תכשיר נגד נשירה HR Growth
נשירת שיער והתקרחות

נשירת שיער זמנית: למה זה קורה ואיך מטפלים?

נשירת שיער זמנית יכולה להיות חוויה מתסכלת ומלחיצה במיוחד, גם אם היא חולפת. במאמר הזה, אני הולך לספק מבט מעמיק על נשירת שיער זמנית. אתם הולכים ללמוד על הסיבות השכיחות ביותר לתופעה הלא נעימה, את סימני הזיהוי וההיכר שלה, וגורמים נוספים שיכולים להחמיר אותה.

הסיבות והגורמים של נשירת שיער זמנית

נשירת שיער זמנית נובעת מסיבה מסוימת שהביאה להתפרצותה. אני לא הולך לעייף אתכם בכל גורם אפשרי של נשירת שיער חולפת, אלא לספק רשימה תמציתית של הסיבות הנפוצות ביותר של נשירת שיער פתאומית.

נשירת שיער זמנית כתוצאה מלחץ נפשי

גבר בחולצה בורדו מחזיק את הראש עם הידיים ומדמה לחץ נפשי

נשירת שיער שנגרמה מחוסר איזון נפשי היא מאוד שכיחה. כשמפלס הלחץ והמתח שלכם גואה והגוף שלכם מתקשה לעמוד בו, מנגנון הצמיחה של השיער שלכם משתבש, וכמות גדולה של זקיקי שיער נכנסים בטרם עת לשלב המנוחה, וצמיחתם נקטעת מוקדם מדי.

כשכמות השערות הנושרות גבוהה יותר מקצב נשירת השיער הרגיל והתקין, וכתוצאה מכך מתפתחת התקרחות ושיער דליל. כל עוד לא תטפלו בגורם הלחץ הנפשי שלכם, המסרק הולך להמשיך להתמלא בשערות.

נשירת שיער זמנית אחרי מחלה

גבר שם ידיים על הבטן שלו

הסיבה יכולה להיות מחלה שגורמת לנשירת שיער, או הטיפול התרופתי שאתם מקבלים כדי לטפל במחלה, והתוצאות של תופעות הלוואי שלו.

טיפול תרופתי

כדורים שונים נגד נשירת שיער זמנית

קל לראות שהורמונים הם המוטיב המרכזי פה, אבל, גם תרופות מסוימות מככבות ברשימת הגורמים השכיחים של נשירת שיער זמנית: נוגדי דכאון, תרופות הורמונליות, ועוד תכשירים רבים יכולים לגרום לנשירת שיער על רקע של חוסר איזון הורמונלי.

האם נשירת השיער שלי היא זמנית או קבועה?

תקריב של נשירת שיער זמנית

אם אתם יכולים לסמן וי על אחד מהגורמים שפירטתי, אז ייתכן שתתעודדו לשמוע שנשירת השיער היא כנראה זמנית. עם זאת, כדי לא להתבלבל בין שני סוגי נשירת השיער, צריך לדעת על מה להסתכל וכיצד להבדיל ביניהם כבר בשלב מוקדם והתחלתי יחסית. אם תטעו בהבחנה שלכם, זה יכול לגרום לכם להיות שאננים ולהזניח את השיער שלכם כי תהיו בטוחים שהכול יחזור לקדמותו במוקדם או במאוחר, מה שעלול לעלות לכם ביוקר. לכן, חשוב להיות עם היד על הדופק ולעקוב אחר הסימנים להתקרחות.

נטייה תורשתית

שזה נוגע לנטייה תורשתית להתקרחות, יש לשאול שאלה חשובה: האם היסטוריה משפחתית של נשירת שיער אומרת שהמצב שלכם אבוד ושהנסיגה בקו השיער היא בלתי נמנעת? ממש לא. כל מה שהנתון הזה אומר לגביכם זה שאתם נמצאים בסיכון גבוה יחסית לסבול מאובדן שיער.

אבל, לא צריך להתייאש ולהרים ידיים גם אם לא התברכתם בגנים טובים במיוחד בשיער: אנחנו חיים בעידן שבו יש לא מעט פתרונות של נשירת שיער זמנית או רגילה.

נסיגה של קו השיער

סימן ההיכר הבולט של התקרחות גברית טיפוסית הוא התבנית הייחודית של נשירת השיער: היא מתחילה קודם כל באזור הרקות והופכת לעמוקה יותר באזורים מסוימים. המפרצים מתחילים להופיע וההתקרחות מתפשטת לכל רחבי הקרקפת עד שנשארת רק רצועת שיער צרה בצורת פרסה מאחורי ומצדי הראש. כשתתחילו לראות את הסימנים האלה, תצטרכו להתמודד עם העובדה שאתם מתחילים להקריח.

תכשיר להצמחת שיער HR Growth

איך להאיץ את תהליך צמיחת השיער עם מזותרפיה

מדובר בשיטה של גירוי והמרצת הדם בקרקפת. מזותרפיה היא מעין פציעה מבוקרת של העור באמצעות מחטים זעירות.

אפשר לעבור טיפול בנשירת שיער באמצעות מזותרפיה במרפאה ולהפקיד את הקרקפת שלכם בידיו המקצועיות של מומחה, או להשתמש במכשיר ביתי כמו דרמה רולר לשיער שתוכלו לתפעל גם לבד. אני ממליץ לעבור את הטיפול פעם בשבוע. אם אתם מורחים תכשיר כלשהו לצמיחת שיער, תמרחו אותו אחרי הטיפול במזותרפיה (כמובן תלוי בתכשיר, ולפעמים עדיף לחכות 24 שעות בין טיפול מזותרפיה לבין שימוש בתכשירים על הקרקפת).

נשירת שיער זמנית: סיכום ומסקנות

בחורה עם שיער שחור מגיעה למסקנות על נשירת שיער זמנית

המאבק באובדן השיער יכול להיות כאב ראש לא קטן, בין אם מדובר בהתקרחות קבועה או זמנית. אבל, בכל מקרה חשוב לא להרים ידיים ותמיד לראות את האור שבקצה המנהרה: יש מגוון רחב של שיטות ואמצעים שיעזרו לשיער לחזור לצמוח בצורה מהירה ובריאה.

HR Growth תכשיר

יגאל בולדינג

יגאל הוא דמות פיקטיבית של פרופסור מפורסם בתחום נשירת והשתלות השיער. מוחו הוא מעיין ידע לא נגמר של כל מה שקשור לנשירת שיער גברית, וגם קצת נשית. פרופסור בולדינג תמיד ישמח לענות על שאלות, לתת מענה לקוראי האתר ולפרסם מחקרים, מאמרים, טיפים וגם את הגיגיו האישיים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *