בחירת העורכים

HR Growth: הסוף לנשירת השיער שלך?

כל האמור כאן אינו מהווה התוויה רפואית אלא תמצות מאמרים מדעיים המובאים כאן מכוח חוק חופש המידע. המידע אינו מהווה הנחיה רפואית או המלצה לטיפול. אנשים הנוטלים תרופות לפי מרשם, נשים בהריון, נשים מניקות וילדים – יש להתייעץ עם רופא לפני השימוש.

מוצר ייחודי המשלב צמחי מרפא, ויטמינים, ומינרלים המעודדים את פעילותם של המנגנונים האחראיים על צמיחת השיער וסיוע בחיזוק שורשי השיער. המוצר פועל באופן אפקטיבי, נותן מענה מתאים עבור גברים ונשים כאחד. הטיפול הממוצע אורך חצי שנה. השפעת המוצר תורגש לאחר שימוש עקבי של כששה חודשים.

רוב הגברים והנשים בישראל סובלים מנשירת שיער והתקרחות שמתחילה ממיפרצונים קטנים שהולכים ומשתלטים על הקרקפת, עד שזה מגיע להתקרחות המלאה. עבור רובם, ההתקרחות הזו "שנפלה" עליהם משום מקום, היא מאוד מפחידה ומבאסת עד מצב של לחץ נפשי, והם נזכרים עם דמעות בעיניים בימים שבהם היה להם ראש מלא בשיער, ורעמה שובבה ושופעת – אנו עדים לכך בתגובות ובמיילים שאנחנו מקבלים מגולשים באתר על בסיס יום יומי.

לצערם הרב, כיום הם עומדים מול מצב שבו השיער שלהם נושר בהדרגה ובאופן נחרץ מראשם. חלקם יחפשו, בייאוש אחר פתרון להתקרחות, וישקיעו המון שעות ברחבי האינטרנט כדי למצוא את הפתרון הנכסף: הם יבזבזו המון אנרגיה, כסף, ורצון טוב, אבל כל הניסיונות שלהם יהיו לשווא – מהר מאוד הם יגלו שפתרון להתקרחות הוא לא תרופת קסם להתקרחות והם חייבים להשלים עם הגורל האכזר.

אבל… למזלנו אנחנו חיים בתקופה שהמדע באמת מתחיל לעשות קפיצות אדירות בתחום המדע.

HR Growth אפקטיביות, יעילות ושביעות רצון

לפני ואחרי חצי שנה של שימוש ב-HR Growth
ויקטור לפני ואחרי HR Growth
ענת לפני ואחרי HR Growth

לאחר שנות מחקר מעמיק מגיע מוצר ייחודי בשם HR Growth המבוסס על פורמולה טבעית שכל מטרתו היא להצמיח לכם את השיער, וגם למנוע את הנשירה שלו. נסו אותו, ואולי תקבלו בחזרה, את עצמכם, את השיער, את החיוניות וכמובן את הביטחון העצמי שלכם: כיום למדע יש מוצר לטיפול בנשירת שיער גם לנשים וגם לגברים.

ישראלים רבים מתמודדים עם בעיית ההתקרחות ונשירת שיער, כבר בתחילת שנות ה-20 לחייהם. ככה, ביום בהיר אחד אתם מסתכלים במראה ורואים את השיער הדליל, המפרצים המעמיקים, הקרקפת המקריחה, ואת אובדן השיער שעד לא מזמן צמח על ראשכם – ועכשיו הוא פשוט נושר לקרקעית של המקלחת.

כל מה שאתם רוצים זה למצוא את הפתרון, התרופה, או במקרה הכי קיצוני – ההשתלה: למצוא את התכשיר האחד הזה שיחזק את שורשי השיער, יצמיח את שיערכם מחדש וימנע את נשירתו בעתיד.

בדיוק כאן נכנס לתמונה התכשיר ה-HR Growth: התכשיר שיכול לעזור לכם להגשים את החלומות ונוצר במיוחד באופן שעשוי לסייע בהצמחת שיער, לחזק את השיער הקיים, להצמיח שיער חדש על ראשכם, ולהחזיר לכם את הביטחון העצמי (הוא מיועד גם לגברים וגם לנשים), ולהבדיל מהרוב המוחלט של המוצרים האחרים – יש לו גיבוי מדעי כתוצאה ממחקר קליני.

הוא נועד בשביל לעזור לכם להתאהב בעצמכם מחדש.

פורמולת ה-HR Growth: הפורמולה שתצמיח לך שיער?

פורמולת ה-HR Growth היא פורמולה טבעית וייחודית שעשוייה לסייע במניעת נשירת שיער. הפורמולה מורכבת משילוב של ויטמינים, מינרלים וצמחי מרפא, אשר מעודדים את פעילות המנגנונים האחראיים על צמיחת השיער ומסייעים בחיזוק שורשיו.

איך ומתי משתמשים בפורמולה ולמי זה בכלל מתאים?

בחורה מסתכלת למעלה ועושה מבט של שאלה

מוצר ה-HR Growth פועל באופן אקטיבי ונותן מענה מתאים לגברים ונשים כאחד, כאשר אתם רשאים לנסות ולהשתמש בו כדי לקבל איכות חיים טובה יותר לכם ולשיער שלכם.

אופן השימוש המומלץ במוצר הוא באמצעות בליעת קפסולה אחת ביום למשך 6 חודשים (180 קפסולות) כשכל מארז מגיע בששה בקבוקים – 30 קפסולות בכל בקבוק.

מבחינת זמן הטיפול, כדי להשיג את התוצאה המיטבית, הטיפול הממוצע במוצר אורך כחצי שנה, והשפעת המוצר תורגש גם היא כבר לאחר שימוש עקבי של כ-6 חודשים. זו גם הסיבה לכך שרכישת המוצר מתבצעת במארזים בלבד של ששה בקבוקים – בקבוק לכל חודש. ככל שתתמידו בטיפול כך יגדל הסיכוי שלכם לשיער חדש בריא וחזק.

אז מה היא בעצם ההתקרחות הזו?

גבר מפריד את השיער שלו כדי לבדוק אם יש לו מפרצים

אבל רגע לפני שנצלול לסיבות שבזכותן ה-HR Growth יכול לעזור לכם לקבל את השיער שלכם בחזרה, כדאי להבין למה אנחנו בעצם מקריחים או בנימה ה: "פולנייה" יותר – למה זה בכלל מגיע לנו?

התקרחות גברית טיפוסית – ההקרחה הגברית הקלסית, והיא מבטאת את ההתקרחות ההדרגתית עם המפרצונים הגדלים, נשירת שיער על הכרית, בכיור, במקלחת, ובכל מקום. היא נגרמת לרוב משילוב של סיבות תורשתיות, יחד עם סיבות הורמונליות. הגנטיקה יכולה להגיע מהצד של האמא או הצד של האבא ולפעמים היא גם פוסחת דור. יש אנשים שמקריחים כתוצאה מרגישות להורמון בשם דיהידרוטסטוסטרון שהוא נגזרת של ההורמון הגברי הידוע הטסטוסטרון, רגישות שמזרזת את הליך ההתקרחות.

התקרחות אזורית – סוג של מחלה אוטו-אימונית הנובעת מכשל במערכת החיסון אשר גורם לגוף לזהות את השיער כפולש זר, לתקוף אותו ולגרום להתקרחות חמורה.

תזונה לקויה – גם תזונה לקוייה עשויה להשפיע על מצב נשירת השיער וההתקרחות שלנו במיוחד בעידן של ימינו, בו נושא דימוי הגוף מקבל חשיבות עליונה ואנשים רבים אינם צורכים מספיק מזונות שמזינים את הגוף שלהם בויטמינים, מינרלים וברכיבים התזונתיים שהגוף זקוק להם לתפקוד תקין. וכן, השיער שלנו הוא שיקוף של הגוף: אם הגוף שלנו יהיה בריא וחזק כך גם השיער שלנו, יהיה בריא, חזק ובוהק, ואם הגוף שלנו יהיה חלש ונטול ויטמינים כך שיערנו יהיה שבור, חלש, דליל ועייף ושום קונדישנר שבעולם לא יצליח להחיות אותו.

הסיבות להתקרחות אצל נשים הן די זהות, אך יש גם סיבות נוספות והפיכות שעשויות להשפיע על נשירת השיער וההתקרחות כמו למשל: הריון, דיאטה חריפה, חוסר ברזל, חוסר איזון של בלוטת התריס ועוד.

שלבי ההתקרחות של נורווד-המילטון

סולם נורווד המילטון תמונה

אצל חלק גדול מהגברים ההתקרחות פורצת בכמה שלבים: בשלב הראשון היא מופיעה כמפרצים בקודקוד או בקדמת הקרקפת ובהדרגה היא מתפשטת לחלקים נוספים בראש עד שאנחנו נותרים קרחים לגמרי, וכל מה שנשאר מהשיער הוא זיכרון מתוק שמופיע בתמונות ה"סלפי" שלנו.

כדי שתוכלו לעקוב אחרי ההתקרחות וקצב נשירת השיער שלכם, הומצא סולם נורוורד-המילטון שמאפשר לכם לקבוע את מצבכם ולבדוק באיזה שלב של נשירת השיער אתם נמצאים.

ולמה זה בכלל חשוב?

כי רק אם תגדירו לעצמכם את שלב התפתחות הקרחת כך תוכלו למצוא את הפתרון והתכשיר הכי טובים בשבילכם כדי להתמודד עם נשירת השיער. הסולם מורכב משבעה שלבים עיקריים (ציור):

 • שלב 1 – פיזור שיער תקין עד התחלתו של שינוי והידללות שיער.
 • שלב 2 – בשלב זה כבר ניתן להבחין בנסיגת קו השיער.
 • שלב 3 – בשלב זה המפרצים המזוהים כל כך עם ההתקרחות הגברית הקלסית כבר יהיו בולטים למראה. בשלב זה נסיגת קו השיער כבר מורגשת.
 • שלב 4 – בשלב זה נסיגת השיער תלך ותעמיק וקדמת הראש תהפוך לדלילה יותר ויותר וההתקרחות באזור "הכתר" תחמיר ותהפוך למשמעותית יותר.
 • שלב 5 – בשלב זה כבר כמעט ולא ניתן לראות שיער באזור החלק הקדמי של הראש ואם עדיין יש שערות מועטות אזי שמדובר בפלומה דלילה, הרקות נטולות שיער לחלוטין.
 • שלב 6 – זה שלב ביניים המגשר בין שלב 5 לשלב האחרון, שלב ההתקרחות. בדרגה זו נסיגת השיער בקדמת הראש ובאזור "הכתר" העמיקה, והשיער הדק שהפריד בין ההתקרחות בקודקוד הראש להתקרחות בחזית הראש הולך ונעלם.
 • שלב 7 – השלב הסופי, ההתקרחות הגברית הסופית והמוכרת, וזה הזמן ללמוד ולאהוב את עצמכם כפי שאתם ואת הקרחת שלכם ולמצוא את התכשיר שימנע את נשירת השיער ויצמיח לכם אותו ממש "מחדש".

אז איך נעורר את השיער שבראש?

גבר מסדר את השיער שלו ומסתכל למצלמה

זקיקי השיער שלנו שנמצאים על הקרקפת, מלווים אותנו למעשה כבר מהילדות דרך גיל ההתבגרות שלנו ועד לנשירת השיער. הם עוברים מחזור חיים שלם של צמיחה, נסיגה, מנוחה ולבסוף נשירת סיב השיער, כשמדי יום נושרות באופן טבעי משיער הקרקפת שלנו בין 100-150 שערות כשהקרקפת מכילה 100,000 שערות בממוצע. למעשה, לאורך השנים אנחנו מנהלים מלחמה עיקשת ותובענית בנשירתו של השיער, בזמן שאנחנו מחפשים פתרון לבעיית ההתקרחות שלנו.

אם רק תקלידו במנועי החיפוש השונים את המילים: "טיפול בהתקרחות", אתם תקבלו מיליוני תוצאות של טיפולים, ניתוחים, תכשירים, בעלויות וגורמי סיכון הולכים ומשתנים.

יש אנשים שמוכנים לנסוע ולטוס מאות אלפי קילומטרים רק כדי לעבור השתלת שיער (שהוא תהליך מסוכן בפני עצמו).

ויש את מי שעושים מחקר מעמיק: אותם אלו שמחפשים תכשירים טבעיים כמו HR Growth.

נשמע מדהים, מה הקאץ'?

בחור בלונדיני עושה מבט מאוד מופתע על רקע צהוב

ה-HR Growth מורכב מפורמולה טבעית וייחודית להצמחת שיער ומניעת נשירתו, פורמולה אשר תוצאותיה מדברות בעד עצמן, כשחלק גדול מהמשתמשים במוצר זה זכו לקבל בחזרה את שיערם וגם את הביטחון העצמי שלהם.

למרות זאת, יש מספר נקודות שחשוב שתכירו בפורמולה הייחודית הזו: בגלל המורכבות שבייצור שלה מדובר במוצר לא זול – 1,900 ש"ח עבור ששה בקבוקים. אבל מדובר במחיר נמוך מאוד ביחס לרוב הטיפולים האחרים שיש בשוק (שרובם לא באמת עובדים ולא הוכחו במחקר קליני), וגם במחיר נמוך ביחס לסיפוק העצמי שתקבלו כשתביטו במראה ותראו את הראש שלכם מתמלא שיער.

גורם נוסף שעשוי להקשות עליכם הוא אופן השימוש במוצר שכן מדובר בקפסולות לבליעה ויש מי שעשוי להתקשות בבליעתן.

עניין נוסף שחשוב לבדוק דקה לפני השימוש במוצר הוא מידת ההתאמה שלכם למוצר ולמרכיבים שבו המפורטים בקפידה בגב המארז, וכך למשל אנשים עם קרחת בת יותר מ-10 שנים ("קרחת ותיקה") אינם רשאים לרכוש אותה ולהשתמש בה מבלי להיוועץ עם גורם מטפל מאחר והיא טרם נחקרה על בעלי "קרחת ותיקה" של מעל עשר שנים.

וכמובן, שיש אנשים שהתוסף הזה לא הולך לעזור להם – אין מה לעשות, סיכויי ההצלחה הם לא 100%. אבל, בהתחשב בבטיחות ובמחיר שלו, אנחנו חושבים שמאוד שווה לתת לו צ'אנס אמיתי, לפני שמתקדמים לטיפולים יותר פולשניים.

חוות דעת של לקוחות

בתחילת שנות ה-30 לחיי התחלתי להתמודד עם בעיה הנפוצה מאוד בקרב גברים בגילי. השיער המלא הפך דליל, המפרצים החלו להיות יותר ויותר עמוקים וכל אמבטיה הייתה מסתיימת עם הרבה שערות בקרקעית. ואז…הכרתי את HR Growth . הסבירו לי על התכשיר והחלטתי להשתמש בו כמעט על בסיס יום יומי ותוך שלושה חודשים שאחריו התחלתי לראות שינוי משמעותי. ויקטור, בן 34, כפר יונה

ויקטור, בן 34, כפר יונה

בהתחלה שהובא לידיעתי עצם פיתוח תכשיר להצמחת שיער הייתי מאוד מסופקת אם אני הולכת להשתמש בו. למרות זאת, לאחר שעיינתי בחומר הכתוב, בעיקר המחקר הקליני ודף בטיחות שהוצגו באתר, רכשתי את המוצר הייר-גרו והתחלתי להשתמש לפי ההוראות. לתדהמתי לאחר ארבעה חודשיים של שימוש במוצר הנשירה הופסקה ואחרי כארבעה חודשים הקרקפת התחילה להתמלא בשיער חדש , דבר שהחזיר לי את ביטחון העצמי. דפנה

דפנה

סבלתי מנשירה רצינית, מאז שהתחלתי להשתמש במוצר HR-Growth חלה הטבה משמעותית, הנשירה פסקה ,החלה צמיחה והשיער התחזק והתעבה. ממליצה בחום על מוצר זה,כמו כן המלצתי לחברותי שסבלו מנשירת שיער מוגברת,השתמשו במוצר וראו תוצאות טובות כמוני המוצר עשוי מחומרים טבעיים בלבד ולא הרגשתי שום תופעות לוואי. חייבת לציין שרק בקרקרפת ראיתי את השינוי המדהים ולא בשום חלק אחר בגוף. אוסנת קיקוב

אוסנת קיקוב

HR Growth: סיכום ושורה תחתונה

בחורה צעירה מחייכת ומצביעה על החיוך שלה

HR Growth יכול אולי להיות הפתרון המהפכני שיצמיח לכם את השיער, ויעצור את הנשירה שלו אחת ולתמיד. דמיינו לעצמכם איך אתם הולכים להרגיש אם תקבלו את את השיער שלכם בחזרה, את הנעורים, את הזוהר ובעיקר את הביטחון העצמי.

10 ציון סופי
מומלץ להצמחת שיער ומניעת נשירה

מוצר ייחודי המשלב צמחי מרפא, ויטמינים, ומינרלים המעודדים את פעילותם של המנגנונים האחראיים על צמיחת השיער וסיוע בחיזוק שורשי השיער. המוצר פועל באופן אפקטיבי, נותן מענה מתאים עבור גברים ונשים כאחד. הטיפול הממוצע אורך חצי שנה. השפעת המוצר תורגש לאחר שימוש עקבי של כשלושה חודשים.

יתרונות:
 • מבוסס על רכיבים טבעיים
 • 90% אפקטיביות נגד נשירת השיער
 • עבר מחקר קליני ברמה הגבוהה ביותר
 • 67% אפקטיביות בצמיחת השיער
 • תחת אישור ועדת הלסינקי
 • לא נצפו תופעות לוואי
חסרונות:
 • בגלל הביקוש העצום, לא תמיד זמין במלאי
 • מצריך שימוש של 6 חודשים כדי לראות תוצאות
HR Growth: הסוף לנשירת השיער שלך?
HR Growth: הסוף לנשירת השיער שלך?
יגאל בולדינג
יגאל בולדינג

יגאל הוא דמות פיקטיבית של פרופסור מפורסם בתחום נשירת והשתלות השיער. מוחו הוא מעיין ידע לא נגמר של כל מה שקשור לנשירת שיער גברית, וגם קצת נשית. פרופסור בולדינג תמיד ישמח לענות על שאלות, לתת מענה לקוראי האתר ולפרסם מחקרים, מאמרים, טיפים וגם את הגיגיו האישיים.

תגובה 1
 1. אני התחלתי להשתמש בזה לפני חודש, קשה לי עדיין להגיד שזה ממש עצר את הנשירה
  אבל אני בהחלט מרגישה שזה האט אותה – האם זה הגיוני?

השאר תגובה

פתרון מהפכני לנשירת שיער
מגזין בולדינג
Logo