תכשיר נגד נשירה HR Growth
נשירת שיער והתקרחות

רופא מומחה לנשירת שיער: מה צריך לדעת על אנשי המקצוע בתחום?

רופא מומחה – הטייטל הנחשק שרובנו רוצים להתייעץ עימו כדי שיתן לנו עצה שיש לנו בעיה בריאותית וכמובן גם – נשירת שיער.

הרופאים שמתעסקים בנשירת שיער בימינו הם רופאים מומחים שממש לקחו על עצמם את התפקיד להאבק בנשירת שיער ופחו קליניקה בנושא, או רופא עור ומין רגיל כי בסופו של דבר הנושא הזה נכנס לקטגוריה של רפואת עור עקב כלכך הרבה סיבות שלא ניכנס אליהן כרגע.

בישראל יש עשרות אלפי פניות בשנה לרופא עור עקב נשירת שיער או שיער דליל או הקרחה.

רוב האנשים שפונים לרופא עור נמצאים בתחילת דרכם במלחמה בנשירת שיער, ובדר"כ מצפים לאיזה פתרון קסם מהרופא – אך לצערנו אין פתרון קסמים ורוב רופאי עור היום פועלים תחת אותו אופי של טיפול:

 1. בדיקות דם
 2. מינוקסידיל
 3. פרופסיה
 4. לנשים: פתרונות אחרים

במאמר הזה נלווה אתכם בפגישה הראשונה שלכם עם רופא מומחה בתחום – ככל שתהיו יותר מוכנים כך תקבלו יותר מידע ולא סתם תזרקו לבדיקות הזויות וטירטורים במערכת הבריאות הציבורית.

למה לפגוש רופא?

רופא מומחה נשירת שיער מחזיק מחברת ועט

רופא הוא היחידי שיוכל לטפל בבעיה שלכם בפעם הראשונה בסודיות מוחלטת ולתת לכם מידע אמין וחסר הטיה, וגם הוא תמיד יעזור לכם לקחת את הדברים בפרופורציות כי הוא רואה אלפי כמוכם כל חודש – ובזמן שאתם בפאניקה – רופא דיי רגיל לסיטואציה ויודע שבסופו של דבר – אפשר להלחם ברוב המקרים בנשירת שיער.

קצת שיעורי בית בתחום הרפואה

יש כלכך הרבה רופאים היום בכל כך הרבה תחומים, היעד שלכם צריך להיות תמיד להגיע לרופא שכמה שיותר בוטיקי בתחום, שיילווה אותכם כמה שיותר קרוב במאבק בנשירת השיער. וכמובן שידע לקחת אותכם למקומות הנכונים לדוגמא:

אם נשירת השיער שלכם מתרחשת על רקע חוסר איזון הורמונלי, אתם צריכים לפנות לאנדוקרינולוג – שהוא רופא המתמחה בהפרעות הורמונליות.

והרופא המטפל שלכם צריך לדעת לעשות את הקישור הזה – משהו שלרוב לא יקרה אצל הרופא של הקופה אלא אם כן תדרשו זאת.

התהליך שתעברו בו בהתחלה

בהתחלה כמובן אתם תגיעו לרופא משפחה כדי לקבל הפניה לרופא עור (זאת הסיבה היחידה שתגיעו לרופא משפחה כי אין להם באמת יכולת לטפל בכם במצב של נשירה)
ואז כמובן תגיעו לרופא העור והתהליך יחל.

והתהליך לפי הספר של רוב רופאי העור יהיה כזה:

 1. בדיקת השיער – רוב הרופאים יסתכלו על השיער ברפרוף ויגידו שבכלל אין בעיה – ולפספס זמן יקר.
  אבל בחלק מהמקרים הם גם יהיו צודקים.
  הרבה פעמים בחיי ראיתי מטופלים שבאו ופשוט בכו שהשיער שלהם נושר בגלל מפרצים שגדלים אבל המצב לא היה בכלל נוראי ואפילו טבעי, וכך היה בסופו של דבר – השיער שלהם לא נשר יותר ממה שהוא היה צריך ובסופו של דבר הם למדו לחיות עם נשירת שיער טבעית שלא באמת גורמת לשיער להיות דליל יותר.
 2. בדיקות דם – פה חייבים לדרוש מהרופא שירשום לכם בדיקת דם מלאה! לא רק ספירת דם אלא בדיקת דם של ויטמינים בגוף וגם בדיקת הורמונים בגוף. – לא לוותר על כך!
 3. לאחר הבדיקת דם תחזרו לרופא עור ותקבלו עצת טיפול.
 4. אם יש בעיה הורמונלית תופנו לפגישה עם אנדוקרינולוג – יש מספר בעיות רפואיות שיכולות להוביל לפגיעה בתפקוד ההורמונלי בגוף. הנפוצות ביותר הן תסמונת השחלות הפוליציסטיות, הפרעה מולדת בבלוטת יותרת הכליה וגם כמובן שינויים פיזיולוגיים טבעיים (כמו גיל המעבר אצל נשים)

מה קורה כאשר הרפואה הציבורית מקופת החולים לא עוזרת?

תכשיר להצמחת שיער HR Growth

הרבה פעמים תגלו שהרפואה הציבורית פועלת נגדם במרוץ או בקרב במלחמה שלכם בנשירות השיער, עקב כל כך הרבה סיבות: תורים עם המתנה ארוכה (שזה נורא קריטי שיש נשירת שיער כי תמיד צריך לתפוס את הנקודה בשלב מוקדם יותר כדי לקבל תוצאות טובות יותר).

שאתם מגיעים למצב של מבוי סתום עם הרפואה הציבורית, אתם תמיד יכולים להשכיל ולהכין את עצמכם לפגישה הבאה שלכם עם הרופא בכך שתקראו כמה שיותר באינטרנט ובכך תהיו מוכנים לפגישה הזו שהיא תגיעה ולא להיות מטורטים בהרבה פגישות שיבזבזו לכם זמן יקר וזקיקים יקרים כמובן.

בנוסף, תמיד תוכלו לקחת את המושכות בידיים ולקבל טיפול אצל רופא מומחה ופרטי – תוכלו תמיד ליצור איתנו קשר באתר כדי לקבל חוות דעת על רופאים מומלצים.

פגישה עם תזונאי או עם רופא אסטטיקה

אתם מה שאתם אוכלים, וכמובן הרגלי האכילה שלכם לא פוסחים על השיער ועל מצב נשירת השיער שלכם, יש המון מקרים ששינוי תזונתי הביא להפסקת נשירת שיער ושיפור המצב (כמובן פחות אפקטיבי כאשר הנשירת שיער היא גנטית אבל גם אז זה יכול לפגוע פחות)

יש לכם כמה אופציות אם הגעתם למבוי סתום בנשירת השיער שלכם:

 1. לדבר עם רופא פלסטיקאי – או רופא מומחה שמתעסק בהשתלות שיער וניתוחים אסטטים כדי לבדוק מה מצבכם, רופא כזה יוכל להגיד לכם בדיוק האם אתם מגזימים או שאתם הייתם אדישים מדי, כי אף רופא כזה לא יקבל אתכם לטיפול אם המצב שלכם הוא דיי טוב ולא מתאים להשתלת שיער לדוגמא.
 2.  פגישה עם תזונאי – כדי לבדוק את מאזן הכוחות בגוף שלכם, תתפלו מה אפשר לעשות כאשר אוכלים נכון. ומדויק. יש המון מחקרים בתחום התזונה שקשורים באופן ישיר לנשירת שיער, ואפילו החמרת נשירת שיער כאשר היא גנטית שהתזונה לא טובה.
 3. רפואה אלטרנטיבית – כמו בכל קרב – הקרב בנשירת השיער צריך להיות חזק – וכדאי לנסות גם דיקור ורפואה סינית לחזק את הגוף שלכם.

לא בטוחים האם לפנות לרופא או לא?

תמונה של סימן שאלה מצוייר בגיר לבן על לוח

אם אתם חשים שיש לכם נשירת שיער מוגברת או התדללות בשיער – עדיף לכם לקבוע תור לרופא, אפילו אם זה הגזמה תמיד טוב לקחת צעד אחד קדימה בתחום הזה – Better Safe then Sorry.
גם אם יש לכם נשירת שיער עודפת וחריגה, וגם אם יש לכם מפרצים יותר מדי גדולים ואתם צעירים, וגם אם יש לכם קרחות מוזרות בשיער – תמיד תפנו לרופא לבדיקה.

סיבות נוספות שבגללם כדי לפנות לרופא:

 • אם זה גנטי אצלכם במשפחה.
 • אם אתם צעירים מתחת לגיל 21 ויש לכם שיער דליל
 • אם אתם עוברים טיפולים תרופתיים שיכולים להוביל לנשירת שיער.

תוצאות הבדיקות שלכם

מבחנה של בדיקת דם במעבדה

בדיקת הדם תגיע אליכם מקסימום שבוע לאחר שתעשו אותה (בדר"כ 3 ימים לאחר מכן) ויהיו שם המון ערכים שבדר"כ לא תכירו, ולפעמים תפחיד אתכם קצת עקב ערכים שמעבר לנורמה. אך לא תמיד צריך להלחץ – צריך בסבלנות לגשת לבדיקה אצל רופא מומחה שיעבור איתכם על התוצאות הללו.

תוצאות בדיקות הדם יתנו לנו את המידע הנ"ל:

 • מחסור ברכיב תזונתי חשוב כמו המוגלובין, ברזל, ויטמינים, אבץ, מגנזיום וכו
 • הורמונים וחוסר שלהם
 • זיהומים בגוף

חשוב לשים לב למחסורים בגוף בדברים הבאים:

 1. מגנזיום
 2. אבץ
 3. כל סוגי הויטמינים בגוף
 4. הורמונים
 5. DHT
 6. חומצה פולית אצל נשים

סיכום ומסקנות

גבר יושב במשרד וכותב סיכום על רופא מומחה לנשירת שיער

אני יודעת שכולם רוצים רופא שילך איתם יד ביד במלחמה שלכם בנשירת השיער אך לפעמים זה לא תמיד קורה עקב מערכת בריאות ציבורית מסורבלת ועומס מערכתי.
אבל זה לא אומר שאתם לא יכולים להשכיל מהחוסר הזה ולקרוא מידע באינטרנט ולהפעיל קצת לוגיקה – עם הלוגיקה הזאת להגיע לרופא מומחה ולהתייעץ איתו כדי לקבל החלטות נכונות יותר וטובות יותר – תהיו מופתעים כמה דברים תוכלו לגלות עם הרופא המטפל שלכם אם באמת תשתפו אותו בשיחה במה שקראתם באינטרנט (כמובן שיש הרבה שטויות באינטרנט והרבה מידע לא אמין אז בשביל זה הפגישה עם הרופא תהיה במקום המדויק כדי לאמת לכם את הדברים הנכונים והלא). וכך לא לבזבז זמן בזמן שאתם מחכים לפגישה שלכם עם הרופא מהקופה.

בכל שלב תמיד תוכלו לפנות אלינו בעמוד צור קשר שלנו באתר, אם תרצו עזרה או מידע על רופאים מומלצים שמתעסקים בתחום שיוכלו לתת לכם יחס יותר אישי. או כל מידע שיכול לעזור לכם.

HR Growth תכשיר

עדי היירלוס

עדי היא דמות פיקטיבית של דוקטור מפורסמת המומחית לכל מה שקשור לנשירת שיער אצל נשים. ד"ר עדי היא אישה חזקה, עצמאית ופורצת דרך שמטרתה בחיים היא להעניק מעצמה ומהידע שלה לכל אישה שסובלת מנשירת שיער או התקרחות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

יש 4 תגובות למאמר

 1. הייתי שמח אם הייתם יכולים להמליץ על רופאים לאבחון לצערי בקופות החולים אין מענה כיאה.

  1. משה שלום,

   בקרוב נעלה את הנבחרת של הרופאים הכי טובים בישראל בתחום 🙂

   יגאל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *