טיפול בנשירת שיער אצל נשים: 4 דרכי טיפול נפוצות

טיפול בנשירת שיער אצל נשים: נשירת שיער והתקרחות נתפסות בדרך כלל כבעיות גבריות בלבד, אבל זה רחוק מאוד מהמציאות. גם בנות המין היפה סובלות מהתופעה המטרידה והמדאיגה הזאת. למעשה, פחות מ-45 אחוזים מהנשים ישמרו על רעמת השיער השופעת והמפוארת שלהם לאורך כל תקופת חייהן (1).

במאמר הזה, נציג את התופעה הזאת וננסה להבין את הסיבות מאחוריה. נדון במחזור הצמיחה של זקיקי השיער ונלמד מה יכול להשתבש במנגנון החשוב הזה ולהביא לנשירת שיער מוגברת.

לבסוף, נדבר על כל אפשרויות הטיפול לנשירת שיער אצל נשים.

אז בואו לא נבזבז זמן על הקדמות מיותרות ונצא לדרך.

נשירת שיער אצל נשים: מה זה אומר בכלל?

תמונה מאחורה של מישהי שעברה טיפול בנשירת שיער אצל נשים

בטח שמעתם על הסיוט הגדול ביותר שעוברים גברים רבים: נשירת שיער והתקרחות. כולנו התרגלנו לתופעה השכיחה של מפרצים בשיער הקרקפת – מדובר בפדיחה רצינית עבור גברים רבים שמנסים כל דרך אפשרית להחזיר את השיער שלהם לימים יפים יותר (2).

אבל האם גם נשים יכולות לסבול מהבעיה הזאת? ואם כן, איך מתבטאת נשירת שיער אצל נשים, ובמה היא שונה מהגרסה הגברית?

הגורמים העיקריים לנשירת שיער אצל נשים

נשים בודקות נתונים עם סטיקרים צבעוניים על הלוח

בדיוק כמו נשירת שיער גברית טיפוסית, המקבילה הנשית נגרמת עקב רקע גנטי בעייתי שגורמת לרגישות יתר להורמון DHT (דיהידרוטסטוסטרון) (3).

הורמון ה-DHT משחק תפקיד מכריע בהתפתחות המינית של הגבר, אבל מעבר לתרומה הידועה הזאת, ה-DHT לוקח חלק פעיל בתהליכים חשובים שונים בגוף הנשי (4). בין השאר, הוא משפיע על החשק המיני ואפילו על צמיחת שיער.

רגישות מוגברת להורמון זה יכולה להביא להשלכות שליליות ולגרום לתהליך המכונה: "מזעור השיער".

כשזקיקי השערות מוצפים בכמויות ענקיות של DHT, הם מתחילים לפתח תהליך דלקתי. הדלקת שנגרמת עקב הגירוי המוגבר יכולה להפוך לכרונית, ואם היא לא זוכה לטיפול הולם ומתאים, היא תביא להצטמקות של השיערות ולפגיעה במחזור החיים התקין שלהם.

אם תתעלמו מהבעיה, לא תמהרו לטפל בה זמן ממושך ותאפשרו לה לצאת משליטה, זה יביא לחיסול זקיקי שיער ונשירה שלהם עקב זרימת דם לקויה שתפגע בהזנה הנדרשת לשערות, בנקודה הזאת, זה יהיה בלתי אפשרי להצמיח מחדש את השיער שאבד.

הסוף לנשירת השיער הוכח במחקר קליני
מוצר טבעי וייחודי המעודד את פעילות תאי הגזע האחראיים על צמיחת השיער בקרקפת. מסייע בחיזוק שורש השיערה ובמניעה של נשירת שיער. מדמה את תהליך ה-DNA הטבעי אשר שולח הוראה לתאי הגזע להצמיח שיער בקרקפת. מתאים לגברים ונשים.
המידע אינו מהווה הנחיה רפואית או המלצה לטיפול.

החדשות הטובות הן שקל מאוד להבחין בנשירת שיער אצל נשים, מאחר ומדובר בתופעה בולטת שישר קופצת לעין. חשוב לזכור, שטיפול מוקדם עוד בשלבים הראשוניים וההתחלתיים של הבעיה, מגדיל את הסיכוי להחזיר את כל השיער שנשר.

נשירת שיער אצל נשים: השלבים השונים

תמונה של בחורה עם שיער בלונדיני שופע מאחורה

אז למדנו שנשירת שיער גברית ונשית נגרמות עקב אותה הסיבה, אבל האם יש גם הבדלים בין שתי התופעות?

השוני ביניהן טמון אך ורק באופן שהבעיה מתבטאת: כשמדובר בנשירת שיער גברית, קודם כל מתרחשת נסיגה בקו השיער. לאחר מכן הידלדלות השיער והנשירה מתפשטים לאזור כתר הראש (בנקודה שהשיער צומח בצורת מערבולת), ובשלבים המתקדמים של נשירת השיער, נשארת רק טבעת דקיקה של שערות מסביב לבסיס הקרקפת.

כשמדובר בנשירת שיער אצל נשים, הנשירה מתקדמת בקצב הרבה יותר איטי והדרגתי. הסימנים הראשונים שצריכים להדליק נורה אדומה מתחילים בדרך כלל באזור כתר הראש ובחלק העליון של הקרקפת. נשים לא מתקרחות לגמרי ונשירת השיער הרבה יותר עדינה ופחות בולטת מאשר בקרב גברים. אתן הולכות להבחין בכמות גדולה של שערות שנשארות על המסרק באופן קבוע, ותןך זמן קצר יהיה אפשר להבחין בדלדול משמעותי של השיער וירידה גלויה לעין בנפח ובכמות שלו.

אובדן השיער יתפשט למוקדים נוספים בכל רחבי הקרקפת, אבל הוא יהיה בולט במיוחד באזור כתר הראש.

בשלבים המתקדמים והאחרונים, כל החלק העליון של הקרקפת עלול להקריח לחלוטין, בעוד שהשערות בצדי הראש ובבסיס הקרקפת יישארו ללא פגע (מדובר במקרה קיצוני ונדיר, אך אפשרי).

אז מהן הסיבות להבדלים במראה ובדפוסים של נשירת שיער גברית ונשית?

כנראה שהגורם העיקרי הוא רגישות זקיקי השיער.

אצל גברים, נראה שהזקיקים באיזור של קו השיער הקדמי (המצח והרקות) רגישים במידה גדולה יותר לרמת ה-DHT בגוף ולהשפעות האפשריות של חוסר איזון בריכוזו.

ישנן המון תיאוריות שמנסות להסביר את העובדה הזאת, כולל רמות גבוהות של לחץ מכני המופעל על הזקיקים (5). בעוד שזקיקי השיער של נשים רבות רגישים יותר מהרגיל, לא מדובר ברמה חריגה ויוצאת דופן של רגישות.

אז, אנדרוגנים (הורמונים גבריים) יכולים להפוך לשורש הבעיה בכמה צורות וסוגים של התקרחות אצל נשים, אבל זה לא נכון לגבי כל המקרים של התופעה הנפוצה (6).

סיבות אחרות לשיער דליל ונשירת שיער אצל נשים

נשירת שיער אולי הצורה הידועה והשכיחה ביותר של אובדן שיער, אבל היא לא הסוג היחיד, וזה נכון במיוחד כשמדובר בנשים.

אז, אם רגישות ל-DHT היא לא הסיבה היחידה והבלעדית לנשירת שיער אצל נשים, אילו עוד גורמים אחרים אחראיים להידלדלות שיער?

קיים מגוון רחב של גורמים אפשריים לנשירת שיער אצל נשים: ייתכן שמדובר בלא יותר מתזונה לקויה הנגרמה מדיאטת "כסאח" קיצונית, שגורמת למחסור בערכים תזונתיים חשובים. אפשר לטפל בקלות ובמהירות במקרים כאלה על ידי תוסף תזונה איכותי שיספק לגוף את כל מה שנדרש לפעילותו המאוזנת והתקינה. קיימים גם מקרים מורכבים וחמורים הרבה יותר כמו תסמונת השחלות הפוליציסטיות (PCOS), שיכולה לגרום לתסמיני נשירת שיער.

כדי לבחור בצורה טובה טיפול בנשירת שיער אצל נשים, חשוב להבין את הסיבות המדויקות לנשירת השיער שלכן ואת סוג הבעיה שממנה אתן סובלות. לשם כך חשוב לפנות לרופא עור מוסמך ולעבור אבחון מקיף. אפשר גם לקרוא את המאמר שלנו: "סיבות לנשירת שיער אצל נשים".

רופא מומחה יערוך סדרת בדיקות שיעזרו לאתר את הסיבה האמיתית לאובדן השיער שמטריד אתכן. אבחון שגוי יוביל לטיפול מיותר וחסר תועלת שלא יביא לשיפור ממשי.

מחזור צמיחת השערה

קלואוז אפ של שיער נשי בצבע חום

לפני שנדבר על טיפול בנשירת שיער אצל נשים, חשוב להבין לעומק כיצד צומחים זקיקי השיער.

מחזור חיי השערה מתחלק לשלושה שלבים נפרדים: שלב הצמיחה (אנגן), שלב המנוחה (קטגן), שלב הנשירה והצמיחה מחדש (טלוגן) (7).

שלב האנגן (Anagen) הוא החשוב והמכריע ביותר מבחינת צמיחת השיער: זהו השלב היחיד שבו מתרחשת צמיחה פעילה של זקיק השיער. תאי גזע הם האחראיים על ייצור שיער. בתקופה זו, תאי המטריקס בתחתית שורש השערה מתחלקים ומייצרים את הזקיק.

בשלב מסוים, השערה חודרת את פני הקרקפת ומתחילה לגדול מעל פני העור, והצמיחה עצמה נמשכת לאורך תקופה הנעה בין שנתיים עד לשש שנים.

ברגע שזקיק השיער מגיע לאורכו הסופי והמירבי, מתחיל השלב הבא: תקופת המנוחה (קטוגן).

קטוגן (Catagen) הוא שלב מעבר ומנוחה שבו השערות מפסיקות לגדול: השערה עולה במעלה הזקיק, אך עדיין לא מתנתקת ממנו לגמרי. שורש הזקיק מתחיל להצטמק ולהתנוון, השערה יוצאת ממקומה ומתרחקת מבסיס הזקיק. לאחר כמה שבועות מתחיל השלב הבא.

השלב הסופי והאחרון מכונה טלוגן (Telogen) ובו מתרחשת התנתקות מוחלטת של השערה מהזקיק ונשירה שלה. בנקודה הזאת, אתם תראו זקיקי שיער עם משהו שנראה כמו פקעת לבנה זעירה בחלק התחתון שלהם: זה אומר שהשערה השתחלה החוצה מתוך הזקיק והיא עומדת לפנות את מקומה לשערה החדשה שצומחת במקומה.

אם התהליך המחזורי והמעגלי הזה לא נפסק לרגע, כיצד ייתכן שראשנו תמיד מכוסה בשיער?

הסיבה לכך היא שהרוב הגורף של זקיקי שיער הקרקפת נמצאים בשלב האנגן (הצמיחה) בכל רגע נתון (8). אז בקרקפת בריאה, צריכות לנשור בערך 100-150 שערות ביום.

למרבה הצער, כל המנגנון הזה משתבש אצל גברים ונשים הסובלים מנשירת שיער.

נשירת שיער בעלת אופי תורשתי משפיעה על כל שלבי מחזור צמיחת השערה.

כמו שכבר הזכרנו, שלב האנגן אמור להימשך בין שנתיים לשש שנים. פרק הזמן המדויק של צמיחת השערה תלוי ברקע הגנטי ובמצב הבריאותי הכללי שלכם.

אצל גברים ונשים הסובלים מתופעה הנקראית: "התקרחות אנדרוגנית" (AGA), שלב האנגן מתקצר באופן משמעותי.

תקופת הצמיחה רק תלך ותצטמק, עד שזקיק השערה כבר לא יעלה אל מעל לפני עור הקרקפת.

זה יגרום לזקיק להיכנס לשלב הטלוגן מוקדם מהרגיל, ולאחר כל מחזור צמיחה, שלב הטלוגן רק ילך ויתארך – מה שיגביר את נשירת השיער.

מעגל הקסמים האכזרי הזה לא ייפסק עד חיסול הזקיק.

טיפול בנשירת שיער אצל נשים: 4 טיפולים עיקריים

תמונה שחור לבן של אישה שעברה טיפולים בנשירת שיער אצל נשים

נראה שכמעט כל התכשירים להאטת ומניעת נשירת שיער נועדו אך ורק לגברים. למרות שרוב היצרנים והמותגים מתמקדים דווקא בקהל יעד גברי, יש כמה פתרונות מוצלחים עם תוצאות מעולות גם עבור בנות המין היפה. בואו נבדוק כמה מהאפשרויות הטובות ביותר העומדות לרשותכן.

מינוקסידיל

מינוקסידיל 2% נוזלי לנשים

כמו שכבר הזכרנו, זרימת דם חופשית ונמרצת הכרחית לצמיחה טובה של זקיקי השיער, אבל כשכל מנגנון הצמיחה משתבש בגלל תהליך המזעור, זה יוביל לשיער דליל שנושר בתדירות גבוהה.

אתן חייבות לאבחן את הסיבה האמיתית והמדויקת לאובדן השיער, כדי להתאים את הטיפול הנכון שיספק תוצאות חיוביות. אבל יש גם כמה פתרונות למניעת תהליך מזעור השיער. אחד מהם הוא מינוקסידיל (Minoxidil).

מינוקסידיל, הידוע גם בשם רוגיין (Rogaine), הוא תכשיר עוצמתי בשביל טיפול בנשירת שיער אצל נשים וגם אצל גברים.

התרופה פותחה במקור בצורת כדור שיש לצרוך דרך הפה ונועדה לטפל בלחץ דם גבוה, כלומר, התרופה מסייעת בהרחבת כלי הדם ובהגברת זרימת הדם (9). אבל המחקרים שבחנו את השפעות התרופה מצאו גם תופעת לוואי מפתיעה וחיובית: שיפור בצמיחת השיער.

אחד מהמחקרים הראשוניים שנעשו בקנה מידה מצומצם ובחנו נושא זה גילה כי: "שלושה מתוך חמישה גברים שסבלו מנשירת שיער והשתמשו בתמיסת מינוקסידיל בריכוז 5% לתקופה של 12 חודשים הבחינו בצמיחה מוגברת של שיער חדש, החל משיפור קטן שבקושי ניתן להבחין בו, ועד לשחזור מלא של כל השיער שנשר קודם לכן אצל מטופל אחד (10)."

ממצאים דומים חזרו על עצמם כמה פעמים, כולל בקרב נשים (1112).

השיפור בזרימת הדם אינו הגורם היחיד ליעילות של המינוקסידיל בשיפור צמיחת השיער.

מחקרים הציעו שוויסות של מנגנון גדילת התאים, כמו גם פתיחת ערוצי האשלגן, הם עוד דרכי פעולה שבאמצעותן המינוקסידיל מונע נשירת שיער (1314).

אם זה לא מספיק, אז מינוקסידיל היא התרופה היחידה שנועדה בשביל טיפול בנשירת שיער אצל נשים שקיבלה אישור רשמי ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA).

פינסטריד

פינסטריד פרופסיה

למרות שרק מינוקסידיל קיבל אישור רשמי מרשויות הבריאות לטיפול בנשירת שיער אצל נשים, ישנן נשים שמעדיפות להשתמש בתכשיר עוצמתי אחר לעצירת אובדן שיער: פינסטריד (פרופסיה).

פינסטריד הוא השם הגנרי של פרופסיה (Propecia) – תרופת מרשם פופולרית לנשירת שיער ונשירת שיער בקרב גברים.

במקור, התכשיר נועד לטיפול בהגדלה שפירה של בלוטת הערמונית (BPH) – מדובר בפרוסטטה מוגדלת עקב הנוכחות של ההורמון הגברי דיהידרוטסטוסטרון (15). לכן, בסך הכול זה נראה הגיוני, שפינסטריד יסייע גם בטיפול נגד נשירת שיער אנדרוגנית (שנגרמת מרגישות לרמות גבוהות של DHT).

אבל נשארת שאלה אחת חשובה במיוחד:

האם פינסטריד יכול לטפל באופן יעיל ומוצלח גם בנשים שסובלות מנשירת שיער?

ישנם רק כמה מחקרים ספורים ונדירים שהוקדשו לנושא. בעיקרון, הממצאים שנאספו מצביעים על כך שפינסטריד יכול להתאים גם לטיפול בנשירת שיער אצל נשים.

מחקר אחד שעסק בסוגייה זאת נערך בשנת 2013. הקבוצה שהשתתפה בניסוי כללה 40 נשים שאובחנו עם נשירת שיער בגיל המעבר (מנופאוזה).

על פי תוצאות המחקר: "22 מהמטופלות השיגו שיפור ניכר, 12 חוו שיפור מתון, והמצב של 6 כלל לא השתפר". הנתונים האלה נאספו לאחר תקופה של 6 חודשים, אבל התוצאה החיובית נשמרה גם לאחר תקופה של 18 חודשים שבהם התבצע המחקר.

ייתכן ששמתן לב לפרט חשוב בנוגע לקהל המשתתפות שנבחר למחקר: כולן היו לאחר גיל הפסקת הוסת, לא מדובר במקריות, ויש לכך סיבה טובה.

פינסטריד מוריד בצורה חדה את ריכוז ה-DHT בגוף בזכות היותו מעכב של האנזים 5 אלפא רדוקטאז (שאחראי להמרת הטסטוסטרון ל-DHT). נכון שזה יכול להועיל לטיפול בנשירת שיער, אבל זה יכול להזיק באופן משמעותי להתפתחות תקינה של העובר.

ה-DHT משחק תפקיד מכריע בהתפתחות מערכת הרבייה, ולכן כל תכשיר שפוגע בו ומפחית את רמתו, אינו נחשב לבטוח עבור נשים בהיריון.

לכן, רוב המחקרים בנושא התבצעו בקרב נשים שעברו את גיל המעבר והפסקת המחזור החודשי, או נשים שהיו תחת השגחה ומעקב של רופאים מוסמכים ולא נשקפה להן כל סכנה גם בתקופת ההיריון הרגישה.

טיפול בנשירת שיער אצל נשים באמצעות תוספי תזונה

אישה מחזיקה כדור של תוסף תזונה בשביל טיפול בנשירת שיער אצל נשים

במדינות המפותחות של העולם המערבי, הסיכון לסבול מתת תזונה נמוך במיוחד. למרות זאת, קבוצות מסוימות באוכלוסייה בעלות נטייה מוגברת לסבול מחסך תזונתי, וזה כולל בתוכו גם נשים.

תוספי תזונה של ברזל וסידן נדרשים להמון תהליכים חיוניים המתרחשים בתאי הגוף, אבל בעיות רפואיות, כמו דימום וסתי כבד, אנמיה (מחסור בברזל), והיפופרתירואידיזם (ירידה בתפקוד של בלוטת יותרת התריס), יכולים לגרום לירידה ברמות הרכיבים התזונתיים החשובים האלה.

נשים מבוגרות יותר, עלולות לסבול מקשיים בספיגת חומרים אלה בגוף (16).

אם נשירת השיער שלכן נובעת מתזונה לקויה, הפיתרון הפשוט והמובן מאליו הוא להשלים את המחסור התזונתי בעזרת תוספים תזונתיים ואכילה נכונה ובריאה.

בהחלט ייתכן שאינכן צורכות כמויות מספיקות של ויטמינים ומינרלים חיוניים שהגוף זקוק להם על בסיס יומי. צריכת מולטי ויטמין איכותי תעזור לסגור את הפערים.

ייתכן שהרופא שלכם ימליץ על בדיקת דם מקיפה כדי לאבחן ולטפל ברמות נמוכות של רכיבים תזונתיים בולטים.

אז, בואו נעבור על כמה מהמינרלים והויטמינים החשובים ביותר לצמיחת שיער חזקה ומהירה (17):

ברזל

תמונה של ברזל לא מעובד

מחקר משנת 2013 הגיע למסקנה הבאה לאחר ניתוח הממצאים שהעלה: "לברזל תפקיד חשוב בנשירת שיער אצל נשים." אבל כיצד בדיוק הוא משפיע על צמיחת שיער הקרקפת? השיער על ראשכן עשוי בין השאר מתאים מתים, ותהליך ייצור זקיקי השיער דורש זרימת דם תקינה וחופשית.

כשהדם מפסיק להגיע לקרקפת ולהזין את השערות, או שאין מספיק חמצן בדם, התוצאה תהיה צמיחה חלשה ואיטית. אז איך ואיפה בדיוק הברזל נכנס לתמונה?

ברזל הוא מינרל חיוני בעל תפקיד חשוב ביותר. הוא מרכיב את החלבון המוגלובין, שמאפשר לתאי הדם האדומים לשאת חמצן ברחבי הגוף.

לאנשים הסובלים ממחסור בברזל (תופעה זאת מכונה אנמיה) יש ריכוז נמוך מדי של המינרל החשוב בדם. זה מוביל לבעיות באספקת והובלת החמצן, מה שפוגע בתפקוד הגוף ויכול ליצור בעיות רפואיות רבות בטווח הארוך.

אחת מהבעיות האלה? ניחשתן נכון, אובדן שיער (18).

אם תתחילו לצרוך כמה שיותר מזונות עשירים בברזל או תקחו תוסף ברזל באופן יומיומי, תוכלו להעלות את רמות הברזל בדם כדי להבטיח מעבר חופשי ותקין של החמצן בכל הגוף.

ביוטין

ביוטין 10,000 מג של חברת סולגאר

מדובר במרכיב תזונתי בעל תפקיד חשוב במיוחד בגופנו: המרת המזון שאנו צורכים לאנרגיה זמינה (19).

הוא משתתף בסינתזה (פירוק ובנייה) של חומצות אמינו ולוקח חלק חשוב בחילוף החומרים של חלבונים, שומנים ופחמימות.

אחד מהחלבונים החדשים שנוצרים כתוצאה מפעילות הביוטין בגוף הוא קרטין.

אם השם הזה מצלצל מוכר, זה בגלל שמדובר באחד מהחלבונים המבניים החשובים ביותר בגוף והוא המרכיב העיקר של השיער, שכבת העור החיצונית והציפורניים בגופנו.

למעשה, זקיק שיער מורכב ברובו מקרטין (20).

מחסור בביוטין יכול להוביל לפגיעה במנגנון הפירוק והייצור של חומצות האמינו ולמחסור ברמות הקרטין בגוף. המשמעות של זה היא שיער פגום וחסר חיים (שברירי ובעל קצוות מפוצלים) שצומח בצורה איטית.

מזונות עשירים בביוטין כוללים בשר אורגני, ביצים, זרעים, אגוזים ובטטות (21). תוכלו לשמור על רמה תקינה של ביוטין בעזרת צריכת תוסף תזונה שמכיל אותו.

אבץ

אבץ 50 מג של חברת NOW

התפקיד העיקרי של האבץ בגוף קשור לחלוקת, התפתחות וייצור תאים (22).

כנראה שיש לו השפעה מסוימת גם על ויסות ההורמונים בגוף, אבל הקשר המדויק בין תפקוד הורמונלי מאוזן לרמת האבץ בגוף עדיין לא ברור לגמרי.

אז, איך אנו בכלל יודעים שאבץ חשוב לצמיחה בריאה וטובה של השיער?

הממצאים של מחקר מדעי מקיף שנערך בשנת 2016 שפכו אור על ההשפעה החיובית של צריכת אבץ על נשים הסובלות מתסמונת השחלות הפוליציסטיות (23). המחקר מצביע על כך שנטילת תוסף תזונה המכיל אבץ הפחיתה את כמות המקרים של נשירת שיער והתקרחות, וגם של שיעור יתר נשי (הירסוטיזם, שיער עודף על הפנים).

בנוסף לכך, שימוש בתוסף אבץ צמצם את הריכוז של חלבון מגיב (hs-CRP), שמצביע על תהליכים דלקתיים בכלי הדם (24).

אבץ לא יספק מענה מקיף וכולל לשיער דליל ומקריח. אבל אם רמות האבץ בגופכן נמוכות במיוחד, שימוש בתוסף אבץ יכול לסייע בשיפור צמיחת השיער. מעבר לשלושת הרכיבים התזונתיים החיוניים שדיברנו עליהם, חשוב גם לצרוך כמויות גדולות של ניאצין, ויטמינים A, B, C, ו-D, וחומצות שומן.

הדרך הטובה ביותר להבטיח תזונה נכונה, בריאה ומאוזנת היא להקפיד על תפריט מגוון ומזין. לדוגמה, בשר דל שומן, עלים ירוקים, פירות, אגוזים וזרעים צריכים לככב בתפריט התזונתי שלכן.

ייתכן שתצטרכו לקחת תוסף תזונתי כדי לספק את כל החומרים החיוניים הנדרשים לגוף ולמנוע מחסור שלהם. אם יש לכן ספקות בעניין, תתייעצו עם הרופא שלכן בנוגע לשימוש בתוסף תזונה.

טיפול בנשירת שיער אצל נשים באמצעות השתלת שיער

אישה בלונדינית צעירה שעברה השתלת שיער מוצלחת

הטיפול הזה נפוץ מאוד בקרב גברים הסובלים מקרחות בשיער הקרקפת, אבל הפופולריות שלו גדלה בקצב מסחרר גם אצל נשים שסובלות מאותה הבעיה.

אבל במה מדובר ואיך התהליך הזה מתבצע?

במקרה הזה, השם מדבר בעד עצמו, לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין למה הכוונה: במסגרת ניתוח השתלת שיער, מתבצע קציר של שיערות בריאות מאזור מסוים בקרקפת (האזור התורם), והשתלה באזור הבעייתי שבו יש לטפל (האזור הנתרם).

המטרה היא להחליף את זקיקי השיער הפגומים שצומחים באופן לקוי בזקיקים בריאים שיגדלו בצורה תקינה.

קיימות כמה טכניקות שונות של השתלת שיער. השיטות העיקריות והשכיחות ביותר הן חילוץ זקיקי שיער (FUE) והשתלת רצועות שיער (FUT).

אבל, בואו ניגש לשאלה הבוערת והחשובה באמת: האם ניתוח השתלת שיער זה הטיפול המתאים עבורכן?

אי אפשר לספק תשובה גורפת וחד משמעית שתתאים לכולכן, מאחר זה משתנה מאישה לאישה וחשוב לבחון את המקרה האישי של כל אחת בנפרד.

בניגוד לתפיסה הרווחת, השתלת שיער היא לא פתרון של 100% שיחסל את הבעיה פעם אחת ולתמיד: בעוד שהשתלות שיער יכולות להיות דרך יעילה לטיפול באזורים ממוקדים עם שיער דליל במיוחד, ייתכן שתסבלו שוב מנשירה גם לאחר שתבצעו טיפול בנשירת שיער אצל נשים של השתלת שיער. אם לא תטפלו בשורש הבעיה, אלא רק תסתירו באופן זמני את הסימפטומים שלה, היא תחזור להטריד אתכם בטווח הארוך.

וזאת בדיוק הסיבה למה זה כל כך חשוב לעבוד צמוד עם רופא עור מוסמך בנוגע לטיפול היעיל והטוב ביותר במקרה שלכן.

גם אם אתן "מועמדות מושלמות" לטיפול השתלת שיער, תמיד תהיו מציאותיות ותישארו עם הרגליים על הקרקע: אל תפתחו ציפיות מוגזמות ואל תסמכו על ניסים.

אם אתן סובלות מנשירת שיער מהסוג השלישי על פי סולם לודוויג להערכת נשירת שיער, הסיכוי שניתוח השתלת שיער יחזיר את רעמת השיער המדהימה שפעם הגיעה עד המותניים שלכן הוא נמוך מאוד.

יחד עם זאת, אם אתן מודעות להשפעות הטיפול ולמגבלות שלו, ומטופלות אצל רופא עור מנוסה, אז תהיו מרוצות מהתוצאות.

אגב, קחו בחשבון שהתהליך אצל נשים שונה טיפה מתהליך השתלת שיער לגברים.

טיפול בנשירת שיער אצל נשים: סיכום ומסקנות

אישה שעברה טיפול בנשירת שיער אצל נשים נושכת את השיער

נשירת שיער אצל נשים יכולה להיות בעיה מורכבת שחשוב לאבחן בצורה נכונה ומדויקת כדי להתאים טיפול הולם ונכון שישים סוף לשיער הדק והדליל.

במקרים רבים, נשירת שיער בקרב נשים נגרמת מרגישות יתר להורמון ה-DHT, בדיוק כפי שמתרחש אצל גברים שסובלים מאותה הבעיה.

במקרים אחרים, נשירת השיער כלל אינן קשורה לחוסר איזון הורמונלי, אלא נובעת ממחלה, תזונה לקויה, וטיפול תרופתי.

לא משנה מה הגורם והרקע לנשירת שיער, אתן יכולות להיות בטוחות בדבר אחד: קיים טיפול בנשירת שיער אצל נשים שיתאים לך ויספק תוצאות מצוינות. כך שתבחרו את הפתרון המתאים והנכון עבורכן ותגידו שלום לקווצות השיער המעצבנות שנמצאות בכל פינה בביתכן.

עדי היירלוס

עדי היירלוס

עדי היא דמות פיקטיבית של דוקטור מפורסמת המומחית לכל מה שקשור לנשירת שיער אצל נשים. ד"ר עדי היא אישה חזקה, עצמאית ופורצת דרך שמטרתה בחיים היא להעניק מעצמה ומהידע שלה לכל אישה שסובלת מנשירת שיער או התקרחות.

נשמח לשמוע את דעתכם!

השאר תגובה

מגזין בולדינג
Logo