נשירת שיער והתקרחות

נשירת שיער רק בצד אחד של הראש: הסיבות ודרכי הטיפול

אם אתם סובלים מנשירת שיער רק על צד אחד של הראש, זה עלול להיות סימן לבעיה רצינית יותר, או לאותת על התקרחות או נסיגת שיער שמצפה לכם בעתיד.

על מה כל המהומה?

בזמן שנשירת שיער נתפסת בעיני רבים בתור משהו שמתרחש על כל הקרקפת, במקרה הזה, מדובר על נשירה באיזור ספציפי בלבד. זה יכול להיות רק בצד ימין, או רק בצד שמאל, וגם באזור לא סימטרי.

כנראה שהסיבה הראשית לתופעה, היא התקרחות אזורית (אלופציה אראטה). בעקרון, התופעה נגרמת כתוצאה מכך שמערכת החיסון שלנו תוקפת את הגוף, בין היתר את המערכות האחריות על צמיחת השיער. זה קורה בגלל כשל במערכת החיסון, שיכול להיווצר בסיבות שונות.

בנוסף, התופעה יכולה להיגרם כתוצאה ממחלה או פציעה באיזור. אם עברתם תאונה וקיבלתם מכה חזקה בראש – זאת יכולה להיות אחת הסיבות לתופעה.

אחרי שהבנו בצורה טובה יותר את הסיבות השכיחות ביותר לתופעה, הגיע הזמן ללמוד איך לטפל בה ולהחזיר את השיער שאיבדתם.

לכן, לפני שמתחילים בטיפול המתאים, חשוב להבין מה הוא המקור של הבעיה כדי שתוכלו לפתור אותה בצורה היעילה ביותר. אין סיבה אחת ויחידה להתקרחות רק בצד או איזור אחד על הקרקפת, ולכן דרכי הטיפול משתנות בהתאם לסיבה.

בחלק מהמקרים, אם מדובר בהתקרחות כתוצאה מפציעה, יכול להיות שהזמן יעשה את שלו וכשהגוף ירפא את עצמו והפציעה תעבור, נשירת השיער תעבור יחד איתה. עם זאת, במידה וזאת לא הסיבה, חשוב לקבל ייעוץ מרופא מומחה לשיער כדי לאתר את מקור הבעיה.

סיכוי טוב שהרופא ימליץ על טיפול תרופתי באמצעות פרופסיה או מינוקסידיל.

בנוסף, תוכלו להשתמש בדרמה רולר על מנת להמריץ את זרימת הדם.

לא משנה מהי הסיבה לבעיה, אתם ממש לא צריכים לסבול מנשירת שיער נקודתית: זאת יכולה להיות חוויה מתסכלת ומטרידה, אבל בהחלט ניתנת לטיפול. ואם שום דבר לא עובד, אפשר תמיד לעשות השתלת שיער.

סובלים מנשירת שיער רק בצד אחד של הראש? נשמח לעזור לכם בתגובות!

יגאל בולדינג

יגאל הוא דמות פיקטיבית של פרופסור מפורסם בתחום נשירת והשתלות השיער. מוחו הוא מעיין ידע לא נגמר של כל מה שקשור לנשירת שיער גברית, וגם קצת נשית. פרופסור בולדינג תמיד ישמח לענות על שאלות, לתת מענה לקוראי האתר ולפרסם מחקרים, מאמרים, טיפים וגם את הגיגיו האישיים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *