ורק על תוספי תזונה ולצפות שהם יעשו את כל העבודה במקומך. מדובר בתוספת נהדרת לתזונה נכונה ומאוזנת, אבל לא בתחליף שלה.

רק בבקשה כדי שלא יעבדו עליכן ועליכם בישראל עם תוספי תזונה יקרים, תזמינו משהו כמו:

Growth HR –  שאני מזכירה אותו המון במאמר – כי הוא באמת מטפל יחסית לתוספים אחרים בוריאציות שונות של חוסרים ונותן מענה להרבה צרכים. ובמיוחד דחיפת פוש למערכת. סוג של הנעה מחדש.
והתוצאות שלו נראות מבטיחות עקב שימוש של הגולשות שלנו באתר, אבל כמובן עדיין מוקדם מדי כדי לשפוט, אך אני אופטימית מטבעי ואני חושבת שעוד נשמע המון על המוצר הזה.

אך אם לא בא לכן לקנות מוצר פרימיום או התקציב קצת לחוץ – אל דאגה יש עוד אופציות שיכולות לעזור:

ביוטין מולטי ויטמין מ-iHerb שיש לו תגובות פשוט מדהימות.

או

ביוטין מיוחד לשיער של Natrol – גם עם תגובות פשוט מצוינות.

התגובות בכל מקום הן מדהימות ותמיד עדיף לתת בוסט קטן לגוף מאשר לאבד שיער.

וגם אספנו לך רשימה של רכיבים טבעיים שיכולים לעבות ולחזק את השיער:

מוצרפרטי מוצרמחיר
HR GROWTHנראה לנו שנשמע עוד הרבה על המוצר הזה במהלך השנהבדוק מחיר
שמן קיק 100% אורגנימופק מצמח הקיקיון ואושר ע"י ה-FDA האמריקאי לשימוש וידוע בסגולתיו בעידוד טבעי של צמיחת שיער וחיזוקובדוק מחיר
שמן קוקוסשמן קוקוס מכיל שומנים חיוניים, מינרלים ופרוטאין שמקטין את שבירת השערה ועשיר באשלגן וברזל כדי למנוע נשירת שיערבדוק מחיר
שמן זרעי דלעתשמן זרעי דלעת יכול לסייע להעלות את כמות זקיקי השיער ולהגדיל את העובי שלהם אצל אנשים הסובלים מהתקרחותבדוק מחיר
טיפול PRP טיפול מאוד מהיר ומאוד מומלץ בדוק מחיר

לחץ נפשי ובעיות נשימה

סיבות נשירת שיער נשים לחץ נפשי

לחץ ומתח נפשי היא אחת הסיבות הנפוצות לנשירת שיער אצל נשים: נשים רבות שמות לב, שנשירת שיער מוגברת מתחילה בדרך כלל בתקופות מתוחות וטראומטיות בחייהן. משבר אישי או סערת רגשות יכולה להחמיר את הבעיה ולהגדיל משמעותית את מספר השערות שאת מוציאה מהמסרק.

קודם כל, את צריכה להפנים שחרדה באמת יכולה להוביל לנשירת שיער. תהיי כנה עם עצמך ותחשבי אם חווית משהו דומה בחייך. כל שינוי פתאומי ולא צפוי בעבודה או בקשר הזוגי יכולה להוביל לחוסר איזון נפשי שעלול לפגוע בבריאותך וכתוצאה מכך, בשיער.

אבל האם קיימות ראיות מדעיות משמעותיות לקשר הישיר בין לחץ נפשי לאובדן שיער?

היכולת של מצבי לחץ מתמשכים לגרות את מערכת העצבים ולעורר בה רגישות יתר ידועה למדע כבר זמן רב והוכחה כבר במספר מחקרים שונים. בנוסף, זעזוע נפשי גורם לחוסר איזון בריכוז חלבון הציטוקין, אשר משתתף בתגובות שונות במערכת החיסון. בשפה פשוטה יותר, מתח נפשי יכול לגרום לדלקת מערכתית, ואלו הן חדשות גרועות לבריאות הקרקפת וזקיקי השיער.

שלבי תרגילי נשימה בשגרה היומית

אישה עושה תרגילי נשימה

כמה פעמים שמעת את המשפט: "תקחו נשימה עמוקה ותירגעו"? אז הגיע הזמן להבין שנשימה בריאה וסדורה היא צורך בסיסי של הגוף. אחת מהדרכים הפשוטות ביותר להתמודד עם לחץ נפשי היא לבצע תרגילי נשימה באופן יומיומי. תקדישי לפעולה החשובה הזאת 10 דקות מדי יום, והרווח יהיה כולו שלך.

אחת מטכניקות הנשימה הטובות והמומלצות ביותר נקראת "נשימת צ’י". היא מתמקדת בביצוע נכון ומודע של כל שלבי הנשימה:

 1. שאיפה,
 2. החזקת האוויר,
 3. ונשיפה.

מומלץ לעמוד בזמן ביצוע התרגיל, למרות שישיבה זקופה (עם גב ישר) יכולה גם לעבוד.

איך לנשום במסגרת התרגיל: שאפי אוויר באיטיות מבסיס הבטן התחתונה, תמלאי בהדרגה גם את אזור החזה, עד שתגיעי לאזור עצם הבריח. תמלאי בערך 90% מנפח הריאות שלך – את תדעי מתי לקחת כבר יותר מדי אוויר, כי זה יתחיל להרגיש לא נוח.

כשאת מבצעות את השאיפה, דמיינו כיצד האוויר ממלא את הנחיריים והריאות שלך. החזיקי את האוויר במשך 3-5 שניות, ולאחר מכן תוציאי אותו באיטיות.

אם את לא מסוגלות לעצור את הנשימה במשך 3-5 שניות,, פשוט תחזיקי כמה שאת יכולה, אבל תנסי לעמוד בפרק הזמן הזה. עם תרגול ואימון מערכת הנשימה שלך, תוכלי לבצע את זה בקלות.

הקפידי על נשיפות אחידות וקצביות. זה ימנע ממך לשאוף יותר מדי אוויר בבת אחת, וישפר את היכולת שלך לשלוט בדפוסי הנשימה שלך. תוכלי לנשום בצורה מבוקרת ובריאה לא רק במהלך ביצוע התרגיל, אלא לאורך כל היום.

את יכולה להניע גם את הזרועות שלך בזמן תרגילי הנשימה: הרימי אותן מעל הראש בזמן השאיפה ותורידי אותן בחזרה בעת הנשיפה, ממש כמו בשיעורי הספורט בבית הספר.

אם תחזרי על תרגיל הנשימה הזה מדי יום, תוכלי לאמן את עצמך מחדש איך לנשום נכון. וכמובן, שזה רק ישפיע לטובה על התחושה הכללית שלך, ובדרך עקיפה גם על צמיחת השיער.

תתמודדי עם הגורמים ללחץ הנפשי שלך

אישה צעירה מביטה במראה ומחייכת

מתח נפשי יכול להיגרם מבעיות ולחץ בעבודה, בלימודים, או בחיים האישיים. אף אחד מאיתנו לא חסין בפני שגיאות, אירועי חירום, הכרעות גורליות ואכזבות מכאיבות.

אבל, גם כשמפלס הלחץ והחרדה שלנו עולה בצורה ניכרת, אסור לטמון את הראש בחול ולברוח מהמציאות, אלא להתמודד איתו בצורה ישירה. רק אם תחזקי את החוסן הנפשי שלך, תוכלי לצלוח בקלות גם את הזמנים הקשים ביותר, ולא לגרום לאירועים לא נעימים לשתק אותך, ותחזקי את בריאותך הגופנית והנפשית.

למה בדיוק אני מתכוונת?

קודם כל, את חייבת להסתכל למציאות בעיניים ולהכיר בזה שיש לך בעיה שצריך לפתור אותה. באופן טבעי, רוב האנשים מעדיפים להדחיק את הבעיות שלהם ולהעמיד פנים שהכול בסדר. אחרי הכל, אנחנו מצטיינים בלטאטא בעיות מתחת לשטיח ולאפשר להן להצטבר ולגדול למימדים עצומים. ואז כשהן לפתע מתפוצצות לנו בפנים, באמת קשה להתמודד איתן ונראה שמדובר בסוף העולם.

דבר שני, את צריכה להבין עד כמה המצב תלוי בך ובאיזו מידה את אחראית להיווצרותו: אם את מצוברחות בגלל שהבוס לא מפסיק להתעלל בך או עוברת תקופה לא פשוטה בזוגיות, תחשבי לעומק מה הייתה התרומה שלך לסיטואציה הזאת? כשתביני שלא רק צד אחד אשם במצב הזה, תוכלי לחשוב על דרך לפתור את אותו ולהתגבר עליו.

דבר שלישי, אל תהיי קשה מדי עם עצמך ועם אנשים אחרים. בין אם המצב המלחיץ והמעיק נגרם בעקבות הפעולות וההחלטות שלך, או שזה פשוט חלק מהחיים ואין לך מה לעשות עם זה, לא צריך לרדת על עצמך ולהתמלא באומללות ורחמים עצמיים.

במקום לבזבז זמן על להתלונן ולהאשים, תשקיעי את האנרגיה שלך בפתרון של הבעיה – פסימיות, ביקורתיות ושיפוטיות רק יפגעו בך יותר.

חשוב לזכור שלחץ נפשי יכול לנבוע גם מגורמים פיזיים. אז אם עברת ניתוח או היית חולה בזמן האחרון, תשתמשי בטכניקות שהמלצתי עליהן כדי לעזור לגוף ולנפש שלך להירגע ולהפיג מתחים.

טיפוח פוגעני לשיער

סיבות נשיער שיער נשים טיפוח פוגעני לשיער

האם את שומרת על שיער בריא ומטפלת בו כמו שצריך? טיפוח לא בריא לשיער יכול להיות בראש רשימה ארוכה של סיבות לנשירת שיער אצל נשים!

אולי את חושבת שאת עושה הכל נכון, אבל אני הולכת לחשוף כמה פעולות טיפוח שגרתיות לחלוטין שיכולות לגרום לך ליותר נזק מתועלת. אני בטוחה שתופתעי לדעת שחפיפה בשמפו או שימוש במכשירי עיצוב שיער נפוצים יכולה לפעול באופן הפוך ולפגוע בשיער. ואם תמשיכי לעשות אותן באופן קבוע? זה יכול להזיק מאוד לשיער ולעודד נשירה.

אז ממה חשוב להיזהר ולהימנע?

שמפו ומרכך תעשייתי

הרבה נשים שומרות בקנאות על תכשירי טיפוח השיער שלהן ומשתמשות במוצרים מסוימים במשך שנים מבלי לחפש אלטרנטיבה. אני בטוחה שגם את מאוד אוהבת את המוצרים שהתרגלת אליהם ושהפכו לחלק משגרת הטיפוח שלך בשיער.

אבל האם אנחנו באמת יכולה לדעת מה מכילים המוצרים שאנחנו מוצאים על מדפי החנויות וכיצד הרכיבים שלהם באמת משפיעים על השיער שלנו?

רוב המרככים והשמפואים הרגילים מלאים בחומרים כימיים. בעוד שנראה שמדובר במוצר מצוין ואיכותי שעונה על כל הצרכים שלך וממשיך לבצע את תפקידו גם לאחר שנים ארוכות, הוא יכול לגרום לנזק סמוי ונסתר שאת בכלל לא מודעת אליו.

חומרים משמרים וחומרי הקצפה סינתטיים נועדו להפוך את המוצרים לעמידים יותר ולהקנות להם מרקם נעים, אוורירי ומפנק. אבל מבחינה בריאותית נטו, הם אינם תורמים שום דבר לשיער: הכימיקלים המזיקים בתכשירי הניקוי והחפיפה האלה מסירים את השומן הטבעי והחומרים המזינים בעור ובזקיקים.

אז לאיזה רכיבים כדאי לשים לב? הנה כמה מהם:

 • אמוניום לאוריל סולפט או סודיום לאורת’ סולפט (SLES).
 • סודיום לאוריל סולפט (SLS).
 • סודיום כלוריד.
 • פורמלדהיד (Formaldehyde).
 • אלכוהול.
 • פוליאתילן גליקול (PEG).
 • חומרי בישום וריח.

כל הכימיקלים האלה מורידים את השמנים הטבעיים המופרשים בשיער (סבום) ומשאירים שיער מיובש וחסר חיים. ועל הדרך, הם יכולים גם לגרום לאדמומיות, קשקשים ופריחה.

אז, האם יש תחליף למוצרים האלה?

כמובן!

תוכלי למצוא באינטרנט ובחנויות מגוון רחב של תכשירי טיפוח טבעיים לגמרי. אבל, אפשרות הרבה יותר טובה ועדיפה, היא להכין שמפו ביתי משלך. זה דיי פשוט ורק מצריך לערבב כמה חומרים מוכנים מראש. עם כמה מרכיבים זמינים שניתן להשיג בקלות, תוכלי להכין שמפו טבעי לגמרי בעצמך שינקה באופן יסודי את הקרקפת מבלי להזיק לזקיקי השיער. תוכלי למצוא מגוון רחב של מתכונים באינטרנט, תמצאי את זה שמוצא חן בעינייך ותכיני אותו. מדובר בפתרון הכי בטוח שגם יחסוך לך כסף בטווח הארוך! או להשתמש בשמפו מוכח קלינית כמו שמפו קפאין שממריץ את השיער ואת הזקיקים

צבע לשיער

אישה צובעת את השיער אצל איש מקצוע

צביעת והבהרת השיער היא דרך פופולרית לשדרג ולרענן את המראה החיצוני ולהבליט את האישיות והייחודיות שלך. נשים רבות משתמשות בתכשירים כאלה בצורה קבועה מבלי לחשוב פעמיים על הנזקים שלהם. הרבה פעמים למראה היפה והאלגנטי שהם מעניקים יש מחיר כבד: הם מייבשים את זקיקי השיער ומשאירים אותם שבריריים וחסרי חיים. ואם לא נזהרים, אפשר גם לחטוף כוויה כימית במהלך הצביעה, ואם אני כבר עושה רשימת סיבות לנשירת שיער אצל נשים, הייתי חייבת להכניס גם את הסיבה הזאת.

אז האם יש אלטרנטיבות טבעיות ונטולות כימיקלים של צבע לשיער? ברור שיש.

הרבה בלוגריות מובילות בתחום הטיפוח והיופי ממליצות על קפה ותה שחור כדי להכהות את השיער, מיץ לימון כדי להבהיר אותו. תרופות הסבתא יכולות לעזור, אבל ייתכן שפתרון הרבה יותר נוח ופשוט הוא פשוט לקבל את הצבע הטבעי של השיער שלך כמו שהוא, כן, אפילו אם הוא מאפיר. זה נכון שבעתיים לנשים שסובלות מהידלדלות בשיער או בעלות זקיקים פגומים שנוטים להישבר בקלות.

מכשירי עיצוב שיער הפועלים בעזרת חימום

אישה עושה פן עם מייבש שיער

מה משותף למייבשי, מחליקי ומסלסלי שיער? חום בטמפרטורה גבוהה!

כן – מכשירי עיצוב השיער שאת משתמשת בהם על בסיס יום יומי, יכולים להחליש את השיער שלך ולהפוך אותו לדליל ושברירי.

זה לא אומר שאת צריכה להימנע לגמרי ממכשירי עיצוב, אבל, מומלץ להשתמש בהם לעיתים רחוקות (פעם בחודש פחות או יותר) כדי למנוע חימום יתר שיזיק לשיער.

גם אם את לא מסוגלת לדמיין את החיים שלך בלי פן, זה לא סוף העולם: אפשר (ועדיף) להשתמש בפן על קור – זה יפחית את הסיכון לנזק ונשירת שיער.

את פוחדת שכבר גרמת לנזק משמעותי לשיער שלך כתוצאה משנים רבות של שימוש יומיומי במכשירים אלה? אל דאגה. יש כמה דברים שאת יכולה לעשות כדי להזין את השיער והקרקפת שלך.

קודם כל, תשקלי לנסות טיפול בשמן חם. כל מה שתצטרכי הוא שמן לבחירתך (קוקוס, שקדים או חוחובה), מעט מים חמים, ומגבת.

תשימי כמות קטנה של השמן על כף היד ותמרחי אותה על הקרקפת והשיער. תשתמשי בקצות האצבעות כדי לעסות ולהחדיר את השמן. הקפידי לפזר אותו בצורה שווה ואחידה לכל אורך השיער, מהקצה ועד לשורש.

תטבלי מגבת (מגבת אמבטיה) במים חמים, ותסחטי אותה עד שהיא תישאר קצת לחה. תעטפי איתה את השיער ותשאירי אותה ל-20 דקות על הראש. אחרי 20 דקות, תשטפי את השמן מהקרקפת עם מים ותהני מהתוצאות!

הטיפול הזה מעניק לחות והזנה לקרקפת, ובמקביל גם מרכך את השיער, מה שיהפוך אותו לפחות שברירי.

תראי, אני לא אומרת שאת חייבת לוותר על פן ולא לגעת בו יותר בחיים, עם זאת בהחלט מדובר במשהו שיכול להשפיע ישירות על השיער שיער, ולכן החלטתי לכלול אותו ברשימה של סיבות לנשירת שיער אצל נשים שעשיתי.

מקלחת במים רותחים

ידית של ברז מים רותחים

אני יודעת שהרוב לא יעלו בדעתן שמדובר באחת הסיבות לנשירת שיער אצל נשים: בימי החורף הקרים, אין דבר נעים ומרגיע יותר ממקלחת ארוכה במים חמים. הבעיה שהפינוק הזה יכול לגרום לדלקת, יובש, וגירוי בעור. בסופו של דבר, כל הנזקים האלה יכולה לגרום לנשירת שיער.

הקרקפת מפרישה נוזל שומני (סבום) שתפקידו לשמן ולרכך את העור ולהגן עליו. בטח כבר הבנת ששמפו תעשייתי מסלק את השמן הטבעי הזה, אבל בוודאי תופתעי לשמוע שגם מקלחת חמה יכולה לעשות את אותו הדבר: היא יכולה לייבש את העור ולהסיר ממנו את הסבום.

לעומת זאת למקלחת קרה, יש כמה יתרונות פיזיולוגיים. היא יכולה לשפר את חילוף החומרים, ואפילו להמריץ את זרימת הדם (3031). זאת דרך נפלאה להגביר את אספקת החמצן וחומרי הזנה אחרים לזקיקי השיער בקרקפת, כדי ליצור את כל התנאים הנדרשים לצמיחה של שיער בריא.

וזה עוד לא הכול, אם את סובלת מהתקרחות ונשירת שיער שנגרמו מתהליך של מזעור השיער, מקלחת קרה יכולה לעצור את התהליך ולסייע לחדש את צמיחת השיער!

איך?

מזעור השיער נוצר בגלל דלקת מקומית. מקלחת במים קרים יכולה להרגיע את הדלקת, מה שמאפשר זרימת דם תקינה לאזור הפגוע ועוזר לשיער לצמוח (32).

עישון וצריכת אלכוהול

אישה עם נשירת שיער מחזיקה כוס וויסקי וסיגריה ביד

בזמן שתנאים סביבתיים חיצוניים בהחלט יכולים להוות סיבות לנשירת שיער אצל נשים, גם נזקים פנימיים יכולים לפגוע בבריאות של הקרקפת שלנו. זה נכון במיוחד במקרה של עישון וצריכת אלכוהול.

אחרי שקראת איך לחץ ומתח נפשי יכולים לגרום לבעיות נשימה ולתחושת מחנק, ופשוט לחנוק את זקיקי השיער עקב מניעת אספקה חופשית של חמצן דרך הדם, זה די מובן מאליו שעישון יכול להזיק בצורה דומה ולהחמיר באופן משמעותית את הבעיה.

שאיפת העשן היא לא הדבר הגרוע היחיד (אם כי היא מספיק גרועה בפני עצמה), אלא גם שלל הכימיקלים המסוכנים שיש בסיגריות. הניקוטין הידוע לשמצה הוא רק אחד מהם. אם בריאות השיער שלך באמת חשובה לך ואת רציניות במאבק שלך בנשירת שיער, את חייבת להפסיק לעשן (כמובן שאם את לא מעשנת, אז אין לך מה לדאוג מזה).

ומה לגבי שתיית אלכוהול?

אין שום בעיה עם כוס יין או בקבוק בירה פה ושם. אבל חשוב לא להגזים בכמויות ולעבור את הגבול. צריכת אלכוהול קבועה (לפחות שלוש פעמים בשבוע) יכולה לגמרי לגרום לשיער חולה.

לכן, אם יש לך נטייה לנשירת שיער, או שאת פשוט בכללי רוצה להיות בריאה יותר, אני ממליצה להגביל את צריכת האלכוהול שלך.

סיכום ומסקנות

אישה עם שיער כהה ורקע של קיר לבנים מסתכלת למצלמה

הכי חשוב זה שתדעי שאת לא לבד – המלחמה בנשירת השיער היא קשוחה אבל היא ללא ספק מספקת תוצאות בעידן שאנחנו נמצאים בו היום – אז אם החלטת להתחיל בטיפול טבעי HR GROWTH יכול להועיל למנוע בזבוז של זמן יקר וכמובן במקביל להפגש עם רופא מומחה לעשות בדיקות דם מקיפות – לא לבזבז זמן!

ברוב הפעמים, סיבות לנשירת שיער אצל נשים, הן לא בלתי הפיכות ויהיה ניתן להחזיר את שיערך למצבו המקורי. ואני לא מדברת על תרופות למיניהן (אם כי גם הן יכולות לעזור מאוד – תלוי במקרה), אלא קודם כל לעשות שינויים באורך החיים, להפטר מהרגלים שליליים, ולסגל הרגלים בריאים שרק ישפיעו עלייך ועל השיער שלך לטובה.

ואם אתן באמת לחוצות תמיד יש טיפולים שיכולים לעזור לכם לאזן את הגוף ולחזק אותו – לדוגמא טבלת המוצרים הכי מדורגים נגד נשירת שיער:

מוצרפרטיםמחיר
השתלת שיערהטיפול האולטימטיבי, שבאמת ישאיר את כולם עם פה פעור. לפרטים נוספים תקראו את המאמר שלנו בנושאבדוק מחיר
טיפול PRP ה-מוצר הכי נמכר בעולם שהוא בעצם טיפול חד פעמי עד 5 פעמים מוכח מחקרית ומאושר לטיפול ע"י ה-FDAבדוק מחיר
דרמה רולרטיפול מוכח וזול ברמה של חובת נסיון לטיפול בנשירת שיער. בטוח לשימוש ביתי. ללא תופעות לוואי.ומאושר ע"י הFDAבדוק מחיר
שמן קיק טבעי 100%מופק מצמח הקיקיון ואושר ע"י ה-FDA האמריקאי לשימוש וידוע בסגולתיו בעידוד טבעי של צמיחת שיער וחיזוקובדוק מחיר
שמפו Hair Surge להצמחת שיער של חברת Ultrax Labsקטוקונזול ודקל ננסי וקפאין בשמפו אחד - רכיבים שכל אחד מהם מוכח שעוזר לנשירת שיער ומומלץ בדיאטת שמפו אחר ליום מכל גורו שיער אפשריבדוק מחיר
שמפו ניזורלאלפי משתמשים וקונים באמזון נותנים לשמפו ניזורל ציון של 5 מתוך 5 וגם הוא מוכח עם מחקרים קליניים.בדוק מחיר
שמפו של ליפוגייןשם מותג ידוע בעולם ההצמחת שיער, מומלץ בדיאטת השמפו אחד ליום במיוחד בגלל שהוא מכיל שמן קיקבדוק מחיר
מינוקסידיל (רוגיין לגברים)מדבר בעד עצמו ומומלץ ע"י אינספור רופאים בעולם - מומלץ להזמין מחול כדי להמנע מפשיטת רגלבדוק מחיר
ספקטרל לנשיםנוסחה ייחודית שמשפרת את צפיפות השיער, מכילה בין היתר: אדנוזין, אבץ, תאי גזע על בסיס צמחי, וגם ל-ארגינין.בדוק מחיר
מינוקסידיל ליפוגיין לנשיםאותה גברת בשינוי הדרת - מינוקסידיל אבל לנשים (מינוקסידיל רגיל אסור לשימוש לנשים)בדוק מחיר
קסדת לייזר של iRestoreמאושר על ידי ה-FDA. תוצאות מרשימות במחקרים הקליניים. מוצר קל ונוח לשימוש.בדוק מחיר

עדי היירלוס

עדי היא דמות פיקטיבית של דוקטור מפורסמת המומחית לכל מה שקשור לנשירת שיער אצל נשים. ד"ר עדי היא אישה חזקה, עצמאית ופורצת דרך שמטרתה בחיים היא להעניק מעצמה ומהידע שלה לכל אישה שסובלת מנשירת שיער או התקרחות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

יש 10 תגובות למאמר

 1. היי עדי, לא מזמן עשיתי אבחון וגיליתי שאני סובלת מנשירת שיער. חיפשתי באינטרנט מידע על איך אני יכולה להילחם בתופעה, או לפחות לחיות איתה בסוג של שלום. אני רוצה להגיד שהמאמר הזה הוא המאמר הכי אינפורמטיבי ומקיף שיצא לי לקרוא אחרי חודשיים של חיפושים. אני לגמרי מאמינה שלאוכל עם חומציות גבוהה וגם לתנודות קיצוניות על הסוכר בדם יש השפעה ישירה על הבריאות. על כל פנים אני רוצה להודות לך על המאמר הנפלא.

  יעלי

  1. היי יעלי,
   תודה רבה לך על המילית הטובות!
   וכן, חומציות וסוכר בהחלט משפיעים על הבריאות הכללית של הגוף.

   1. שירי היקרה שלום,

    עניתי לך במייל פרטי. אני לא נותנת ייעוץ אישי, אבל אם אוכל לעזור – אשמח.

    עדי

 2. מאמר מאוד אינפורמטיבי ..שמחה שמצאתי את העמוד. קשה למצוא בנושא ידע כל כך אמין ולא שיווקי.
  תודה על שיתוף הידע

  1. היי נעמה,

   איזה כיף לשמוע, תודה רבה על המילים החמות 🙂

   יום מקסים,
   עדי

   1. היי עדי, סופסוף מאמר מאוד מקיף ומעניין בכל הקשור לבעיה על כך מטרידה .
    אני בגיל המעבר, עם נשירת שיער מסיבית, מטריד ולא נעים בכלל .
    בבדיקה של בלוטת התריס 5.905
    וT4 תקין . הרופאה אומרת שזה בסדר ונחכה, אין לי סבלנות ואני מאמינה שיש קשר ועדיף כבר לטפל.
    האומנם ? אני ממש אודה לתגובתך .
    תודה ורק בשורות טובות

    1. היי אילנית, אלו דברים שאת צריכה לעבור עליהם מול הרופא המטפל שלך, זה לא מספיק לבסס משהו

 3. אני משתמשת בHR GROWTH שסיקרתם עליו כבר 3 חודשים ואני אכן רואה עצירה של הנשירת שיער
  אבל האם אני יכולה להוסיף לטיפול עוד משהו כדי לחזק את הצמיחה המחודשת?
  תודה רבה לכם! עבודת קודש אתם עושים!

  1. תודה על המחמאה לירית – אני מאוד שמחה לשמוע על ההצלחה שלך! ותנסי לקרוא לגבי תכישירים טופיקליים שסיקרנו עליהם באתר זה יוכל לעזור לך אולי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *